שני חשודים בסחיטת ישראלי המבוקש על הונאת עתק בארה"ב

שתף כתבה עם חברים

המתלונן הוא אחד מ-15 ישראלים הנאשמים בתיק עוקץ בינלאומי של מסחר באופציות בינאריות. עבריין מיפו ויהלומן מירושלים נעצרו בחשד שקשרו קשר לסחוט ממנו מיליוני אירו

קורבן הסחיטה ככל הנראה העביר תשלומים לסוחטים (אילוסטרציה: Landis Brown מאתר Unsplash)

ישראלי המבוקש בארצות הברית על מעורבות בהונאת ענק של אופציות בינאריות, התלונן במשטרת ישראל בחודשים האחרונים על סחיטה באיומים מצד ישראלים הדורשים ממנו מיליוני אירו, בהם עבריין יפואי.

בחודש שעבר הוגש במרילנד, ארה"ב כתב אישום נגד 15 ישראלים, מנהלים ועובדי חברת "יוקום" מקיסריה, על הונאת משקיעים מכל העולם בסכום מצטבר של 145 מיליון דולר. החברה שיווקה מסחר באופציות בינאריות ללקוחות מחו"ל, לפני שהתחום כולו הוצא מחוץ לחוק (2017) על ידי הכנסת בישראל. לפי כתב האישום, עובדי החברה השתמשו בשמות בדויים, שיקרו וסיפרו כי הם פועלים מה"סיטי" של לונדון, קיבלו במרמה את כספי המשקיעים והציגו מצגי שווא על תשואות חסרות סיכון, בעוד שבפועל מדובר במוצר הימורים על שערי ניירות ערך בטווחי זמן קצרים.

מנכ"לית החברה לשעבר, לי אלבז נעצרה כשהגיעה לארה"ב לפני שנה, בעוד מרבית הנאשמים בכתב האישום הינם בגדר מבוקשים, וארה"ב עשויה לבקש את הסגרתם מישראל. לפוסטה נודע כי אחד הנאשמים בכתב האישום האמריקאי, אשר ממשיך לכאורה את חייו הרגילים בישראל בשלב זה, התלונן בחודשים האחרונים במשטרת ישראל כי הוא נתון לסחיטה מצד מספר גורמים, אשר להם הוא העביר ככל הנראה מספר תשלומים.

השבוע עצרו חוקרי ימ"ר מרכז שני חשודים בפרשה, דורון מטיאס דריי (44), יהלומן מירושלים שעלה לארץ מצרפת, ואמיר עבד אל גני (35) מיפו. המשטרה טוענת כי בידיה "ראיות אובייקטיביות ישירות" – כלומר הקלטות או צילומים שהוצגו לבית המשפט, ומבססים חשד לכאורה כי השניים קשרו קשר לסחיטה באיומים של המתלונן, יחד עם אחרים.

סנגורו של דריי, עו"ד ארז אבוהב אמר כי דריי אכן מכיר את המתלונן ומסר על כך גרסה מלאה. לדבריו, יש ביניהם סכסוך פרטי שאינו קשור למסחר באופציות הבינאריות ששיווק המתלונן. לטענת החשוד דריי, הוא הילווה למתלונן מאות אלפי אירו, ולא קיבל את החזר הההלוואה. דריי מכחיש סחיטה כספית או קשירת קשר עם אדם נוסף, אך מסר בחקירתו על הדרישה מהמתלונן ועל פגישות שהיו ביניהם, האחרונה לפני שלושה שבועות בבית קפה. עו"ד אבוהב טען בבית המשפט כי "לקוחו הוא אדם נורמטיבי, אב לתשעה. משטרת ישראל נותנת חסות לנוכל לכאורה שדרוש בארה"ב לאחר שהוגש נגדו כתב אישום חמור על הונאה של עשרות, אם לא מאות משקיעים". נציג המשטרה טען כי התיק האמריקאי המדובר אינו רלוונטי לפרשה.

העצור הנוסף, אמיר עבד אל גני (35) מיפו מוכר למשטרה. בניגוד לדריי, עבד אל גאני שומר על זכות השתיקה. המשטרה לא חשפה עד כה באיזו דרך בדיוק בוצעה הסחיטה בפועל. עו"ד שאדי כבהא, סנגורו של עבד אל גני, אמר כי ללקוח שלו אין שום קשר אל המתלונן.

חוקרי היחידה המרכזית במחוז מרכז ביקשו את הארכת מעצרם של שני החשודים ב-13 ימים. שופטת בית משפט השלום בראשון לציון, זהר דיבון סגל, אמרה כי הבקשה אינה סבירה ואינה מאפשרת פיקוח על קצב התקדמות החקירה. לפיכך קצבה את ימי המעצר עד 9 בדצמבר.
.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
4 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות