חשד: עורך דין ביטל דוחות תנועה לנהגים שלא כדין

שתף כתבה עם חברים

נחשד שהיה פונה למפנ"א ומשיג פטור מתשלום דוחות בצורה בלתי חוקית

מצלמת מהירות (צילום ארכיון להמחשה: נתי שוחט, פלאש 90)

היחידה המרכזית של אגף התנועה (ימ"ר את"ן) עצרה עורך דין, בן 33 תושב ואדי ערה, בחשד לקבלת דבר במרמה בכך שגרם לביטול דוחות תנועה שלא כדין.
במסגרת חקירה שהחלה במרכז לפניות נהגים (מפנ"א) של אגף התנועה וימ"ר את"ן, עלה חשד כי החשוד, עורך דין במקצוע, פעל בדרכים שונות לביטול הדוחות ללקוחותיו בדרך פסולה ושלא כדין. הבוקר (4 אפריל), הפכה החקירה לגלויה וחוקרי ימ"ר את"ן עצרו את החשוד ועכבו מעורבים נוספים לצורך חקירה.

יש לציין כי נהג שמקבל דוח הביתה ממצלמות המהירות או כל אמצעי אלקטרוני אחר – הדו"ח נשלח לביתו בדואר. לאזרח יש שתי אופציות: אחת היא לפנות למפנ"א (מרכז פניות נהגים ארצי) של האגף התנועה ולטעון שמישהו אחר נהג ברכב (תוך 30 יום). במקביל, אדם יכול לבקש להישפט. מי שמבקש להישפט טוען כי הוא לא ביצע העבירה (תוך 90). במידה ועברו 90 יום ואזרח לא ביקש להישפט החוק קובע שהוא אשם. אז הקנס עובר למרכז לגביית קנסות של משרד המשפטים עם ריבית פיגורים.

במידה וחלפו 90 יום ואדם מצליח להוכיח או להטיל ספק שהדו"ח לא הגיע אליו הביתה, אז הגלגל חוזר אחורה ומתאפשר לנהג להישפט. מקרה נוסף הוא תקופה ארוכה של שנה שנתיים שחלפה ונהג מצליח להראות שיש כשל במערכת, למשל שפנה לגורמים והוכיח כי לא התייחסו אליו. בדרך כלל עבירות תנועה מתיישנות תוך שנה – אז הדו"ח נמחק.

ל"פוסטה" נודע שלפי החשד, העו"ד המדובר, תושב ואדי ערה כאמור, היה מקבל לקוחות שחלפה תקופת הזמן לתשלום הדוח והיה פונה למפנ"א ומשיג את הפטור בצורה לא חוקית. כלומר, הלקוחות באו אליו לאחר שחלפה התקופה שיכלו להישפט והיה פונה למפנ"א ומבטל את הדו"ח.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות