אישום: עומרי זוארץ ודניאל גאון הצמידו GPS לרכב של חברו של מור מסיקה

שתף כתבה עם חברים

הפרקליטות טוענת כי השניים הגיעו לחניון ברכב גנוב שנצבע בצבע אחר, זוארץ ירד מהרכב עם מסיכת סקי על פניו והצמיד את המכשיר לרכב של "היעד". כאשר חברו דניאל גאון הבחין בשוטרי ימ"ר מרכז שארבו בסמוך, הוא ניסה לברוח ונפצע מירי השוטרים

video
בסרטון: זירת הירי בנתניה (צילומים: א.פ באמצעות רשתות חברתיות)
שבועיים לאחר המעצר הדרמטי בנתניה, הבוקר הוגש כתב אישום נגד עומרי זוארץ (30) ודניאל גאון (46) מנתניה (5 ינואר). השניים נתפסו בעת שהצמידו מכשיר עיקוב (GPS) ברכבו של מוכר למשטרה, המקורב לגורמים בקבוצה של האחים מסיקה מנתניה.

מכתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בפתח תקווה בתום חקירת ימ"ר מרכז עולה, כי בין זוארץ לבין משפחת מסיקה קיים סכסוך. בעל הרכב, בשנות ה-40 לחייו, מוכר מעבירות סמים. הוא מכר וחבר קרוב של מור מסיקה. האחרון היה במהלך החודשים האחרונים יעד לפגיעה במספר הזדמנויות.

לפי כתב האישום שהוגש על ידי הפרקליטות, הנאשמים הצטיידו במסיכת סקי, כפפות ומכשיר עיקוב והשתמשו ברכב סוזוקי לבן לצורך הגעה ומילוט. לטענת הפרקליטות, רכב זה נגנב בחודש אוגוסט אשתקד והגיע לידי הנאשמים באופן שאינו ידוע. הנאשמים או מי מטעמם, כך נטען, צבעו את הרכב בצבע אחר השונה מצבעו המקורי, וזייפו את מספר לוחית הזיהוי שלו.

מהחקירה עולה כי בערב ה-20 בדצמבר החנה "היעד" את רכבו בחניון תת קרקעי ברחוב הרב מיימון בנתניה. קצת אחרי חצות נסעו הנאשמים ברכב, כאשר גאון נוהג בו, ונכנסו לחניון. נטען כי בעת שהתקרבו לרכבו של היעד, זוארץ ירד מהרכב כשהוא חובש מסיכת סקי על פניו, עוטה כפפות ואוחז במכשיר עיקוב. הוא התקרב אל מתחת לרכב והצמיד את המכשיר לגחון חלקו האחורי של הרכב.

בכל אותה עת היו שוטרי ימ"ר מרכז במעקב אחר השניים וארבו להם. מכתב האישום עולה כי גאון, שהיה ברכב, ניסה להימלט ברגע שהבחין בשוטרים. לפי המשטרה, במהלך ההימלטות הוא ניסה לדרוס שוטרים ולכן בוצע לעברו ירי, שכתוצאה ממנו הוא נפצע באורח בינוני ונזקק לאשפוז וניתוח בבית חולים.

כתב האישום מתבסס על דוחות פעולה של השוטרים שארבו לנאשמים בחניון והבחינו ברכב שנכנס אליו. זוארץ, שמיוצג על ידי עו"ד ויקי שמואל, וגאון שמיוצג על ידי עו"ד יצחק איצקוביץ', שמרו בחקירתם על זכות השתיקה.

לצד כתב האישום הוגשה בקשה למעצר עד תום ההליכים, ממנה עולה כי לזוארץ חמש הרשעות קודמות בעבירות אלימות, סמים ונשק, והוא ריצה מאסרים. לגאון תשע הרשעות קודמות בעבירות רכוש, סמים ואלימות, וגם הוא ריצה מאסרים.

"הגם שמדובר על מעשים שעיקרם הצמדת מכשיר עיקוב לרכב, בפועל הנאשמים הצמידו את מכשיר העיקוב לרכב של אדם המקורב למשפחה עמה זוארץ מסוכסך", ציין עו"ד דודי ענבר מהפרקליטות בבקשה, "אין צורך בדמיון מופלג כדי להבין את הקשרם של דברים אלו והם ברורים על פניו".
עוד הוסיף עו"ד ענבר: "דווקא היתה קיימת אפשרות תיאורטית שונה ותמימה למראה – מצופה היה שהנאשמים יעלו אותה על דל שפתיהם, ושתיקתם בחקירה מחזקת דווקא את התזה המפלילה שניצבת כנגדם".
עו"ד שמואל מסר בתגובה: "דומה שהפרקליטות בחרה להתנהל באופן פזיז ולהגיש כתב אישום מנותק לחלוטין וחסר ביסוס הדברים מקבלים משנה תוקף לאור החלטת בית המשפט בדיון מעצר הימים האחרון בעניינם. חשוב לציין כי, תיק זה עדין נמצא בטיפול מח"ש. נקבל את חומר הראיות בתיק, נלמד אותו ונגיב בבית המשפט בהתאם".
עו"ד איצקוביץ' מסר בתגובה: "החקירה החלה מבחינת המשטרה בקול תרועה, בכך שיוחס למרשי עבירת סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה וניסיון לחבלה בכוונה מחמירה. בסופו של יום הוגש כתב אישום מקל. מרשי נורה בשגגה על ידי המשטרה וטוב עשתה המשטרה שבסופו של יום לא הגישה כתב אישום על ניסיון דריסה וסיכון חיי אדם".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות