מאסר לעבריין שירה על גובים שהגיעו לביתו

שתף כתבה עם חברים

ארתור מנשירוב נבהל מהחבורה שהגיעה לגבות ממנו חוב, וירה כדי להפחידם

הפרקליטות נאלצה להגיע להסדר, בשל מחדלי חקירה. ארתור מנשירוב (מפייסבוק)

שנה וחצי מאסר נגזרו לפני ימים אחדים על ארתור מנשירוב (33) מראשון לציון, שהואשם כי ירה לעבר קבוצת אנשים ופצע אחד מהם, תושב חולון. מכתב האישום עולה, כי החבורה הגיעה לביתו של מנשירוב כדי לגבות חוב כספי.

לפי כתב האישום, שהוגש בתום חקירת שוטרי תחנת ראשון לציון, מנשירוב רכש מתושב העיר חולצות, ונותר חייב לו 100 אלף שקלים. נטען כי ב-19 בספטמבר, סמוך לחצות, לפי תיאום מראש, הגיעו אנשים מטעמו של המוכר, שזהות חלקם ידועה למשטרה, לרחוב מרגולין, סמוך לביתו של מנשירוב, במטרה לגבות את החוב.

בתגובה, כך נטען, מנשירוב נטל אקדח גנוב שהיה ברשותו, וירה לעבר החבורה שמונה כדורים במטרה להפחידם ולגרום להם להסתלק. כתוצאה מהירי נפצע אחד מהם, בני סמיד (38) מחולון, בידו משני קליעים ופונה לטיפול בבית החולים "וולפסון". כמו כן נופצה שמשת הרכב בו הגיעו. מיד לאחר הירי נמלט מנשירוב, השליך את האקדח במסלול הבריחה וכיבה את מכשיר הטלפון שלו. לפי התביעה, הוא היה בבריחה כחודש.

שעות ספורות לאחר הירי נעצרו ארבעה חשודים, ביניהם סמיד ואחיו של מוכר החולצות, בחשד למעורבות באירוע. מעצרם הוארך, אך לאחר מספר ימים הם שוחררו.

מעצרו של מנשירוב הוארך מעת לעת, עד שהוגש נגדו כאמור כתב אישום שיחס לו חבלה בכוונה מחמירה, ירי מנשק חם, החזקת נשק, שיבוש הליכי משפט וחבלה במזיד ברכב. התשתית הראייתית נגדו כללה את עדותו על קיומו של החוב, ועדות אחיו של מוכר החולצות, שסיפר על הירי.

כמו כן, החוקרים הצליחו בתרגיל חקירה, כשבת זוגו של מנשירוב מסרה למדובבת פרטים מוכמנים על כך שבן זוגה ביצע את הירי, החביא את האקדח ונמצא בבריחה. זאת ועוד, חברו של מנשירוב סיפר פרטים מוכמנים לשוטר, בשיחה שהוקלטה. בין היתר סיפר כי נשלח על ידי הנאשם יום לאחר הירי, לחפש את האקדח הגנוב. בתיק גם עדויות של עובדי משתלה שמצאו את האקדח, וצילומי אבטחה בהם נראה פינוי הנפגע, חיפוש האקדח במשתלה וחלק מאירוע הירי.

במסגרת דין ודברים בין הפרקליטות להגנה הצביעה הסנגורית, עו"ד שני מורן, על קשיים ראייתיים שונים ומחדלי חקירה, כשבין היתר לא נחקר אדם נוסף שהיה במקום בו הוסלק הנשק. עוד טענה הסנגורית שבת הזוג אמרה למדובבת כי ידעה את פרטי המקרה ממה שנכתב באינטרנט, ולא ממה שבן זוגה סיפר.

עו"ד שני מורן

נוכח טענות אלו ואחרות הסכימה הפרקליטות לחתום על הסדר טיעון במסגרתו הוגש כתב אישום מתוקן, שבו הורשע מנשירוב רק בעבירות של פציעה בנסיבות מחמירות והחזקת נשק. יתר העבירות נמחקו מכתב האישום. "הנימוק לעתירה העונשית המשותפת…", הסבירה נציגת הפרקליטות, "הם קשיים ראייתיים הנוגעים למידת שיתוף הפעולה של המתלונן ומחדלי חקירה לפיהם יכול והיו מעורבים נוספים באירוע".

עו"ד מורן: "הגיעו אליו חבורה של אנשים, לטענתנו לא במטרה לשוחח איתו, והירי לא היה במטרה לפגוע בהם. בכתב האישום מצוין שזה במטרה להפחידם ולסלקם מהמקום". היא גם התייחסה לנסיבותיו האישיות של הנאשם. "מדובר במי שנפגע בפיגוע חבלני בראשל'צ לפני מספר שנים, כששני חבריו הטובים ביותר נהרגו ממש בידיים שלו. במהלך כל ההליך הזה הוא התמודד עם הכל לבד, ורק במאסרו האחרון טופל רפואית והוצאו רסיסים מגופו, ועבר טיפול ייעודי לנפגעי טראומה. אנו סבורים שההסדר ראוי".

מנשירוב, שמאחוריו שש הרשעות קודמות במגוון עבירות, לרבות עבירות נשק, מרמה ורכוש שבגינן אף ריצה מאסרים, אמר עם הצגת ההסדר: "אני מצטער על המעשים שלי, ואני לוקח אחריות מלאה. אני אנצל את הזמן במאסר ואטפל בעצמי, ואכנס לעוד טיפולים כמה שאפשר. אני רוצה להמשיך בדרך הטובה ולהמשיך את החיים שלי באופן מכובד".

השופט עמי קובו מבית המשפט המחוזי בלוד ציין שההסדר מקל, בין היתר בשל עברו הפלילי המשמעותי של מנשירוב, אך החליט לכבדו בכל זאת נוכח הקשיים הראייתיים. לפיכך גזר עליו 18 חודשי מאסר, שיחושבו מיום מעצרו ב-14 באוקטובר אשתקד, וכן מאסרים מותנים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות