רצח איהב סעדי בנצרת: הנשק נתפס במרדף מחוץ לרכב של החשודים

שתף כתבה עם חברים
רכבם של החשודים בירי לאחר שהתנגש בכלי רכב אחרים (צילום: משטרה)

לבית משפט השלום בנצרת הובאו מחמוד כנגה (21) ומוחמד נערה (24) – שניהם תושבי העיר החשודים במעורבות ברצח איהאב סעדי, שנורה למוות מחוץ לביתו (29 נובמבר).

תזכורת: מיד לאחר הרצח הוזנקו לזירה שוטרים ממחוז צפון במשטרה שפרסו מחסומים, זיהו את הרכב בו נסעו החשודים והחלו במרדף אחריו אליו הצטרפו כוחות נוספים. שני החשודים נעצרו בתוך הרכב לאחר שהתנגשו במשאית. מדוברות המשטרה נמסר כי איפשהו בין הזירה לבין המקום בו עצר הרכב נתפס אקדח טעון.

סנגורו של אחד החשודים, עו"ד עלאא עתאמנה, שאל את נציג המשטרה בבית המשפט לגבי מקום התפיסה של הנשק, אך זה סירב להשיב בטענה כי מדובר בחומר חסוי שחשיפתו עשויה לשבש את החקירה.
בתגובה אמר הסנגור כי בראיונות לתקשורת ציינו קצינים כי הנשק נתפס בתוך הרכב. נציג המשטרה השיב כי הוא אינו ממונה על הדוברות, "אני מתמקד בראיות, אני לא יכול לענות על מה שנאמר בתקשורת, אני לא צד בזה, אני מצד החקירה ולא הדוברות".

המשטרה ביקשה הארכת מעצר של 15 ימים לשני החשודים. בנוסף למעורבות ברצח, היא מייחסת להם עבירות של ירי מנשק חם.
בדיון בעניינו של כנגה התברר כי הוא נעצר ברכב לא שלו, שהיה מעורב בתאונת דרכים אשר התרחשה בסיום מרדף. כמו כן התברר כי נשק אכן נתפס, אולם לא בתוך הרכב, אלא "בין הזירה לרכב". המשטרה מוסיפה וטוענת כי הרכב שבו נעצרו החשודים הוא הרכב שהיה מעורב ברצח.
לכנגה אין עבר פלילי ובחקירתו הוא שיתף פעולה עם חוקריו וטען כי לא היה מעורב באירוע, אך למרות זאת אמר נציג המשטרה כי יש אנשים שהיחידה החוקרת צריכה לחקור בעת שהוא שוהה במעצר.

הנרצח, איהאב סעדי

בדיון בעניינו של נערה שאל גם סנגורו, עו"ד ניזאר עבוד מהסנגוריה הציבורית, על תפיסת הנשק. "אני יכול לאשר שנתפס נשק, לא אפרט יותר מזה", אמר נציג המשטרה, "עניתי בעניין הזה בדיון הקודם". בדיון נאמר כי החשוד נערה נחקר ומסר גרסה, אלא שלטענת המשטרה לאחר שהוא נדרש על ידי השוטרים לעצור, הוא נמלט ופגע ברכבים אחרים תוך סיכון עוברי אורח.
בסופו של דבר, השופטת דלית שרון גרין האריכה את מעצרם של שני החשודים עד 7 בדצמבר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות