עד המדינה ערן מלכה: מח"ש התחייבה לא לקחת את רישיון העו"ד

שתף כתבה עם חברים

בית הדין של הלשכה זימן את סגן ראש מח"ש לשעבר משה סעדה והפרקליטה בתיק פישר, קרן אלטמן, כדי להזים את טענת קצין המשטרה לשעבר

יישאר עורך דין? ערן מלכה (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)

קצין המשטרה לשעבר, עו"ד ערן מלכה, עד המדינה נגד רונאל פישר ורות דוד, טוען שראשי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) והפרקליטות הפרו הבטחה לשמור על מעמדו כעורך דין. לדברי מלכה, במגעים לקראת הסכם עד המדינה איתו ב-2015 התחייבו ראשי מח"ש והפרקליטות כי הם לא יבקשו לשלול את רישיונו כעורך דין כאשר יסיים לרצות את עונש המאסר.

מלכה טוען כי טובת ההנאה הזו, שהובטחה לו בעל פה ובתכתובות כאלו ואחרות, היתה חלק מההבנות שהובילו לחתימתו על הסכם עד המדינה הגם שמדובר בטובת הנאה שהוסתרה מבית משפט המחוזי בירושלים, ומהנאשמים השונים, ובראשם פישר ורות דוד. כפי שפורסם לאחרונה בפרסום ראשון באתר "פוסטה", מלכה שנידון לשבע שנות מאסר ושוחרר בשחרור מוקדם כעבור ארבע שנים ביולי 2019, קיבל בחזרה את רישיון העורך דין שלו – ורק לאחרונה החלה לשכת עורכי הדין לפעול כדי לבטל את רשיונו עקב הרשעתו בשוחד.

טענת מלכה כי ניתנה לו הבטחה שלטונית בנושא הרישיון תעומת הבוקר בבית הדין המשמעתי במחוז מרכז בראשון לציון (11 אפריל).
לבית הדין יגיעו שני עדים מסקרנים: סגן ראש מח"ש לשעבר משה סעדה ופרקליטת מח"ש הבכירה קרן אלטמן החברה בצוות הפרקליטים המנהל את תיק רונאל פישר ורות דוד בירושלים, מתחילתו.

סעדה ואלטמן אמורים להשיב לטענתו של מלכה כי ניתנה לו התחייבות על ידם לפעול מול הלשכה על מנת שיוכל לעבוד בעיסוקו כעורך דין פרטי, אחרי שיסיים את עונש המאסר שלו.
מלכה טוען כי השיהוי של שנים בבקשת הלשכה לבטל את רישיונו, מצביע על כך שאכן – כאשר העיד בתיק של רונאל פישר ורות דוד – מח"ש פעלה מול גורמי ועדת האתיקה של הלשכה על מנת שלא יגישו בקשת השעיה שלו לצמיתות.

מלכה היה מושעה זמנית מלשכת עורכי הדין בראשית הדרך, אך ההשעיה הזמנית הסתיימה כשנקבעה הרשעתו החלוטה בשנת 2016 – ומאז ועדת האתיקה לא פעלה כלל לבקש השעיה קבועה.
רישיון העורך דין הוחזר לו בסוף 2020 אוטומטית, ללא כל התנגדות, כאשר מלכה השתחרר מהכלא וביקש לקבל את הרישיון בחזרה.
רק במהלך 2021 היתה זו דווקא פרקליטות מחוז ירושלים שפנתה ללשכת עורכי הדין בבקשה שתטיל על עו"ד מלכה עונש השעיה קבוע לאור ההרשעה בעבירות שיש עמן קלון.
ועדת האתיקה במחוז מרכז, בראשות עו"ד מיכה ביסטריצקי, החליטה בעקבות פניית הפרקליטות, על הגשת בקשה השעיה לצמיתות.
להליכים בבית הדין המשמעתי, מלכה שכר את שירותיה של הסנגורית עו"ד ימימה אברמוביץ. מטעמה לא נמסרה תגובה.

ובתוך כך, בתיק של רונאל פישר ורות דוד בבית המשפט המחוזי בירושלים, התחדשו המגעים להליך גישור.
אם הגישור לא יצלח, ערן מלכה עשוי לחזור לבית המשפט כבר בשבועות הקרובים, להשלמת חקירה נגדית לפי בקשה שהגיש סנגורו של פישר, יו"ר לשכת עורכי הדין עו"ד אבי חימי. על כך קראו כאן.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות