כתב אישום: "גובי חובות" סחטו באיומים ובאלימות

התביעה טוענת כי הנאשמים גבו כספים תוך סחיטה באיומים, אלימות פיזית ואיומים על בני משפחות החייבים. "אני יודע איפה אתה גר", אמר אחד מהם לחייב, ולאחר אמרו: "אם לא תשלם, המשפחה שלך תשלם"
אחד הנאשמים רגעים לאחר מעצרו בביתו (צילום: משטרה)

כתב אישום הוגש השבוע נגד טלעת פתפות (35) וחאתם עבאס (40) ממג'אר וכפר כנא, בטענה שנהגו לגבות באיומים סכומי כסף מבעלי עסק ואנשים פרטיים בעלי "סכסוכים כספיים" עם אחרים. הגבייה, כך נטען, כללה סחיטה, איומים על חיי המתלוננים ובני משפחותיהם, ואף שימוש באלימות פיזית.

כתב האישום שהוגש בתום חקירת שוטרי מרחב כנרת כולל שישה אישומים. ארבעה מהם מיוחסים לשני הנאשמים ושניים נוספים מיוחסים לכל אחד מהנאשמים בנפרד.

באישום הראשון נטען כי השניים סחטו באיומים בעל חברת אוטובוסים פרטית ודרשו לקבל ממנו 45 אלף שקל, בעקבות סכסוך כספי בינו לבין אדם אחר על רקע שיפוצים. "אם לא תביא לי את הכסף, אני יודע איפה אתה גר, ואני יודע שיש לך אוטובוסים בחוץ", איים עבאס על  בעל החברה. במקרה אחר כתב לו: "אתה רוצה בעיות, קבל… זה הולך לעלות לך הרבה… אנחנו יודעים איפה הבית שלך". בעקבות האיומים שילמו בעל חברת האוטובוסים ואביו כ-12 אלף שקל.

באישום השני, שיוחס רק לפתפות, נטען כי הוא סחט באיומים ובכוח את תושב איילת השחר, על רקע סכסוך שלו עם בעל החברה בה עבד. לפי הנטען, פתפות הגיע לביתו של האיש ואיים עליו תוך שהוא תופס אותו במצח: "את הכסף שאתה חייב לי אתה תשלם, ואם לא – המשפחה שלך תשלם". בעקבות האיומים, האיש שילם 30 אלף שקל.

לפי אישום נוסף שמיוחס לעבאס, הוא סחט באיומים תושב כפר יונה שהיה חייב כסף לאדם אחר ואילץ אותו באיומים לשלם כ-11 אלף שקל.

באישום אחר נטען כי עבאס איים על קרוב משפחתו. הרקע: אמו של עבאס עבדה כמטפלת באמו של אותו קרוב משפחה. "אם אתה עושה כאב ראש לאמא שלי, אני אהרוג אותך", איים עבאס, "ואם אתה מוציא אותה מהעבודה, אני אירה בך".

שני אישומים נוספים מייחסים לנאשמים קשירת קשר לפשע לסחוט אנשים נוספים על רקע חובות כספיים. לצד כתב האישום, הוגשה בקשה להארכת מעצרם של השניים עד תום ההליכים. התשתית הראייתית שגיבשו חוקרי מרחב כנרת במחוז הצפוני כוללת האזנות סתר, מחקרי תקשורת, עדויות של הנסחטים וראיות נוספות.

מבקשת המעצר עד תום ההליכים עולה, כי לשני הנאשמים עבר פלילי. פתפות בעל הרשעות בעבירות של תקיפת שוטר, בעוד שעבאס בעל הרשעות בעבירות נשק, חבלה בנסיבות מחמירות, איומים והחזקת סכין.

החשודים יוצגו על ידי עורכי הדין רובא דקה-מרעי, וליד גאנם וג'מאח דהאמנשה.

2 תגובות

  1. אחד שיודע הגב

    כל הכסף הקל סחיטה ןאיומים ב הולך לעורכי דין או לשבת 20 שנה או שמלשינים עליך בשביל יום אור הפשע לא משתלם ובנוסף קללה על משפחתך

  2. בחור טוב הגב

    כל האינידיאנים לגטו .

השארת תגובה

Comments icon

סמן כאן שאינך רובוט