מוכר מארגון בני שלמה חשוד בפיצוץ המטען ברכב של פעיל בארגון מיכאל טנסקי

שתף כתבה עם חברים

זמן קצר לפני הפיצוץ הנהג יצא מהרכב ונכנס לאחד העסקים הסמוכים – וכך ניצלו חייו. מעצרו של החשוד, ליאור סימנה, הוארך. המשטרה טוענת כי יש נגדו ראיה קבילה

video
כחודשיים לאחר פיצוץ ברכב של מוכר למשטרה באשדוד, המשטרה עצרה עבריין מוכר בן 28 מאשדוד, בחשד למעורבות בהנחת המטען.
כזכור, ב-14 באוקטובר, סמוך לשעה 09:45 התקבל דיווח על פיצוץ ברכב במרכז מסחרי ברחוב דוד המלך ברובע י"ג באשדוד. איש לא נפגע באירוע, אך נזק נגרם לרכוש כשבין היתר חלקי הרכב התפזרו למרחק של כמה מטרים. חובשים של איחוד הצלה העניקו טיפול רפואי ראשוני לנפגע חרדה במצב קל (עובר אורח).

נוכח ההקשרים המודיעיניים ובתום הערכת מצב שערך במקום מפקד מרחב לכיש, נצ"מ ברק מרדכי, הוטלה החקירה על היחידה המרכזית במרחב לכיש. על פי העדויות,  זמן קצר לפני הפיצוץ הנהג יצא מהרכב ונכנס לאחד העסקים הסמוכים – וכך למעשה ניצלו חייו. עד מהרה עלה חשד כי מדובר בניסיון פגיעה בקרוב משפחה של מיכאל טנסקי, שמוגדר מודיעינית כראש המאפיה הרוסית בדרום. כמו כן, החשד הוא כי מדובר בניסיון פגיעה על רקע סכסוך עם אנשי קבוצתו של אייל נגר. סכסוך שכבר הוליד שורה של ניסיונות פגיעה הדדיים במהלך השנה האחרונה.

עו"ד נס בן נתן

כאמור, בתום חקירה סמויה שהתנהלה בימ"ר לכיש בשבועות האחרונים, נעצר הצעיר מאשדוד (במקור מיבנה),  בחשד למעורבות בהנחת המטען. החשוד, שמיוצג על ידי עו"ד נס בן נתן, יובא מחר לבית משפט השלום בבקשה להאריך את מעצרו.

עדכון (22 דצמבר)
החשוד, ליאור סימנה (28), הובא לבית משפט השלום באשקלון, שם ביקשה היחידה החוקרת להאריך את מעצרו בשבוע (22 דצמבר). היחידה החוקרת מייחסת לו עבירות ניסיון רצח, פציעה, גרימת פיצוץ חומר נפץ, היזק מכוון בחומר נפיץ וקשירת קשר לפשע.
במסגרת הדיון סירב נציג המשטרה לחשוף מה קושר את סימנה למטען, אך כן צוין כי ישנה בתיק ראיה קבילה. לפי נציג המשטרה, ראיה זו קושרת את החשוד לאירוע כמי ששם את המטען ברכב. ואולם, ראיה זו טרם הוטחה בחשוד. הנימוק של המשטרה לאי חשיפת הראיה בפני החשוד הוא חשש לשיבוש.

הסנגור, עו"ד בן נתן, הכחיש את המיוחס למרשו ועתר לשחררו: "האדם הזה לא עשה שום דבר ולא קשור לעניין הזה. הוא טוען לחפותו בכל תוקף. זה שנאמר שיש ראיה קבילה לא האיר את עיניי בשום אופן. השאלה כמה היא קבילה ומה החוזק שלה וכמה הוא מעורב בסיפור הזה".
השופטת עדי אייזדורפר קבעה כי קיים חשד סביר והאריכה את מעצרו של החשוד בשישה ימים, עד 27 בדצמבר.

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
2 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות