הגברת הרצוג והטכנולוגיות שיאפשרו לילדים לזהות סכנות ברשת

שתף כתבה עם חברים

רעיית נשיא המדינה השתתפה באירוע בבת-ים שנועד למצוא פתרונות להגברת וטיוב הדיווח למוקד המטה הלאומי להגנה על ילדים ונוער ברשת

מיכל הרצוג, רעייתו של נשיא המדינה, השתתפה הבוקר בהאקתון (פלטפורמה לפיתוח מיזמים חדשים בארגונים וחברות) שנערך בבת-ים, שמטרתו לבחור רעיון טכנולוגי המאפשר לילדים ולבני נוער להכיר את סכנות הרשת, להימנע מפגיעה ולזהות פרופילים חשודים המנסים ליצור איתם קשר (18 מאי).
באירוע לקחו חלק גם ראשי חברת "אלביט", ונציגי המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת (105), המשרד לביטחון פנים ולהב 433 במשטרה.

האירוע מתקיים ב"טרמינל עיצוב" – מתחם חברתי ומיוחד שהקימה עמותת "לצאת מהקופסא" בתמיכת עיריית בת-ים, קרנות הביטוח הלאומי, משרד הבריאות וחברות עסקיות מובילות במשק. המתחם הוקם במבנה היסטורי שעמד נטוש במשך שנים באזור העסקים של העיר.

במתחם פעלו 11 צוותים של אלביט המורכבים מעובדים ומהנדסים, העוסקים גם בפתרונות להגברה ולטיוב הדיווח למוקד 105 ולחסימה של תכנים פוגעניים. מתוכם ייבחר הפתרון הישים והמתאים ביותר לסייע בהתמודדות עם אתגרים אלה.

הרצוג נועדה עם ראשי אלביט ונציגי יתר הרשויות, ושוחחה עם ראשי הצוותים. "במסגרת תפקידי כרעיית הנשיא אני עוסקת הרבה בנושאים שקשורים לבריאות הנפש, במיוחד אחרי השנתיים האחרונות שחווינו", אמרה, "בבית הנשיא אנחנו פועלים לשינוי השיח ברשתות החברתיות, כי מצד אחד הן נהדרות וכולנו נהנים מהטוב שיש להן להציע עם כמות המידע והנגישות, אך יש להן גם צד פחות יפה, צד אלים, שכולל שיח נוראי ושיימינג, שלצערנו הילדים נחשפים אליו. אני מברכת אתכם על שהתגייסתם, חברה שעוסקת בצד הטכנולוגי-ביטחוני, ובחרתם לקחת נושא חברתי כל כך חשוב. מרגש לראות את החיבור של שימוש בטכנולוגיות שאתם עוסקים בהן, לטובת עשייה חברתית. כל הכבוד לכם ובהצלחה".

התרשמה מקרוב. מיכל הרצוג

ד"ר שלי גורדון, סגן נשיא אלביט: "ביחד עם שותפי הפעילות שלנו המשרד לביטחון הפנים והמטה הלאומי 105 – אנו נקדם את הפתרון שלנו לפתרון טכנולוגי ישים להגנה על הילדים של כולנו. זהו פרויקט התנדבותי במטרה להביא פתרון יישומי מוכח לאתגר שמטריד משפחות רבות".
תומר לוטן, מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים: "אני מברך על שיתוף הפעולה החשוב עם אלביט מערכות וסמוך ובטוח שהפתרונות הטכנולוגיים הייחודיים ייושמו ויסייעו לנו להתמודד עם האתגרים שאנו נתקלים בהם בהגנה על ילדים ברשת. אנו ממתינים לפתרון שייבחר היום כדי ליישם אותו".

המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת 105 מטפל ביותר מ-1,000 אירועי פגיעה בקטינים ברשת בחודש, ומהקמתו ועד היום טיפל בלמעלה מ-36 אלף אירועי פגיעה, תוך מתן מענה הוליסטי ייחודי לכל מגוון האיומים וביניהם עבירות מין, פדופיליה, בריונות, שיימינג, התחזות, סחיטה ועוד.
בין המשתתפים באירוע היו גם נשיא אלביט בצלאל מכליס, מפקד להב 433 ניצב מוטי לוי ויזם ההייטק זוהר לבקוביץ.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות