2021: זינוק של מאות אחוזים בבקשות לרשיון נשק אחרי מבצע "שומר החומות"

שתף כתבה עם חברים

בשנה החולפת הוגשו מעל 19 אלף בקשות לרישיון נשק פרטי, זאת לעומת ממוצע של פחות מ-10 אלף בקשות בשנים קודמות

אקדח קאררה (צילום להמחשה: יוטיוב)

עלייה חדה במספר הבקשות שהוגשו לקבלת רישיון נשק פרטי נרשמה בשנת 2021. מהנתונים שפרסם אגף רישוי ופיקוח כלי ירייה במשרד לביטחון פנים, עולה כי  במהלך השנה הוגשו 19,375 בקשות לרישיון נשק פרטי, לעומת ממוצע של 9,600 בקשות בלבד בשנים קודמות.
במשרד לביטחון הפנים מסמנים את מבצע "שומר החומות" במאי 2021, ההתפרעויות הלאומניות שפרצו במהלכו ומעשי האלימות בין יהודים לערבים, כנקודת מפנה בכל הנוגע לגידול החד בהגשת בקשות חדשות לרישוי נשק. בחודש יוני לבדו נרשם מספר שיא של 6,092 בקשות חדשות.

במהלך העשור האחרון, נרשמה דווקא מגמה הפוכה ומתמשכת, של צמצום מספר רישיונות הנשק הפרטי שהחזיקו אזרחי המדינה. בשנת 2009 היו כ-185 אלף רשיונות נשק בידי הציבור, ובשנת 2021 היו 149 אלף רשיונות בלבד. נמסר כי צמצום מספר הרשיונות קשור ל"מיקוד" וכנראה הקשחת התבחינים לקבלת רשיון.

השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב: "בעוד שהירידה הרב שנתית במספר בעלי הרישיון לנשיאת נשק אישי היא מגמה חשובה, העלייה במספר מבקשי רישיון החל מחודש מאי השנה בעקבות מבצע שומר החומות, נובעת מסדק  בתחושת הביטחון של אזרחים. תפקידנו לשפר את המענה של כוחות ביטחון הפנים לאירועים, כך שתחושת הביטחון האישית תמצא מזור גם ללא הצורך בנשיאת כלי נשק אישי".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות