אחרי ירי שוטרים עומרי זוארץ נעצר בחשד להטמנת GPS ברכב של מוכר למשטרה

שתף כתבה עם חברים

חברו שהיה איתו נפצע קשה מירי השוטרים. בעל הרכב מזוהה עם הכנופייה היריבה של משפחת מסיקה

video
בסרטון: זירת הירי בנתניה (צילומים: א.פ באמצעות רשתות חברתיות)

בלשי ימ"ר מרכז ערכו הלילה (12 דצמבר) פעילות מבצעית ממוקדת בעיר נתניה, במסגרת המאבק נגד מחוללי פשיעה באזור השרון. הבלשים ביקשו לבדוק רכב חשוד שנע בשעת לילה מאוחרת ברחוב הרב מימון בנתניה, במסגרתו עצרו שני עבריינים מוכרים.
החשוד עומרי זוארץ (30) הובא על ידי היחידה החוקרת לבית משפט השלום בראשון לציון, על מנת להאריך את מעצרו.
החשוד דניאל גאון (46), לא הובא לדיון מאחר והוא מאושפז בבית החולים נוכח פציעתו.

על פי המשטרה, השניים נהגו ברכב גנוב ועם לוחיות זיהוי מזויפות, תוך קשירת קשר, על מנת להצמיד מכשיר עיקוב (GPS) לאדם אחר שביקשו לעקוב אחריו ולפגוע בו.
לאתר "פוסטה" נודע כי היעד להצמדת מכשיר העיקוב הוא תושב הרחוב, בשנות ה-40 לחייו, מוכר למשטרה מתחום הסמים אשר מקורב לגורמים בקבוצה של האחים מסיקה, שהיו יעד לפגיעה במספר הזדמנויות במהלך החודשים האחרונים.
בעל הרכב תושאל בשעות הלילה במשטרה.

על פי הידוע ל"פוסטה", החשודים נכנסו לחניון תת קרקעי, שבו חנה רכבו של היעד לפגיעה, כשכל העת שוטרי ימ"ר עוקבים אחריהם. החשוד גאון, שהיה ברכב, ניסה להימלט ברגע שהבחין בשוטרים, בעוד זוארץ הסתתר מתחת לאחד מכלי הרכב בחניון. על פי המשטרה, במהלך ההימלטות ניסה גאון לדרוס שוטרים ועל כן בוצע לעברו ירי, חלק מהכדורים פגעו גם ברכבים אחרים, ככל הנראה גם ברכב בו ניסו החשודים להצמיד את מכשיר המעקב.
כמו בכל אירוע ירי של שוטרים ממנו נפגע אדם, כך גם במקרה הזה המחלקה לחקירות שוטרים כבר נכנסה לתמונה. עוד נודע, כי מעבר לדוחות המעקב של השוטרים שהם חלק מהתשתית הראייתית, בידי המשטרה ככל הנראה גם צילומי מצלמות אבטחה מהחניון.

עו"ד ויקי שמואל המייצג את שני החשודים אמר בדיון של זוארץ: "מדובר על חניון סגור, בין חמישה לשישה מקומות חניה, קטן מאוד. למקום הגיעו למעלה מ-20 שוטרים, לבושים אזרחי ללא סממן מזהה, מבלי לצעוק את הקריאות הנהוגות "משטרה, משטרה", מבלי לבצע נוהל מעצר חשוד כזה או אחר, הם פוצחים בירי ממנו האחר נפצע בינוני, ומתברר שמצבו הוחמר ונכנס לחדר ניתוח. לא זו אף זו, מוסיפים חטא על פשע, הם מבינים שהם בבעיה – איך יסבירו אירוע ירי שבו אזרח פצוע? אז הם עוצרים אותם. מנסים לנפח וליצור אירוע ניסיון דריסה. שקר וכזב. הפצוע ששוהה בבית חולים, אתמול ביקרתי אותו, הכדור בגבו. איך הוא מנסה לדרוס ומקבל כדור בגב? איפה ירי באוויר, לכיוון הגלגלים? חמישה שוטרים יורים בתוך מקום כזה קטן על שני אנשים? רק במזל החשוד יושב כאן היום, ועובדה שחברו לא יושב כאן היום".
עוד אמר הסנגור: "תגובת השוטרים לא מידתית ולא פרופורציונלית. יש נהלים ברורים לפתיחה באש, ואני בטוח שאלה לא הנהלים. גם אין מצלמות. אירוע יזום, מתוכנן, מגיעים מתוך הבניין חמושים בנשקי אם16, האירוע לא תועד והשוטרים פעלו ללא מצלמות גוף".

בתום הדיון בעניינו של זוארץ, השופטת כרמית בן אליעזר, שעיינה בחומרי החקירה, קבעה כי קיים חשד סביר וציינה: "בניגוד לטענות הסנגור אין מדובר בעבירות של מה בכך אלא במעשים המלמדים לכאורה על מסוכנות ברורה הנשקפת ממבצעיהם, כאשר מסוכנות זו מתחדדת ומתחזקת נוכח עברו הפלילי של החשוד".
ביחס לטענות בדבר התגובה הלא פרופורציונלית של השוטרים, אמרה השופטת: "אין בידי לקבוע בשלב זה כל ממצאים לכאן או לכאן, שכן תיק החקירה של מח"ש אינו בפניי, וחזקה על מח"ש שתחקור ותבדוק את כל הטעון בדיקה וחקירה. אף לא מצאתי טעם לפגם בכך שהיחידה החוקרת תמשיך לנהל את החקירה בתיק זה במקביל לחקירת מח"ש, זוהי התרחשות שהיא עניין של יום ביומו כמעט". בסופו של דבר, מעצרו של זוארץ הוארך עד 27 בדצמבר.

זירת האירוע בנתניה

בדיון בעניינו של גאון אשר מאושפז בית חולים אמר נציג המשטרה: "מדובר בשני חשודים שנעצרו לא כי הם יצאו לקטיף פרחים ביער, אלא במהלך ביצוע עבירות פליליות מובהקות, ככל הנראה גם את המעצר וגם את אירוע הירי הם הביאו על עצמם, לא כאזרחים תמימים שתופסים אותם ברחוב או ביער".

עו"ד ויקי שמואל אמר מנגד: "מדובר במי שנמצא במצב שאינני יודע להגדיר כי אינני רופא, אם הוא קל, בינוני או קשה, אך בפועל נמצא בניתוח חירום בגין זיהום שנוצר בעקבות אותו כדור. מדובר במי שיש לו חור כניסה בגב". הסנגור התנגד לבקשת הארכת מעצר אך השופטת קבעה כי אין מקום להבחנה ביניהם והאריכה את מעצרו גם כן עד 27 דצמבר.
עו"ד שמואל מתכוון לערער על ההחלטה לבית משפט המחוזי מרכז בלוד.

עו"ד מירון רוזנטל, שמייצג את בעל הרכב שהחשודים רצו להצמיד לו מכשיר עיקוב, מסר: "מרשי לא קשור לשום לדבר. הוא בסך הכל קורבן העבירה שמסר גרסה במשטרה ומקווה שהמשטרה תעשה את העבודה שלה כמו שצריך. אין לו סכסוכים והוא לא משוייך לשום ארגון".

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
3 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות