בית משפט דחה את עתירת האופוזיציה בלשכה נגד חימי

שתף כתבה עם חברים

העותרים בראשות עורכי הדין נעמי עיני ודורון ברזילי חוייבו בהוצאות

"כל ישיבת מועצה מתחילה בקללות". חימי (צילום: מאיר וקנין, פלאש 90)

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את עתירת האופוזיציה במועצה הארצית של לשכת עורכי הדין כנגד יו"ר הלשכה אבי חימי ונגד התקציב השנתי שאושר במועצה.
העותרים בראשות עו"ד נעמי עיני פלדמן ועו"ד דורון ברזילי, טענו כי אישור תקציב הלשכה לשנת 2022 בסך 80 מיליון שקל לא נעשה בהליך סדור על סמך נתוני אמת, כי לא נערך דיון בהסתייגויותיהם ולא הועברו להם מסמכים שדרשו.

חימי והיועץ המשפטי של הלשכה, עו"ד דוד יצחק, הציגו לבית משפט את הליך האישור שארך מספר שבועות בשתי ישיבות של המועצה וישיבות נוספות של ועדת הכספים. הם הציגו גם הליך של מסירת מסמכים שביצעו לאחד מנציגי האופוזיציה.
הלשכה ביקשה להציג לבית המשפט קטעים מישיבת המועצה בה אושר התקציב, ב-24 בנובמבר. בישיבה שקטעים ממנה צולמו על ידי חברי מועצה, התחוללה מהומה. עו"ד עיני אחזה במיקרופון ודיברה במקביל לחימי בנסיון למנוע את ההצבעה, בטענה כי ההליך בלתי חוקי. במהלך המהומה על רקע "קרב המיקרופונים", הוביל חימי הצבעה מהירה על התקציב, לאחר שלטענתו מספר חברי אופוזיציה בראשות עיני מנעו דיון מסודר וניסו לפוצץ את הישיבה. התקציב אושר ברוב ניכר.

בדיון שנערך אתמול בבית המשפט בעתירת ארבעה חברי המועצה, טען ראש הלשכה חימי: "זאת לא עתירה על התקציב, זאת עתירה שמטרתה היחידה היא לצבור נקודות במלחמה שמנהלים מול ראש הלשכה". חימי טען: "הם באו לחבל… כל ישיבת מועצה מתחילה בחמש דקות של קללות מצד עו"ד נידאל עואודה (אחד העותרים, ז"ק) – 'אתה אפס מאופס' וכדומה".
עו"ד עואודה הגיב: "הדיון במועצה לא תמיד דיון עדין… לפעמים הרוחות מתלהטות, אבל הוא (חימי) דורס את כולם. התקציב גובל בפלילים".
לאחר הצגת תשובות הלשכה, השופט קובי ורדי הודיע כי בכוונתו לדחות את העתירה והציע לעו"ד עיני להסכים, תוך רמיזה שפסק דין לא יעשה חסד עם האופוזיציה. העותרים הודיעו הבוקר על הסכמתם. "יש לשבח את העותרים שקיבלו המלצת בית משפט להימנע ממתן פסק דין שלא יתרום לכבודם של ציבור עורכי הדין ומוסדותיו", כתב השופט ורדי – והטיל הוצאות של 18 אלף שקל על העותרים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות