נצרת: החברים של איהאב סעדי מבטיחים לנקום כמו בסוריה

שתף כתבה עם חברים

הקול בסרטון שהופץ ברשתות: "נכה ביד מברזל לכל מי שהשתתף ברצח הזה, כל מי שהיה לו חלק, השתתף, ביצע, או הגן על הרוצחים. נצעק הכי גבוה שאפשר, נגיע אליכם ולא משנה כמה זמן ייקח לנו"

video
עוד לא שככו הרוחות בנצרת מאירועי השבוע שעבר, ואת העיר מסעיר כעת סרטון שהופץ ברשתות חברתיות, בו נראים עשרה גברים רעולי פנים, המחזיקים כלי נשק ארוכים ומאיימים לנקום אות רצח איהאב סעדי.
תחילה תזכורת: ב-29 בנובמבר נרצח ביריות תושב העיר, איהאב סעדי, מחוץ לביתו.
כשעה לאחר הרצח נעצרו שני חשודים תושבי העיר לאחר מרדף משטרתי. המשטרה שתפסה אקדח מייחסת לשניים מעורבות ברצח סעדי.
משפחת נערה מנצרת מיהרה להוציא הודעת גינוי והכחשה לפיה אף אחד מהמשפחה לא קשור לרצח.
חלפו להן רק מספר שעות ואלמונים ירו לכיוון ביתו של אחד מהחשודים. האירוע נגמר ללא נפגעים.
מאוחר יותר בערב הוצתו מספר בתים בנצרת. גם כאן, האירועים הסתיימו ללא נפגעים בנפש.

בסרטון שפורסם אמש (ראשון) בשעות הערב המאוחרות, תחת השם "משפחת אל סעדי", נראים כאמור רעולי פנים חמושים. את הסרטון מלווה קול עבה המאיים לפגוע ברוצחי סעדי. הסרטון דומה באופן מחריד לסרטונים מהטלוויזיה הסורית או בסרטוני האיומים של דאעש. לגבי הסרטון עצמו, לא ברור האם מדובר בצילום אותנטי. לצד זאת, עושה רושם כי הדברים שנשמעים בו דווקא כן אותנטיים.
תחילה, הקול שמלווה את הסרטון מקריא פסוקים מהקוראן. לאחר שהדובר ציין את "הרצח הנתעב", הוא עבר לשלב האיומים: "דבר ראשון, נכה ביד מברזל לכל מי שהשתתף ברצח הזה, כל מי שהיה לו חלק, השתתף, ביצע, או הגן על הרוצחים. נצעק הכי גבוה שאפשר, נגיע אליכם ולא משנה כמה זמן ייקח לנו, אפילו אם תהיו בתוך בטן של לווייתן. מי שרוצה להגן עליהם יהיה שותף להם ויישא באחריות".

הנרצח, איהאב סעדי

לפי אחד הדיווחים שהתייחסו לסרטון, הוא צולם בעיר ג'נין, שם למשפחת סעדי יש קרובי משפחה שם. לפי טענה אחרת, הסרטון נערך ונלקח מערוץ כלשהו, בעוד שמישהו הדביק את הקול לווידאו. יש שאמרו כי הסרטון אמיתי, אולם הקול הדובר בו הוא זר, מאחר שאין מדובר ב"מבטא נצרתי".
לאתר "פוסטה" נודע כי במשטרה מודעים לקיומו של הסרטון, אולם לא ברור כיצד תתמודד עמו.
אגב, מעצרם של החשודים ברצח איהאב סעדי, מחמוד כנגה ומוחמד נערה, הוארך עד היום (7 דצמבר) וצפוי להתקיים דיון נוסף. בינתיים, העניינים בנצרת רחוקים מלהיות רגועים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
2 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות