הוארך מעצרו של עורך דין החשוד בביטול דוחות תנועה שלא כדין

שתף כתבה עם חברים

נציג המשטרה בבית המשפט: "אנחנו טוענים כי החשוד פעל לבטל דוחות תנועה וביטול של נקודות שהתקבלו בגין דוחות תנועה בצורה לא חוקית". החשוד: "הכל היה לפי החוק"

עו"ד רפיק עסלי

בית המשפט השלום בעכו האריך ביומיים את מעצרו של עו"ד רפיק עסלי (33) מכפר קרע, שנעצר בחשד לקשירת קשר לעשות פשע, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, שיבוש הליכי משפט, וקשירת קשר להונות.

המשטרה חושדת כי במסגרת עבודתו של עסלי כעורך דין המתמחה בדיני תעבורה, הוא פעל לאורך זמן ובשיטה סדורה לבטל דוחות תנועה ונקודות אל מול מרכז מרכז פניות נהגים ארצי (מפנ"א) וכן מול בתי המשפט לתעבורה, תוך מרמה והצגת מצג שווא.

בדיון שהתקיים היום ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו של החשוד בשבעה ימים (5 אפריל). נציגי המשטרה, רפ"ק אריק בנימין ורס"ב ערן צנעני סירבו לפרט על שיטת הפעולה של החשוד, ולא ענו גם על רוב שאלותיו של הסנגור, עו"ד עאדל בויראת, בטענה שמדובר בחומר חקירה סודי. "אנחנו טוענים כי החשוד פעל לבטל דוחות תנועה וביטול של נקודות שהתקבלו בגין דוחות תנועה בצורה לא חוקית".
נציגי המשטרה הוסיפו כי נגבו עדויות בתיק הזה, ואמורות להיגבות עדויות של חשודים נוספים. הם גם אישרו כי החקירה החלה כסמויה כבר בשנת 2021, וכי ישנן מאות דוחות חשודים שלכאורה "טופלו" בדרך לא חוקית.

עו"ד בויראת שאל את נציגי המשטרה: "האם הסתיימו התיקים (התיקים שבהם חשוד שעו"ד פעל במרמה, ד.א) בהסדר טיעון?".
אחד מהם השיב: "היו תיקים שהסתיימו בהחלטה שיפוטית, והיו מקרים שבשל פעולה לא חוקית שביצע, הוא גרם לתיק להתיישן ולא התקיים הדיון, וכך נגרם ביטול הדוח ועברה ההתיישנות".

בתום הדיון ביקש הסנגור לשקול חלופת מעצר: "מדובר בחשוד שאין לו עבר פלילי… הוא נתן הסברים לכל הפעולות שביצע. בסופו של יום מדובר בפניות למרכז נהגים ארצי, לאחר מכן התקיים דיון, ההליכים הסתיימו בהסדר טיעון, ולכן אני לא סבור שיש כאן איזה שהיא מסוכנות המחייבת את החזקתו של המשיב במעצר".

החשוד עצמו אמר בדיון: "אני בן 35, ועורך דין. מעולם לא הייתי בחקירה אפילו ובניגוד למה שהם אומרים, היינו מגישים בקשות לשופט וניגשים לבית המשפט, אף לא טענו התיישנות, היינו מגיעים להסדרים ומראים כשלים של התביעה והכל היה לפי החוק. יש לי ילדים קטנים, אני לא רגיל למעצר. מאתמול ועד היום עברתי ימים שחורים לגמרי. אני לא מבין היכן אני נמצא וזה קשה לי מאוד".

השופט ראמי נאסר

השופט ראמי נאסר קבע בהחלטתו כי ישנה תשתית ראייתית וחשד סביר שקושרים לכאורה את החשוד לחשדות המיוחסים לו. "שחרורו של החשוד, בשלב זה ובנסיבות העניין, יש בו כדי לחבל בחקירה", ציין השופט, "יש לציין, כי נתתי את דעתי לכך שלחובתו של החשוד אין הרשעות קודמות וכן נתתי את דעתי לכך כי מדובר בעורך דין. אולם מן הצד האחר, בעוד אני מחויב להתמקד בהיבט המעצר, מוצגת בפניי תמונת מצב קשה והאשמות חמורות כנגד עו"ד שפעל לכאורה בכוונה תחילה לצורך השגת ביטולי דוחות תנועה עבור לקוחותיו, ככל הנראה, שלא כדין".
על כן השופט האריך את מעצרו של החשוד ביומיים.
עו"ד בויראת מסר בתגובה: "מרשי פעל כדין, פנה למרכז נהיגה ארצי וביקש עבור הלקוחות שלו להישפט כדין. חלק מהבקשות אושרו והתקיים בהם דיון משפטי בהסכמת הצדדים במסגרת הסדרי טיעון. לא בוצעה שום פעילות בניגוד לחוק".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות