תביעה נגד ראשת הסגל בלשכת עורכי הדין על תגובה לפוסט "תקלת ההמנון"

שתף כתבה עם חברים

עו"ד יניב לנקרי תובע את ראש הסגל של ראש הלשכה אבי חימי, בעקבות תגובה משתלחת שכתבה לפוסט שלו, לאחר ה"פאשלה" בביצוע ההמנון בטקס לשכת עורכי הדין

video
תקלת ההמנון – מתוך כנס הלשכה

ביום רביעי שעבר התקיים בבנייני האומה בירושלים טקס הסמכה ל-900 עורכי דין חדשים הבאים בשערי הלשכה; עוד טקס שגרתי לכאורה – עד לרגע שירת ההמנון "התקוה", שבוצע על ידי הזמרת הצעירה מאיה אברהם.
אברהם טעתה בשירת ההמנון. לרוע מזלה, במקום השורה "נפש יהודי הומיה" היא הקדימה את השורה "עין לציון צופיה" האמורה לבוא מאוחר יותר. קטע הוידאו של הביצוע השגוי נפוץ במהירות ברשתות. לכל מי שצפה בוידאו, והשווה לסדר שורות ההמנון, היה ברור שמדובר בשגיאה בתום לב של הזמרת.

אולם לא הכל מיהרו להשתכנע. על רקע הפוליטיקה הנפיצה, תוך שעות עלו ברשת המוני תגובות וספקולציות, מקצתן ספק סהרוריות, ואחרות ביקורתיות תוך הפניית אצבע מאשימה אל הלשכה, עקב זילות מכוונת כביכול של ההמנון (היו גם שהרחיקו: על רקע שנת הבחירות המתקרבת).

את אחד מהפוסטים הביקורתיים ביום שלמחרת האירוע כתב עו"ד יניב לנקרי. "תגידו, השתגענו? טקס ההסמכה לעורכי דין חדשים מאמש, מלווה בשירת התקוה כמצופה! אך ללא התיבות 'נפש יהודי הומיה'?? מי מוסמך בלשכה להחליט 'לחתוך' תיבות מההמנון הלאומי? תכירו לי אותו. אני בהלם! אני מתבייש!". עו"ד לנקרי הוסיף בפנייה לראש הלשכה: "אבי חימי, אתה חבר יקר שלי, ואני תוהה מי היה אמון על תכני הטקס?".
הפוסט זכה ליותר ממאה תגובות ושיתופים. אחת המגיבות היתה עו"ד ורד כהן, ראש הסגל של יו"ר לשכת עורכי הדין אבי חימי, שהתנצחה עם עו"ד לנקרי מעל דפי הפייסבוק.

בינתיים, הזמרת מאיה אברהם העלתה פוסט התנצלות משלה. בתגובה, שאל עו"ד לנקרי את ורד כהן האם הלשכה "הכתיבה לזמרת" את פוסט ההתנצלות, או שעשתה זאת מרצונה, ומדוע לא פורסמה תגובה רשמית של הלשכה.
בתשובה לכך, עו"ד ורד כהן כתבה לעו"ד לנקרי תשובה צינית בכעס: "ברור שהכתבנו לה כמו שביקשנו מפורשות להשמיט את המשפט. אתה לא יותר מבושה לאנושות".

היום הגיש עו"ד לנקרי תביעת לשון הרע ונזיקין נגד עו"ד כהן, על סך 165 אלף שקלים לבית משפט השלום בקריות. עו"ד לנקרי טוען בתביעה כי עו"ד כהן מתבטאת בשפה אלימה שאינה הולמת את התפקיד הייצוגי שלה בלשכה, וכי בדבריה עשתה אותו מטרה לבוז וללעג, ביזתה אותו ופגעה בכבודו ובמעמדו בכנותה אותו "בושה לאנושות".

עו"ד ורד כהן

"חרצובות לשונה גובלים ביהירות, בוטות, זלזול", כתב עו"ד לנקרי. "נראה כי הנתבעת מגלה אימפולסיביות בתגובותיה, בוטות, ושכרון כוח פסול מיסודו. בקרבו של משרד התובע דוגמאות רבות לביקורת הציבורית שיש לציבור עורכי הדין כנגד הנתבעת, ועל שולחנו נערמו תלונות בלתי מבוטלות שהוגשו למנהלה הישיר של הנתבעת, ראש הלשכה, עקב לשון חריפה שלה".

עו"ד לנקרי ציין כי הוא שוחח לבסוף עם הזמרת, אשר אישרה בפניו כי ראשי הלשכה ביקשו מהאמרגנית שלה, והפצירו בה כי תפרסם הבהרה, ש"תקח אחריות" על הטעות בשירת ההמנון.

עו"ד לנקרי דרש התנצלות מיידית מעו"ד כהן על תגובתה כלפיו, במקביל פנה בעניין גם לחימי. לדבריו, כהן התעלמה, ו"חסמה אותו במכשיר הטלפון ובדף הפייסבוק, לאחר שהשמיצה אותו בבריונות מקלדת, כאילו המדובר במשטר טוטאליטרי".

מטעמה של עו"ד כהן נמסר כי תגובתה תינתן בבית המשפט.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
2 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות