תושב ירושלים חשוד בעוקץ סחורות במיליון שקל בצ'קים מזוייפים

שתף כתבה עם חברים

יחידת ההונאה של המשטרה במחוז מרכז עצרה לפנות בוקר תושב עטרות בירושלים כבן 40, בחשד שעקץ סחורות מחברות בנייה ומחברות קוסמטיקה במיליון שקל.
על פי החשד, האיש נזאר אבו שלבק (39) יצר קשר עם החברות כאשר הוא מתחזה לדמות בעל תפקיד בחברה אחרת, וביקש לרכוש סחורה, שלח מסמכים וצ'ק מזויף לקורבן. החברות שלחו לו סחורות בעשרות עד מאות אלפי שקלים, ולאחר מכן החשוד נעלם, והתברר שהצ'ק והמסמכים לכאורה מזויפים.

לפי חוקרי יחידת ההונאה, נחקרים כ-14 אירועי עוקץ בשנה האחרונה, מעשרות אלפי שקלים ועד מאות אלפי שקלים לכל מקרה, ובסך הכל כמיליון שקלים. לאחר זיהויו של החשוד, ערכה המשטרה חיפוש בחסות צה"ל ומג"ב בביתו, ונתפסו אלפי דולרים במזומן ופריטים שקושרים אותו לכאורה לביצוע העבירות.

עו"ד דרוויש נאשף

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בשמונה ימים. הסנגור, עו"ד דרוויש נאשף, אמר כי החוקרים לא אפשרו לחשוד למסור גרסה ראשונית. "לקחו אותו ליחידת החקירות והקריאו לו סעיפי עבירה, ברמה של כותרות. טוענים שהפיץ צ'קים מזויפים, כיצד הוא יכול לענות כשלא מציינים אירועים ושמות קונקרטיים? איך הוא יכול להתמודד מול החשד, כאשר לא מציגים בפניו ולו עובדה אחת? הרציונל של חוק המעצרים, להביא עצור לבית משפט אחרי 24 שעות, נועד על מנת שבית המשפט יבחן את החומרים לאחר שהתקבלה גרסת החשוד".
שופטת בית משפט השלום בפתח תקוה, דורית סבן נוי האריכה את מעצרו של החשוד עד יום שני (24 ינואר) "כדי לאפשר ביקורת שיפוטית על התקדמות החקירה".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות