חשד: בכיר באגודה לתרבות הדיור קיבל שוחד בתמורה לתיעדוף קבלנים

שתף כתבה עם חברים

מנהל מחוז צפון באגודה חשוד שקיבל שוחד וטובות הנאה מקבלנים ותיעדף אותם לביצוע עבודות עבור ועדי בתים. סנגורו: "אין לו שום שליטה בפועל על התקשרויות עם קבלנים"

להב 433 (צילום: משטרה)

היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ) בלהב 433 עצרה הבוקר שלושה חשודים, ביניהם עובד ציבור בכיר באגודה לתרבות הדיור (9 אוגוסט).

עם המעבר לחקירה גלויה שנוהלה במישור הסמוי בחודשים האחרונים ביאל"כ, נעצרו שלושה חשודים לחקירה באזהרה ועוד שמונה עוכבו, נוכח ראיות שהצטברו במהלך הפעילות בחשד למעורבות בעבירות של מתן שוחד, לקיחת שוחד, קבלת דבר במרמה, הפרת אמונים והלבנת הון.

על פי החשד, עובד הציבור, שהינו מנהל בכיר באזור הצפון,  קיבל לכאורה סכומי כסף וטובות הנאה מקבלנים, ובתמורה תיעדף אותם לעבודות בנייה בבנייני מגורים, תוך שימוש בכספי ציבור ופגיעה באינטרס הציבורי.
שני החשודים הנוספים שנעצרו הם קבלנים מוכרים באזור הצפון.
בין אלה שעוכבו לחקירה בכיר נוסף באזור מהדרג הניהולי באגודה לתרבות הציבור.

במהלך המעצרים בוצעו חיפושים בבתי החשודים ומשרדיהם ונתפסו מוצגים לצורכי חקירה.
החקירה מנוהלת על ידי היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית בלהב 433 ובליווי פרקליטות חיפה.

שמונה חשודים נעצרו על ידי המשטרה ושוחררו בתנאים מגבילים בטרם הובאו לבית המשפט. שלושה חשודים אחרים הובאו לבית המשפט השלום בראשון לציון, שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרם.
שלמה אור (49) מפרדס חנה כרכור משמש כמנהל מחוז צפון באגודה לתרבות הדיור. במשטרה מסבירים כי לאגודה לתרבות הדיור קשר עם ועדי בתים. כאשר הוועדים היו מעוניינים לשפץ בניינים, אור נהג על פי החשד לתעדף קבלנים מסוימים בתמורה לשוחד וטובות הנאה.
אור חשוד בעבירות של העושה פעולה ברכוש אסור, קשירת קשר לעשות פשע, לקיחת שוחד, הלבנת הון, קבלת דבר במרמה, ומרמה והפרת אמונים. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בשמונה ימים.

סנגורו של אור, עו"ד ערן ערבה, אמר בבית המשפט: "יש פה קושי במובן זה שהמשיב לא זה שאחראי על קבלת הקבלנים למכרז. הוא לא זה שמתקשר איתם והוא לא זה שמולו נסגרת התמורה הכספית בגין ביצוע הפעולות ולכן אני מתקשה מאוד לראות איך יכולות להתקיים יסודות של עבירות שוחד, במובן זה שבמסגרת תפקידו הציבורי אין לו הלכה למעשה שום שליטה בפועל על ההתקשרויות".
הסנגור ביקש לשחרר את מרשו בתנאים מגבילים בגלל בעיות רפואיות. השופט ארז מלמד האריך את מעצרו של החשוד בשישה ימים, עד 15 באוגוסט.

החשוד השני שהובא להארכת מעצר הוא יעקב כהן (63), קבלן מאור עקיבא. הוא חשוד במתן שוחד, קשירת קשר לעשות פשע, הלבנת הון וקבלת דבר במרמה. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בשמונה ימים.
הסנגורית, עו"ד שרון כהנא, ביקשה לשחררו למעצר בית מטעמים רפואיים. השופט מלמד האריך את מעצרו בשלושה ימים, עד 12 באוגוסט.
פרטי החשוד השלישי, אף הוא קבלן, אסורים בפרסום.

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות