עבודות שירות לשוטר לשעבר שהתיז חומצה על פניה של פרודתו

שתף כתבה עם חברים

בין הנאשם (70) לאשתו לשעבר התנהל מאבק משפטי של יותר מ-20 שנה, עד שבשנה שעברה הוא הגיע לדירתה ותקף אותה

הביע חרטה על האירוע החריג (אילוסטרציה: FREEPIK)

השופטת הבכירה איטה נחמן מבית משפט השלום בתל אביב גזרה שישה חודשי עבודות שירות על שוטר לשעבר (70) המתגורר באזור חדרה, שהורשע בתקיפת גרושתו בזמן שהיו פרודים.

לבני הזוג שהיו נשואים יותר מ-20 שנה יש חמישה ילדים משותפים. לפני כ-23 שנים החליטו להיפרד. מאז ועד לפני כשנה, הם היו בעיצומם של דיונים משפטיים הנוגעים לגירושין. ב-16 בספטמבר, על רקע הסכסוך המשפטי ביניהם, הנאשם נכנס לבית אשתו באזור המרכז כאשר פתח את הדלת שהיתה סגורה אך לא נעולה. הוא העיר את אשתו ובין השניים התנהל ויכוח על רקע הסכסוך המשפטי.

האישה מזגה לבעלה כוס מים והוא שתה. לאחר מכן הוא הוציא בקבוק פלסטיק שהכיל חומצה הידרוכלורית ומזג אותה לתוך הכוס, התיז על פניה של אשתו ויצא מהדירה.

למשמע צרחות הכאב של האישה הגיעה אל המקום שכנתה, שסייעה לה לשטוף את פניה ולהזעיק את מד"א.

כתב האישום המקורי ייחס לנאשם תקיפה הגורמת חבלה של ממש והסגת גבול, אולם בכתב האישום המתוקן הומרה העבירה העיקרית בעבירת תקיפה בלבד.

בדיון טיעונים לעונש שנערך בחודש שעבר (8.11) בפני השופטת נחמן, התביעה ביקשה לגזור מאסר בפועל, בנימוק שחומרת העבירות מצדיקה ענישה מוחשית.

עו"ד מסארווה השופטת  איטה נחמן

שירות המבחן המליץ להטיל על הנאשם ענישה מוחשית, אולם לצד זאת חווה דעתו לפיה ענישה זו צריכה להסתכם בעבודות שירות. בתסקיר המבחן נכתב בין היתר, כי גרושתו של הנאשם העידה שהאירוע האלים היה חריג למערכת היחסים ביניהם.

סנגורו של הנאשם, עו"ד אמיר מסארווה, ביקש לאמץ את המלצת שירות המבחן להטיל על הנאשם עבודות שירות. הוא ציין כי מרשו הודה במיוחס לו בהזדמנות הראשונה, התחרט על מעשיו וחסך זמן שיפוטי רב. הסנגור הוסיף וציין כי בעת ביצוע העבירה, מרשו היה במתח רב מאחר שנעקץ על ידי עורך דין אשר גנב ממנו 370 אלף שקל, ולכן הוא נכנס למצוקה כלכלית. הנאשם עצמו הביע חרטה גם בבית המשפט.

לבסוף, בדיון שהתקיים בסוף השבוע (חמישי, 6.12), השופטת נחמן גזרה על הנאשם שישה חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות וארבעה חודשי מאסר על תנאי. כמו כן קבעה השופטת כי הנאשם יפצה את אשתו לשעבר ב-4,000 שקל.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות