פוסטה TV: גל מעצרים בפרשת חשבוניות פיקטיביות בתחום המנופים

שתף כתבה עם חברים

נעצר חשוד בניהול צ'יינג' והעלמת מחזור של חצי מיליארד שקלים. בעלי חברות כח אדם עוכבו לחקירה

היחידה המרכזית של מחוז ש"י ורשות המסים עצרו 11 חשודים בפרשת חשבוניות פיקטיביות, עבירות מע"מ, מס הכנסה והלבנת הון בענף המנופאים באתרי בנייה.
לפי החשד, חברות כוח אדם למנופאים ואנשיהן הפיצו וקיזזו חשבוניות פיקטיביות בסכומים של עשרות מיליוני שקלים.
על פי החשד, החשודים העסיקו מנופאים ללא רשיון, ושילמו להם במזומן תוך שימוש בחשבוניות פיקטיביות ותלושי שכר פיקטיביים. לפי החשד, הכספים הולבנו באמצעות צ'יינג'ים בשטחים ובישראל.

במבצע מעצרים לפנות בוקר נעצרו שני תושבי ירושלים, וכן שישה תושבי מזרח העיר ושלושה תושבי שטחים העוסקים בניהול מנופאים. בחיפוש בבתים נתפסו אקדח, מחסניות, תחמושת, עשרות אלפי שקלים, דינרים, דולרים, יורו, המחאות בסכומים גבוהים, כלי רכב, מחשבים, חותמות ומסמכים. נתפס רכוש רב לצרכי חילוט.
היקף עבירות המס והלבנת ההון, לטענת המשטרה, הוא עשרות מיליוני שקלים.
בסופו של יום במשרדי החקירות, המשטרה ורשות המסים ביקשו את מעצרו של חשוד מרכזי, חמזה מרקה (27) מירושלים. לטענת היחידות החוקרות, החשוד מנהל לכאורה את ה"בנק" להלבנת כספי הרשת ומפעיל עסק לניכיון שיקים ללא רישיון וללא דיווח לרשויות המס.

מרקה, המיוצג על ידי עו"ד אורי גולדמן ממשרד גולדמן ושות', מכחיש כי הוא מנהל את הצ'יינג' המדובר בו נפרטים הצ'קים של קבלני המנופאים. המשטרה טוענת כי אדם אחר שמוצג כמנהל הצ'יינג' הוא איש קש. המשטרה ביקשה את הארכת מעצרו של חמזה בשישה ימים. עו"ד גולדמן טען כי אין עילת מעצר, מאחר שמרקה כבר זומן לעדות לפני כחצי שנה, ולפני שבועיים נערכה ביקורת של רשות המסים בצ'יינג' והחקירה גלויה. שופטת בית משפט השלום בירושלים עדי בר-טל האריכה את מעצרו של מרקה רק ביומיים, עד יום חמישי (8 באפריל).

עו"ד גולדמן מסר בתגובה: "מדובר בלא יותר מאשר טעות במסקנותיה של המשטרה. מעצר אינו יכול להיות דרך לשבור את רוחם של חשודים. עם עובדות אי אפשר להתווכח ואלה יוכחו בהמשך. העובדה שכבר בהארכת המעצר הראשונה, המדינה ביקשה הארכת מעצר של שישה ימים וקיבלה יום וחצי, מדברת בעד עצמה".
עו"ד גיא שנער ממשרד אייזנברג, שנער ושות' מייצג חברת כח אדם ובעליה שנחקרו בפרשה. לחברה יש רשיונות ממשרד הכלכלה להעסקת מנופאים. מנהלים ובעלי תפקידים בחברה שוחררו בתנאים בסיום החקירה ולא הובאו למעצר.
עו"ד שנער מסר: "החקירה רק החלה, ואנו מציעים להמתין עד להתבהרות התמונה. אנו סמוכים ובטוחים כי עד מהרה יתברר כי שמם של מרשנו שורבב שלא בצדק לפרשה, וכי לא דבק רבב בהתנהלותם".
ארבעה מעורבים אחרים בפרשה שוחררו בהסכמה לאחר שהובאו לבית משפט. החשודים נדרשו להפקיד ערבויות של 24 אלף שקל כל אחד.

עדכון 8.4

מעצרו של החשוד חמזה מרקה הוארך. השופט קבע: "עניינן של העבירות הוא ניהול צ'יינג' בעל מחזור נכבד, חצי מיליארד שקלים, מבלי לשתף את רשויות המס באירוע".
מרקה נותר במעצר עד 12 באפריל. יחד עם זאת נקבע כי ההגנה תוכל לבקש עיון חוזר, ככל שתציע חלופת מעצר "הרמטית".
עדכון נוסף: ב-12 באפריל בית המשפט שחרר את מרקה למעצר בית ואחד התנאים הוא הפקדה של 400 אלף שקל. החשוד לא עמד בתנאים. ב-19 באפריל נערך דיון נוסף. בית המשפט קיבל את בקשת עו"ד גולדמן וצמצם את ההפקדה ל-200 אלף שקל. החשוד ישוחרר ללא מעצר בית.

 

.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות