"יש לך עד מחר להכין לי מאה אלף. אם לא אני שורף אותך"

שתף כתבה עם חברים

כתב אישום נגד מוכר למשטרה מחולון, בטענה שאיים ודקר בעל סוכנות רכבים בעקבות אי שביעות רצונו מעסקה לקניית רכב

אושר חיון

רק לפני מספר חודשים שוחרר ממאסר אושר חיון (29) מחולון, וכבר הוא הסתבך שוב: הפעם הוגש נגדו כתב אישום על דקירתו של בעל סוכנות רכבים.

לפי כתב האישום שהוגש בתום חקירת מרחב איילון, חיון רכש רכב מבעל סוכנות רכבים מחולון, אולם בעקבות אי שביעות רצון מהעסקה, נוצר בין הצדדים סכסוך. נטען כי על רקע זה, ב-28 בנובמבר 2019, השניים התכתבו בוואטסאפ על מהות הסכסוך, תכתובות רבות שכללו תוכן מאיים הדדי. כך למשל, הנאשם איים על בעל הסוכנות: "אני אשרוף לך את האוטו הזה, אני אשרוף לך את האוטו שלך, אני אשרוף  את כל הבית שלך, הבנת? תגיד לי מי אתה חושב שאתה… יש לך עד מחר להכין לי מאה אלף אם לא אני שורף אותך".

בהמשך, כך נטען, חיון הגיע לפגוש את בעל הסוכנות ברחוב אלחריזי בחולון, כשהוא נוהג ברכב. כשבעל הסוכנות הגיע והבחין בחיון, הוא המשיך בנסיעה על מנת לעזוב את המקום. חיון, לפי האישום, נסע בעקבותיו. מכתב האישום עולה כי כאשר הגיע בעל הסוכנות לרחוב יצחק הלוי בבת ים, הוא יצא מרכבו. נטען, כי חיון התקרב אליו, דקר אותו מספר פעמים ופצע אותו באמצעות חפץ חד. כתוצאה מכך הוא נפצע ונזקק לטיפול רפואי בבית החולים וולפסון.

מעצרו של חיון הוארך מעת לעת ולאחרונה הוגש נגדו כתב אישום המייחס לו איומים ופציעה כשעבריין מזוין. התשתית הראייתית נגדו מתבססת על עדותו של בעל הסוכנות, סרטון אבטחה שתיעד את האירוע, תכתובות בין השניים וראיות נוספות. בחקירתו חיון אישר כי קיים סכסוך אך הכחיש שדקר.

מבקשת המעצר עד תום ההליכים שהוגשה נגד חיון עולה כי באמתחתו שבע הרשעות קודמות בעבירות רכוש, סמים ואיומים שבגינן ריצה מאסרים בפועל. ממאסרו האחרון שוחרר רק באוגוסט 2019. כמו כן, תלויים ועומדים נגדו שלושה כתבי אישום על עבירות רכוש, החזקת סכין, סמים והחזקת חלקי נשק.

עורכי הדין גלעד מנשה ונדב אלמוג

חרף בקשת התביעה, סנגוריו של חיון – עורכי הדין גלעד מנשה ונדב אלמוג – עתרו לשחררו לחלופת מעצר. בין היתר טענו כי מדובר ב"מתלונן שלא בוחל בשום אמצעי על מנת לגבות מהנאשם את הכסף שלשיטתו הוא חייב לו או לחילופין להחזיר את הרכב לחזקתו. המתלונן אף ניסה לשדל את הנאשם להיות שותף בהונאת ביטוח. כמובן שהנאשם לא שיתף פעולה ובחר להוציא את עצמו מהמשוואה".

בסופו של דבר, השופטת שלומית בן יצחק החליטה לקבל את עמדת ההגנה והורתה לשחרר את חיון למעצר בית בפיקוח אלקטרוני, מבלי לשלוח אותו לשירות המבחן לקבלת תסקיר ומבלי שהתייחסה לתשתית הראייתית בתיק. בהמשך, השופט רועי פרי ציין כי אין מחלוקת באשר לתשתית הראייתית ועילת מעצר, אולם שחרר את הנאשם כפי שנקבע, בתנאים מגבילים הכוללים איזוק אלקטרוני.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
4 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות