שלושה חשודים בירי על בית ביישוב עומר בעקבות סכסוך נדל"ני

שתף כתבה עם חברים

המשטרה טוענת כי תושב היישוב עומר וקרובי משפחתו מהיישוב חורה היו מעורבים בירי על בית ביישוב היוקרתי שבנגב, ואחד מהם אף דרש מהקורבן פיצוי של מיליון שקל

זירת ירי (צילום ארכיון להמחשה: משטרה)

שלושה תושב הדרום נעצרו בימים האחרונים בחשד לאיומים וביצוע ירי לעבר בית ביישוב עומר שבנגב, ככל הנראה על רקע סכסוך מקומי בין תושבים.
החשודים במעורבות בירי הם:
חלאד אלעציבי (46) מעומר.
ראהד אלעציבי (41) מחורה.
ראמי אלעציבי (39) מחורה.

מחקירת המשטרה עולה כי ב-19 ביוני היו השלושה מעורבים בירי בירי לעבר הבית, על רקע סכסוך שכבר הוליד מספר אירועי ירי משני הצדדים. לפי החשד, הרקע הוא סכסוך ממושך בין שתי משפחות על נדל"ן. במסגרת הסכסוך, כך נטען, חלאד אלעציבי דרש מהצד השני מיליון שקל.

לאחר חקירה ראשונית, החשודים הובאו לבית משפט השלום בבאר שבע, שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרם. מהדיונים עולה כי החשד מתבסס בין היתר על עדויות וצילומים.

סנגורם של החשודים, עו"ד מוסטפא נסאר, סיפר בדיון על אירוע ירי שהתרחש לפני כחצי שנה, שבו נפגעו בני משפחת החשודים. "ב-1 בדצמבר 2021 נורו שניים מאחיו של החשוד ראהד ונפצעו… זה היה ניסיון רצח והוא היה בין החיים למוות. מדובר במשפחה של עורכי-דין, רופאים וכו'… אנשים נורמטיביים. אנחנו שולחים מכתבים ושואלים איפה החשודים. החשוד ואחיו פנו בדרך חוקית. הם אינם אלו שיורים. פונים לתחנה במכתב ועוד מכתב, במייל ועוד מייל. יש לי פה התכתבות מסרונים עם מפקד התחנה. אנחנו פונים ומבקשים שיעצרו אותם. אילו היה מדובר ביהודי – באותו יום היו עוצרים אותו, אבל כאן שישה חודשים לא עשו דבר. נעברו עבירות של ניסיון רצח ולא עצרו שישה חודשים. אנחנו מביאים להם ראיות. כדי להשליט סדר – המשטרה צריכה לעשות את מלאכתה נאמנה ולא לעצור אנשים שאינם קשורים".

נציג המשטרה בדיון השיב לטענות ואמר: "קיים סכסוך בין משפחת החשוד לקורבנות. סכסוך כולל שני צדדים. תחנת עיירות חוקרת את האירוע שבו נפגעה משפחת החשוד".

השופט אריה דורני-דורון האריך את מעצרו של ראהד עד 26 ביוני, ובחר להתייחס בדבריו לטענות שנשמעו בדיון ולפשיעה המשתוללת בדרום: "אזור הדרום אינו חצר אחורית של המדינה וגם לא 'המערב הפרוע'. גם אם יש צורך בבחינה הדדית של עבירות במקביל של המשפחות המעורבות, עדיין יש לברר את החשדות המיוחסים בכל אירוע ואירוע, ואין האחד מצדיק או מחליש את משנהו".

הסנגור הגיש ערר לבית המשפט המחוזי, וטען בין היתר: "אם (בני) המשפחה רצו לנקום, האם הם היו מחכים שישה חודשים והיו פונים למשטרה?". לאחר דיון קצר החליט השופט יעקב דנינו לקצר את ימי המעצר, כך שהחשוד יישאר במעצר עד 24 ביוני.
בדיון בעניינם של חלאד וראמי טען המשטרה כי קיימת גם תלונה שחאלד איים על הקורבן ודרש ממנו פיצוי של מיליון שקל. עו"ד נסאר טען בהקשר זה: "מי שבנה את הבית זה חאלד. יש לו היתרים לבנות בית… המשפחה האחרת לא רוצה שהוא ישכיר לאנשים. חאלד לא ביקש ממנו פיצוי".

השופט רפאל ימיני קבע כי קיים חשד סביר בעניינם של שני החשודים, להם אין עבר פלילי, והאריך את מעצרם עד 24 ביוני, נוכח הסכמה בין הצדדים. השופט הורה למשטרה לבדוק בהקדם, בטרם ביצוע פעולות חקירה אחרות, את האליבי המפורט שמסר החשוד ראמי בחקירתו, כיוון שלדברי הסנגור הוא עומד בסתירה לסרטון שהוצג בפני בית המשפט.

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות