די-אן-איי של הנאשמים על אקדח הרצח של איהאב סעדי בנצרת

שתף כתבה עם חברים

הפרקליטות טוענת כי הרצח בוצע בעקבות ויכוח של אחד הנאשמים עם אחיו של הנרצח. בתיק החקירה גם סרטוני אבטחה ועדות של אדם לפיה אחד הנאשמים הודה בפניו בביצוע הרצח

הנרצח, איהאב סעדי

כחודש לאחר הרצח של איהאב סעדי בנצרת, הפרקליטות הגישה היום כתב אישום נגד מוחמד נערה (24) ומחמוד כנגה (21)" המייחס להם רצח בנסיבות מחמירות ועבירות נוספות (3 ינואר).

לפי כתב האישום שהגישה עו"ד סופי גרניט-טקצ'מן בתום חקירת משטרת מחוז צפון, נערה נקלע לוויכוח על חסימת כביש שהוביל לחילופי דברים וחבטות עם אחיו של סעדי. נטען כי נערה, שחש פגיעה בכבודו, החליט לרצוח את אחיו של סעדי או או את מי מבני משפחתו.

מכתב האישום עולה כי לאחר 10 דקות הצטייד נערה באקדח ונסע יחד עם כנגה למתחם משפחת סעדי. בהגיעם בסמוך לבית, כך נטען, נערה יצא מהרכב וירה לעברו של סעדי מטווח קצר, לכל הפחות עשרה כדורים, חלקם כאשר סעדי כבר שרוע על האדמה.

נטען כי מיד לאחר הירי נכנס הנאשם למושב הנוסע והנאשמים נמלטו מהזירה, כאשר במהלך מנוסתם פגעו בהולך רגל. לפי כתב האישום, הם המשיכו בנהיגתם בתוך נצרת ובאותו זמן ניידת סיור שהיתה במקום קיבלה דיווח על רכבם כחשוד במעורבות ברצח.

הפרקליטות טוענת כי השוטרים הבחינו ברכב שנסע לפניהם והורו לנאשמים לעצור, אך הם נמלטו, פגעו באוטובוס ובמכונית והשליכו את האקדח ששימש לרצח. המכונית נעצרה לאחר כמה מאות מטרים והנאשמים נעצרו.

כתב האישום מייחס לנאשמים רצח בצוותא. נערה נאשם רצח בנסיבות מחמירות וכנגה ברצח בכוונה. שניהם מואשמים גם בסיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, השמדת ראיה, שיבוש, תקיפה הגורמת חבלה ונהיגה ללא רישיון נהיגה.

רכבם של היורים לאחר שהתנגש בכלי רכב אחרים (צילום: משטרה)

התשתית הראייתית נגד השניים מתבססת על תיעוד ממצלמות אבטחה המתעד את הרקע לביצוע הרצח, ואת הוויכוח שהיה עם אחיו של סעדי. בהמשך מתועד נערה עם האקדח. כמו כן, בתיק עדויות של עדי ראייה ועדים רבים נוספים, נתונים של איתוראן, מחקרי תקשורת, וגם עדות של עד לפיה נערה הודה בפניו בביצוע הרצח. את התמונה הראייתית בתיק משלימים דוחות פעולה של השוטרים בנוגע למרדף שביצעו, תיעוד של התאונה והשלכת האקדח, ממצאי די-אן-איי של הנאשמים על הנשק, ואמירות מפלילות של הנאשמים במסגרת תרגיל חקירה שנערך להם.

לצד כתב האישום הוגשה נגד השניים, המיוצגים על ידי עורכי הדין איהאב זובידאת ושאדי דבאח, בקשה למעצר עד תום ההליכים.
קראו גם:
נצרת: החברים של איהאב סעדי מבטיחים לנקום כמו בסוריה

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
2 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות