הצפון הפרוע: צפו בקרב יריות בצהרי היום בכפר יאסיף

שתף כתבה עם חברים

רעול פנים שיצא מרכב ירה על צעיר שסיים קניות במכולת מקומית. הצעיר שלף אקדח והשיב בירי אבל נפצע בחזה ובלחי, נמלט ומצא את עצמו נאשם בעבירות נשק

video
בסרטון: קרב יריות מחוץ למכולת
במשטרה אומרים כי רק בנס – קרב יריות שהתרחש בשעת צהריים מאוחרת בכפר יאסיף לא נגמר באסון.
זה קרה ב-15 באפריל. עבד אלמונעם ספייה, צעיר מקומי בן 20, יצא ממכולת ועמד להיכנס לרכב. סמוך אליו עצר רכב אחר ממנו ירד רעול פנים עם אקדח וניסה לירות בו. בתגובה, ספייה שלף אקדח וירה לעבר רעול הפנים. במשך שניות ארוכות נעמדו זה מול זה כאשר רק רכב חוצץ ביניהם, וירו האחד לעבר השני. קרב היריות הזה תועד במצלמת אבטחה הממוקמת במקום.

ספייה נפצע בלחי ובבית החזה כתוצאה מהיריות, שניפצו גם את השמשה האחורית של הרכב והותירו ארבעה חורי קליעים בגג. ספייה הפצוע נאסף על ידי חבריו ופונה בהמשך על ידי אמבולנס.

בעוד שהיורה רעול הפנים לא נתפס, ספייה נעצר מאוחר יותר ובחלוף זמן מה פרקליטות מחוז חיפה הגישה נגדו כתב אישום שייחס לו עבירות החזקה והובלת נשק (8 מאי). כמובן שבחומר החקירה נגדו צילומי האבטחה שתיעדו את קרב היריות, והיה גם עד ראייה שצפה בקרב.

מבקשה שהוגשה להארכת מעצרו של ספייה עד תום ההליכים עולה, כי הוא טען בחקירתו שלא החזיק נשק אלא רק אקדח גז. הוא לא ידע לומר לחוקרים להיכן נעלם האקדח הזה, אבל בכל מקרה – בדיקת התרמילים במעבדת נשק על ידי המשטרה, זיהתה ירי משני כלי נשק שונים.

שירות המבחן שהכין תסקיר מעצר בעניינו של ספייה לא בא בהמלצה כלשהי, ולכן הוא נשלח לתסקיר משלים. הפעם הציע שירות המבחן לשחרר את הנאשם למעצר בית באיזוק אלקטרוני, בכפוף לתנאים מגבילים נוספים ובכלל זה פיקוח אנושי הדוק.

בדיון שהתקיים השבוע בבית המשפט התעקשה התובעת, עו"ד דינה חמוד, כי הנאשם ייעצר עד תום ההליכים.
הסנגור, עו"ד תומר נוה, ביקש מהשופט ניצן סילמן לאמץ את שירות המבחן ולנוכח גילו הצעיר של הנאשם להורות על שחרורו בתנאים מגבילים. הסנגור ציין בין היתר כי לנאשם אין הרשעות קודמות, והוא הביע נכונות להשתלב בהליכים טיפוליים. כמו כן הדגיש עו"ד נוה את פציעתו של הנאשם.

השופט סילמן נעתר לבקשת הסנגור והורה לשחרר את הנאשם לאיזוק אלקטרוני כאמור, בפיקוח אחרים ובכפוף לחתימה על התחייבות עצמית של 25 אלף שקל.
עו"ד נוה מסר בתגובה: "הלקוח שלנו הוא זה שנורה, אושפז והיתה סכנה ממשית לחייו. לא ייתכן שבנסיבות כאלה מיוחדות הוא ייוותר מאחורי סורג ובריח. החלטת בית המשפט ראויה ונכונה ועומדת בקנה אחד עם עמדת צוות ההגנה".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
2 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות