הנציב רוזן חוזר בו מהביקורת על ראש התביעות במשטרה בפרשת גיא ניר

שתף כתבה עם חברים

ב-14 דצמבר 2021, ערב פרישתו מתפקיד נציב הביקורת על גופי התביעה, פרסם השופט דוד רוזן החלטה מתוקנת בה הוא חזר מביקורת אישית על ראש התביעות במשטרת ישראל, תנ"צ דדו זמיר, עקב התנהלותו בתיק ראש חטיבת המודיעין לשעבר במשטרה, גיא ניר, ועל אופן הדיווח של קצין המשטרה הבכיר לנציב.
התיקון נמסר בעקבות דרישה שמסר לו זמיר באמצעות עו"ד עפר ברטל, על בסיס הבהרות נוספות שנמסרו לנציב הפורש רוזן בתקופה האחרונה מאז פרסום הדו"ח בחודש אפריל אשתקד, כפי שדווח באתר "פוסטה".

בהודעה המתקנת של רוזן הובהר, כי זמיר פעל מול מול תנ"צ גיא ניר ומול הקצינה צ' שהיתה ראש לשכתו וחברתו הקרובה, בהתאם להנחיות של בכירי משטרת ישראל במועד הרלוונטי. הבכירים אותם מזכיר המבקר בהודעת התיקון הם: ממלא מקום המפכ"ל דאז, ניצב מוטי כהן, ראש אגף משאבי אנוש דאז, ניצב עינת גיל צובארי, ויועמ"שית המשטרה דאז, תנ"צ אילת אלישר.
"מוחוור כי אין לייחס לתנ"צ זמיר כל מניע אישי לפעולותיו בניהול התיק, כך בעניין הניסיון הנטען להקמת חיץ בין רפ"ק צ' לבין תנ"צ ניר, כמו גם בהצעת התביעה אל רפ"ק צ' לניקוי שולחן, והנני לחזור בי מקביעותיי אלה כנגד תנ"צ זמיר, משלא פעל על דעת עצמו, אלא בשם הארגון".
רוזן המליץ למפכ"ל המכהן, קובי שבתאי, "לעשות בכלל כוחו ושכלו לסיום הסאגה הסובבת את רפ"ק צ'", שעניינה עדיין לא הגיע לכלל סיום.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות