אשקלון: שני מוכרים למשטרה חשודים בירי ופציעת צעיר

שתף כתבה עם חברים

קורבן הירי, אף הוא מוכר למשטרה, לא נקב בשמותיהם של החשודים, אך לטענת המשטרה קיימות ראיות חזקות נגדם. מעצרם הוארך פעמיים

זירת ירי (צילום ארכיון להמחשה: משטרה)

היחידה המרכזית של מרחב לכיש עצרה את בר בטיטו (24) וליאב מכחל (32), שניהם מוכרים למשטרה מאשקלון, בחשד לנשיאת נשק ומעורבות באירוע ירי שבו נפצע צעיר אחר. לחשודים מיוחסות עבירות נשיאת נשק, קשירת קשר לפשע, פציעה כשעבריין מזוין, ירי מנשק באזור מגורים והחזקה של סמים לצריכה עצמית.

בלילה שבין ה-2 ל-3 לנובמבר התבצע ירי לעבר צעיר בן 29 ברחוב יהודה הלוי באשקלון. הצעיר שנפצע באורח קל ופונה לבית חולים אף הוא מוכר למשטרה, שמו נקשר בעבר לאנשיו של שלום דומרני ובימים אלה מתנהל נגדו הליך משפטי. סנגורו של קורבן הירי, עו"ד אהוד בן יהודה, מסר שעות ספורות לאחר הירי כי ככל הנראה מדובר בטעות בזיהוי, וכי מרשו אינו קשור לשום סכסוך.

נוכח זהותו של הקורבן, חקירת האירוע הועברה לימ"ר לכיש, שעצרה בחלוף כשבועיים את שני החשודים. לאחר חקירה ראשונית הם הובאו לבית משפט השלום באשקלון, שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרם. מהדיון עלה כי קורבן הירי לא נקב בשמות החשודים. כמו כן התברר שלפחות אחד מהחשודים מסר אליבי לגבי מיקומו במועד הירי. האליבי נבדק על ידי החוקרים, בין היתר באמצעות בדיקת צילומי אבטחה במקומות שונים בעיר.
סנגוריהם של החשודים, עורכי הדין חן בן חיים וז'יאנה זייצב, הכחישו את המיוחס למרשיהם.
בדיון ראשון להארכת מעצרם, השופטת דורית בונדה קבעה קיים חשד סביר נגד החשודים והאריכה את מעצרם עד 23 בנובמבר. לדבריה, מארג הראיות מלמד על קשר של השניים לאירוע. בין היתר ציינה השופטת, כי עיתוי מעצרם של החשודים אינו מקרי, מאחר שמאז האירוע המשטרה מספר פעולות חקירה רלוונטיות: "עברם של החשודים שניהם מחזק את עילת המסוכנות, אשר חזקה ממילא לאור האירוע המיוחס להם במסגרתו נפצע הקורבן, לאחר שנורה", ציינה השופטת.

בדיון שני, המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם של החשודים בשמונה ימים נוספים (23 נובמבר), לנוכח "התפתחויות בחקירה". בדיון זה התברר, כי למרות שחלפו מספר ימים, בטיטו כלל לא נחקר בפרק זמן זה, וגם לא הוטחו בו ראיות שלטענת המשטרה קיימות. מכחל, לעומת זאת, כן נחקר. המשטרה הסבירה זאת ב"שיקולי חקירה", והוסיפה כי קיים חומר ראיות שמחזק את החשדות.

לאתר "פוסטה" נודע כי ככל הנראה בידי החוקרים צילומי אבטחה ממיקום סמוך לזירת האירוע, בהם נראה לכאורה מכחל. יתרה מכך, המשטרה הצהירה בדיון כי הראיה האחרונה, שמהותה לא נחשפה, התווספה לתיק רק בבוקר הדיון. כמו כן, נציג המשטרה סירב לומר האם נתפס נשק, אולם לטענת המשטרה ישנן אינדיקציות מאיזה נשק בוצע הירי. בדיון התברר עוד, כי מזירת האירוע נאספו ממצאים פורנזיים שתוצאותיהם טרם התקבלו.
השופטת בונדה קבעה כי החשד הסביר נגד החשודים ברף הגבוה. היא הורתה לשוטרים להטיח בחשודים בהקדם האפשרי את הראיות שנאספו, ולקבל את עמדתם לחשדות. "החומר שלפניי מלמד כי החשדות כנגד החשודים הם כאלה שהינם ברף גבוה ומסבכים את שניהם יחדיו. המסוכנות גבוהה ואף החשש לשיבוש, ומנגד – היחידה החוקרת אינה יכולה לצפות כי בקשותיה ייעתרו במלואן אך לא ייעשה דבר לקידום קבלת עמדת המשיבים ביחס לחשדות".
לאחר ביקורת מרומזת זו, השופטת נענתה חלקית בלבד לבקשת היחידה החוקרת, והאריכה את מעצרם של החשודים עד 26 בנובמבר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות