כתב אישום בתיק סחר בנשק נגד פלסטיני וצעירים מכפר כאבול

שתף כתבה עם חברים

הפרקליטות טוענת כי בן דודו של הקונה תיווך במכירת האקדח תמורת 42 אלף שקל, אך המשטרה שיבשה את העסקה כאשר עצרה את הסוחר הפלסטיני סמוך לקיבוץ מגידו

בתוך התיק הכחול נתפסו אקדח ומחסנית (צילום ארכיון להמחשה: משטרה)

הפרקליטות טוענת בכתב אישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בחיפה כי צעיר מכפר כאבול סגר עסקה לקניית אקדח מפלסטיני, וכי מי שתיווך בעסקה היה בן דודו של הקונה.
שניים מהנאשמים הם בני דודים מכפר כאבול – פתחי (23) וענאן (25) ריאן. יחד איתם נאשם גם פלסטיני בשם חמזה צלאח (23) מכפר דאן.

בכתב האישום נטען כי לפי התוכנית של צלאח ופתחי, חברים מהעבר, צלאח יהיה זה שיעביר לפתחי כלי נשק מסוגים שונים, וזה ימכור אותם לאחרים בישראל.
הפרקליטות טוענת, בין היתר בהסתמך על האזנות סתר, כי ב-11 בספטמבר ענאן ביקש לרכוש נשק, ולכן הוא פנה לפתחי, שמסר לו את המספר של צלאח ואמר לו לשוחח איתו ישירות. מכתב האישום עולה כי השניים אכן שוחחו דרך אפליקציית וואטסאפ, וחמזה שלח לענאן שלושה צילומים וסרטון בהם נראה ירי מאקדח.
השניים קבעו להיפגש בשעת ערב סמוך לכאבול, וסיכמו כי מחיר האקדח יהיה 40-49 אלף שקל.

צלאח נעצר על כביש 66 סמוך לכניסה לקיבוץ מגידו, ברכב מסוג מזדה. בחיפוש שביצעו השוטרים ברכב הם תפסו בתא מטען תיק כחול ובתוכו אקדח מסוג NORINCO ומחסנית ריקה. מאוחר יותר נעצרו גם בני הדודים מכפר כאבול.

כתב האישום מייחס לשלושה עבירות נשק, כל אחד לפי חלקו: ניסיון לסחר, נשיאה והובלה, החזקה וניסיון לרכישה.
לאתר "פוסטה" נודע כי המשטרה חשדה שאין זו עסקת הנשק היחידה שנרקמה בין פתחי ריאן לבין חמזה. כמו כן, מחקירת המשטרה עלה כי הסכום אותו ענאן היה אמור לשלם לשניים עמד על 42 אלף שקל.

מלבד כתב האישום הוגשה בקשה להארכת מעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים.
סנגורו של ענאן ריאן, עו"ד מיכאל כרמל, הדגיש בבית המשפט את גילו הצעיר של הנאשם, כמו גם את העובדה שאין לו עבר פלילי. הוא הוסיף כי חלקו של הנאשם בפרשה אינו משמעותי, מה גם שהעסקה בכלל לא הושלמה. בהתאם לכך ביקש הסנגור לשחרר את מרשו בתנאים מגבילים.
השופט ניצן סילמן נענה לבקשה והורה לשחרר את ריאן באיזוק אלקטרוני ובערבות כספית של 12 אלף שקלים.

עו"ד כרמל מסר בתגובה: "הלקוח שלי טוען לחפותו המלאה. לטעמי משטרת ישראל הלכה שולל אחרי ראיות שווא ונעשה כל שאפשר כדי לזכותו ולהשיבו לביתו במהרה".
עו"ד באסל פלאח, סנגורו של פתחי ריאן: "מדובר בסטודנט למדעי המדינה באוניברסיטת חיפה. שמו הוכנס לתיק בעקבות עמדות האזנות סתר על סוחרי נשק מהארץ ומהשטחים. זיהוי קולו של מרשי בתור מבצע עסקאות הנשק הוא לא מבוסס ולמומחה המשטרה אין שום הכשרה בזיהוי קולות. במהלך השבוע מרשי צפוי להשתחרר לביתו לצורך המשך ניהול משפטו".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות