חשד: יידוי אבנים ושימוש בכלי נשק בקטטה בין חבורות באור יהודה

שתף כתבה עם חברים

שלושה חשודים מקבוצה אחת נעצרו ושוחררו לאחר שתי הארכות מעצרם של שני חשודים מהקבוצה השנייה הוארך

קטטה רבת משתתפים (צילום ארכיון להמחשה)

המשטרה עצרה חמישה חשודים במעורבות בתגרה אלימה אשר התרחשה ב-9 במרס ברחוב יהדות קנדה באור יהודה, וכללה לפי החשד שימוש  בכלי נשק, חפצים ואבנים.
החשודים, שלפחות חלקם מוכרים למשטרה, נעצרו על ידי שוטרי תחנת מסובים ומשתייכים לשתי קבוצות. עם הקבוצה הראשונה נמנים האחים רום יוסף (22) וראם (19) רחמים מאור יהודה ועמנואל ריין רחמינוב (22) מרמלה. לקבוצה השנייה משתייכים לכאורה ניסים אלעזר (47) מיהוד וחי עזרא (36) מאור יהודה.
מהחקירה עולה כי מדובר באירוע מתגלגל שהחל בתחנת דלק והמשיך לתגרה סמוך לקיוסק באור יהודה. כלי נשק אומנם לא נתפסו, אך כן תפסה המשטרה רובי דייג. חלק מהמעורבים, לפי החשד, רגמו באבנים משתלבות מעורבים אחרים. כתוצאה מהאירוע האלים נגרמה חבלה חמורה לאחד מהמעורבים.

בדיונים להארכות מעצרם של החשודים התברר כי האחים רחמים ורחמינוב נתפסו מסתתרים בחניון לאחר שברחו מזירת האירוע. סנגורם, עו"ד יצחק איצקוביץ', טען במסגרת הדיון בבית משפט השלום בתל אביב, כי מרשיו הם שהותקפו וניסו לברוח. השופט אור ממון צפה בסרטוני אבטחה ואמר כי לא מדובר רק בקורבנות תמימים. לפיכך, האריך את מעצרם במספר ימים. בדיון שני מעצרם הוארך שוב לאחר שהשופט ציין כי התווספו חומרי חקירה רבים המלמדים על אלימות ממשית.

בדיון בעניינו של אלעזר, המיוצג על ידי עו"ד מיקי חובה, נטען כי רכבו פגע באופנוע של מעורב אחר וכתוצאה מכך גרם לפציעתו. הוא טוען כי מדובר בהגנה עצמית. מעצרו הוארך ביומיים.

בדיון שהתקיים לקראת סוף השבוע שעבר בעניינם של כלל החשודים, המשטרה הסכימה לשחרר את רחמים ואת רחמינוב, המיוצגים על ידי עו"ד יצחק איצקוביץ', למעצר בית ובתנאים מגבילים נוספים, לאחר שהחשד בעניינם לא התחזק.
מנגד ביקשה המשטרה להאריך את מעצרם של עזרא ואלעזר, המיוצגים על ידי עורכי הדין שי נודל וחובה. בדיון נטען כי הם תקפו את אחד מהחשודים האחרים, בעוד שעזרא הפר לכאורה מעצר בית. השופט האריך את מעצרם של השניים עד 22 במרס.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
8 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות