רכב דרס לוחמי משמר הגבול באום אל-פחם, אחד החשודים נורה ונהרג

שתף כתבה עם חברים

אירוע חריג בעיר בוואדי ערה. לוחמי מג"ב הגיבו באש לעבר הרכב. חשוד נוסף נפצע. בחיפוש של הלוחמים ברכב נתפס אקדח עם מחסנית, כדורים וכפפות

הרכב החשוד שדרס לוחמים באום אל פאחם (צילומים: דוברות מג"ב)

יממה קטלנית באום אל-פחם. במהלך פעילות של לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל הבוקר (3 דצמבר) באזור חיכוך בעיר, הגיע רכב שזיהה אותם ודרס את הלוחמים ופצע שני לוחמים באורח קל עד בינוני.
כתוצאה מהפגיעה לוחם אחד נפצע באורח קל עד בינוני ופונה לקבלת טיפול רפואי בהלל יפה, לוחם נוסף נפצע באורח קל וטופל במקום.

לוחמי מג"ב ביצוע ירי לעבר הרכב, כתוצאה מהירי נפגע פתחי מוחמד חסן ג'בארין (שנות ה-20, תושב אום אל-פחם) ופונה באורח אנוש לבית החולים העמק ובהמשך נקבע מותו. החשוד השני (שנות ה-20, אום אל-פחם) שהיה ברכב נפצע באורח קל, קיבל טיפול רפואי במקום ונעצר לחקירה במשטרת ישראל.
בחיפוש של הלוחמים ברכב נתפס אקדח עם מחסנית, כדורים וכפפות. חבלן משטרה ושוטרי הזיהוי הפלילי הגיעו למקום זיכו את הזירה ואספו ממצאים. מסתמן כי הרקע לאירוע הינו פלילי, מדובר בחשודים המוכרים למשטרה בתחום סכסוכי המשפחות בעיר.

אירועי הבוקר מגיעים לאחר שאתמול התרחש רצח בכביש העוקף של העיר, ובעקבותיו, בשעות הערב, עלו מספר בתים באש, התרחשו אירועי ירי ועימותים עם כוחות רבים של המשטרה ויס"מ, מגובים במסוק משטרתי. במשטרה טיפלו בפורעי סדר שהגיעו למתחם בו שהתה לדעתם של הפורעים משפחה המסוכסכת עם משפחתם. על פי החשד, הפורעים העלו באש מבנה הנמצא בתוך המתחם ובמקביל בוצע ירי ויידוי אבנים לעבר בתים נוספים הסמוכים לו.

השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב בתגובה לאירועים כי ״לוחמי מג״ב ושוטרי משטרת ישראל פועלים מאתמול באום אל-פחם כנגד גורמים עברייניים החושבים שהחוק בידיהם.
"‏כך גם לפני שעה קלה כשרכב פרץ מחסום, ניסה לפרוץ נוסף ודרס ופצע שני לוחמים שהשיבו מיידית בירי לעבר הרכב, פגעו בשני חשודים, עצרו אותו ותפסו אקדח בתוכו. משטרת ישראל לא תתכופף ולא תרתע!״.

ההרוג פתחי מוחמד חסן גבארין

ב‏עיריית אום אל-פחם הוציאו הבוקר "קריאת מצוקה להרגעת הרוחות". ‏בפוסט חריג שהוציאה העירייה הבוקר בעקבות האירועים הקשים מהשעות האחרונות, היא פנתה בקריאה בהולה ודחופה לכל הגורמים – "כל מי שיכול לתרום, לסייע ולעזור להרגיע את הרוחות בעיר ולתקן את המצב בדחיפות ובמהירות וללא היסוס ועיכוב, לתרום למה שיכול לשים קץ להידרדרות המסוכנת שמתרחשת בעירנו בשעות האחרונות.
‏"בואו כולנו, כדי להחזיר את הביטחון, התקווה והאופטימיות לעירנו כפי שהייתה בעבר, אום אל-פחם, אום אל-נור, אום אל-ח'יר, אום אל-ווטניה, אם המפלגות והתנועות הפוליטיות, או "אל-סלחה אל-פחמאוויה”.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות