אלפי תרופות מזויפות מירדן וטורקיה נתפסו במבצע במכס ובדואר חבילות

שתף כתבה עם חברים

בין התרופות שנבדקו: זריקות שנחזות כבוטוקס, תרופות להגברת האון הגברי שנחשדו כמזויפות, כדורים בתפזורת ללא זיהוי, תוספי תזונה וכדורי הרזיה שהכילו חומר תרופתי פעיל

תרופות מזויפות שנתפסו (צילומים: רשות המסים)

חוקרי המכס ברשות המסים והאגף לאכיפה ופיקוח במשרד הבריאות לקחו חלק במבצע בינלאומי בשיתוף האינטרפול וארגון הבריאות העולמי למניעת הברחת תרופות מזויפות וסחר לא חוקי בתרופות.
המבצע התבסס על בדיקה יזומה של משלוחים, על ידי צוותים משותפים של יחידות המכס ושל משרד הבריאות. הפעילות התבצעה בכל אתרי הבידוק במכס ומעברי הגבול, לרבות אולמות נוסעים ודואר חבילות במרכז הלוגיסטי של הדואר במודיעין.

הסחר הלא חוקי מבוסס על מספר רב של אתרי אינטרנט העוסקים במכירה והפצה של תרופות מזויפות ותרופות שאוחסנו בתנאים לא נאותים ומקורן אינו ידוע. לעתים המשלוחים מכילים תרופות המוגדרות כ"טבעיות", אך ניסיון העבר הוכיח כי הכילו חומרים תרופתיים פעילים וגם פסיכוטיים שגרמו לאשפוזים בבתי חולים ולפגיעה בבריאות המשתמש.

מתוך 639 הצהרות, חבילות וצרורות שנבדקו באתרי המכס ובבית הדואר המרכזי, זוהו 33 חבילות המכילות תרופות שעוכבו לבדיקת הרוקחים. בין התרופות שנבדקו – זריקות שנחזות כבוטוקס, תרופות להגברת האון הגברי שנחשדו כמזויפות, כדורים בתפזורת ללא זיהוי, תוספי תזונה וכדורי הרזיה שהכילו חומר תרופתי פעיל. החבילות הגיעו בעיקר מטורקיה, ירדן והודו.
אתר המכס שבו נתפסה הכמות הגדולה ביותר של חבילות חשודות הוא דואר חבילות במודיעין, שבו נתפסו 20 חבילות עם אלפי יחידות של ג'ל קמאגרה להגברת האון הגברי.
במעבר גשר אלנבי נתפסו שמונה חבילות בקרב נוסעים, שכללו כמות מוערכת של 3,372 יחידות מוצרים מסוגים שונים, כגון כדורי הרזיה, זריקות שנחזות לבוטוקס וקרמים אסורים לעור.
בנתב"ג נתפסו ארבע חבילות חשודות.

קראו גם:
המשטרה ומשרד הבריאות פשטו על מפעל לייצור תרופות מזויפות

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות