חשוד בהחזקת ארבעה קילוגרם קנאביס בדירה נעצר בזמן שאילף כלבים בפארק סמוך

שתף כתבה עם חברים

המשטרה טענה כי שלושה חשודים שהו בדירה בה נתפס הקנאביס, הסנגורים טענו שהם לא היו בדירה

אפילו התשובה אם הסמים היו מחולקים היא מידע סודי (צילום אילוסטרציה)

שופטת בית משפט השלום בתל אביב, עדי יעקובוביץ', האריכה בארבעה ימים מעצר של שלושה חשודים בסחר בסמים ובהחזקת סם שלא לצריכה עצמית (6.8). החשודים הם עומרי בן יטח, בן 29 מקריית גת, ציון יפרח, בן 30 מאזור, ואלי שימשילאשווילי, בן 25 מקריית ים.

הסנגורים של החשודים, עו"ד זאב אלוני (בן יטח), עו"ד אסיף קזולה ממשרד נויסננסשפרלינגחצרוני (יפרח) ועו"ד אביעד חייט, ניסו לדלות מבין החומרים שהועמדו לרשותם מה יש בידי המשטרה, ומדי פעם הצליחו להביך את נציגת המשטרה, רס"ב אלה ממן.

כך למשל, טענה ממן כי בן יטח שהה בדירה בה נתפסו ארבעה ק"ג קנאביס, אלא שבחקירתה על ידי עו"ד אלוני התברר כי למעשה המשטרה היא שהובילה אותו לדירה לאחר שהוא עוכב במרחק 200 מטר משם, בפארק, מאלף את כלבו עם עם החשוד יפרח.

"הוא הבעלים של הדירה?", נשאלה על ידי עו"ד אלוני. "לא, אבל הוא היה שם", ענתה. עו"ד אלוני לא ויתר. "האם נכון שהוא היה בגינה ציבורית, 200 מטר מהמקום?".

עו"ד חצרוני עו"ד קזולה

ממן: "לא יודעת. רק יודעת שהוא היה מאחורי הדירה".

עו"ד אלוני: "אני אומר לך שהוא היה 200 מטר משם, בגינה ציבורית, יחד עם מאלף הכלבים. מדוע לא חקרתם אותו?".

ממן: "יש הבדל ביניהם".

עו"ד אלוני: "האם נכון שהביאו אותם ביחד לדירה, וזה המפגש שלו (בן יטח) עם הדירה, ולכן את אומרת שהוא היה בדירה באותו יום?".

ממן: "מהגינה הציבורית לקחנו אותו לדירה".

בכל פעם שאחד מעורכי הדין התעקש, נאלצה רס"ב ממן להשתמש במשפט "מונח בפני בית המשפט" והפנתה לשופטת יעקובוביץ' שלה נמסרו  חומרי חקירה ודוחות סודיים, שטרם התקבלו אצל הסנגורים.

עו"ד קזולה, למשל, שאל אותה לגבי סוג הסם, ואפילו את הפרט האלמנטרי הזה היא סירבה לחשוף. "בפני בית המשפט", הודיעה שוב.

עו"ד קזולה: "הסמים שנתפסו היו מחולקים?".

ממן: "בפני בית המשפט. זה עלול לפגוע בחקירה".

כך נמשך הפינג פונג בין ההגנה לתביעה במהלך כל הדיון, עד שהסנגורים סיכמו את טיעוניהם, והשופטת יעקובוביץ' סיכמה כי לאור חומר החקירה שהונח בפניה, קיים חשד סביר שהחשודים ביצעו את העבירות המיוחסות להם. "לאחר שמיעת טיעוני הצדדים ועיון בתיקה החקירה, הנני מוצאת כי קיימת תשתית ראייתית נגד החשודים…וכי מתקיימת עילה למעצרם", כתבה.

לאור עברם הפלילי המכביד של השלושה, החליטה כאמור השופטת יעקובוביץ' להאריך את מעצרם עד ל-10 בחודש.

עדכון (10.8.18)

לאחר מספר ימי מעצר המשטרה הסכימה לשחרר  למעצר בית שלושה חשודים בסחר בסמים, שבביתו של אחד מהם נתפסו ארבעה קילוגרם קנאביס, וזאת על רקע טענות שהעלו סנגוריהם של השלושה בדבר אי חוקיות החיפוש לכאורה.

סנגוריו של החשוד שבביתו נמצאו הסמים טענו כי בית המשפט אישר ביצוע חיפוש בנוכחות שני עדים, אך לטענת הסנגורים, המשטרה  ערכה חיפוש שלא בנוכחותו של החשוד. עורכי הדין טענו כי האיש נלקח מגינה ציבורית לביתו לצורך ביצוע החיפוש, אך כשהגיעו לשם התברר לו כי  המשטרה כבר נכנסה לבית בלעדיו.

עוה״ד שחר חצרוני ואסיף קזולה ממשרד נוי-סננס-שפרלינג-חצרוני מסרו בתגובה: "מלכתחילה היה ברור כי החיפוש נערך שלא עפ"י הוראות מדויקות שניתנו ע"י שופט. אנו שמחים שבמשטרה הפיקו לקחים במהירות וקיבלו את בקשתנו לשחרר את מרשנו".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות