המשטרה ומשרד הבריאות פשטו על מפעל לייצור תרופות מזויפות באשדוד

שתף כתבה עם חברים

לפי החשד, במפעל יוצרו תרופות מזויפות לאין אונות, סטרואידים אנאבוליים ואלכוהול מזויף. במקום נמצאו מספר מכונות ייצור

צילומים: דוברות משרד הבריאות

לאחר הדיווחים על אלפי תרופות מזויפות שהוברחו מחו"ל ונתפסו במבצע במכס ובדואר חבילות, המשטרה ומשרד הבריאות פשטו על מפעל באשדוד שלפי החשד שימש לייצור תרופות מזויפות (2 אוגוסט).

לפי המשטרה ומשרד הבריאות, במפעל נתפסו מאות כדורים נוספים מזויפים לאין אונות מסוג קמגרה גולד (Kamagra gold) וכן כדורים מזויפים לאין אונות בשם סנפורס 100 ו-150 (Cenforce 100 ,150). כמו כן, נמצאו במקום אמפולות ריקות שלפי החשד מיועדות למילוי סטרואידים אנאבוליים, המשמשים באופן לא חוקי להגדלת מסת השריר, עם הכיתוב tren depot (100, 200, 250 מ"ג).
זאת ועוד, נמצאו שרוולי פקקים עם הכיתוב grey goose vodka וכן בקבוקים ריקים של אותו מותג – דבר המעלה חשד שיוצר במקום אלכוהול מזויף. בסך הכל נתפסו במקום אלפי תרופות מזויפות לאין אונות – חלקן יוצרו במפעל וחלקן הוברחו באופן לא חוקי.

כמו כן מדווחים במשטרה ובמשרד הבריאות כי במקום יוצר ג'ל קמגרה (Kamagra Gel) לאין אונות, האסור לשיווק או שימוש בישראל. מדובר בג'ל שעל פי בדיקות עבר הכיל את החומר הפעיל סילדנפיל שנמצא בתרופה ויאגרה, המשמשת לאין אונות.

"משרד הבריאות מזהיר מפני שימוש במוצרים מזויפים העלולים לפגוע בבריאות הציבור ומזכיר כי יש לרכוש תרופות בבתי מרקחת בלבד ובאישור רופא", נמסר ממשרד הבריאות.
ד"ר רוני ברקוביץ', מנהל אגף האכיפה והפיקוח במשרד הבריאות: "משרד הבריאות פועל יחד עם גורמי האכיפה כנגד הפצה ושיווק של תרופות ותכשירים לא מורשים ומזויפים. מאחר ותרופות שאינן משווקות במסלולי השיווק המאושרים או תרופות מזויפות, עלולות לסכן את בריאות הציבור, לגרום לתחלואה ואף למוות, יש להיזהר ולא לרכוש תרופות במקומות או באתרים לא מוכרים".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות