פרסום ראשון: עד מדינה בתיק סמים גדול נאשם בעבירות פדופיליה

שתף כתבה עם חברים

העד, שהפרקליטות מתעקשת לשמור על חיסיון שמו, פנה ברשת לסוכן משטרתי שהציג את עצמו כבן 14, ועל פי כתב האישום הציע קשר של "תמיכה" בנסיון צריכת זנות מקטין

הפליל בעבירות סמים ברשת, והופלל בעבירות מין ברשת

פרסום ראשון: מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה לבית משפט השלום בתל אביב, תחת חסיון, כתב אישום נגד עד מדינה בפרשיית סמים גדולה וידועה, בעבירות נסיון עבירות מין בקטין בן פחות מ-14.
למרבה האירוניה, הנאשם, כאמור עד מדינה בתיק גדול אשר הפליל רבים בין היתר על עסקאות ברשת האינטרנט, נפל בעצמו ברשת של סוכן משטרתי שהופעל על ידי להב 433 ללכידת פדופילים ברשת האינטרנט. הנאשם, בן 48, התכתב עם הסוכן הסמוי בהנחה שהוא מדבר עם קטין בן 13 וחצי, והפציר בו להיפגש למטרות מין.

עם הגשת כתב האישום, הפרקליטות מיהרה לבקש מבית המשפט צו איסור פרסום על שם הנאשם "וכל פרט העלול לזהותו", על מנת למנוע את חשיפת שמו לגבי הפרשה האחרת בה הוא גוייס כעד מדינה תמורות טובות הנאה, מה שיאפשר לעקוף את צו איסור פרסום השם שלו באותה פרשה גדולה המתנהלת מזה זמן רב.

לפי כתב האישום שהוגש השבוע, שוטר מיחידה 105 הפועלת במסגרת להב 433 הופעל כסוכן סמוי באפליקציות המשמשות להיכרויות, בין היתר למטרות מין של הקהילה הגאה. יחידה 105 שהוקמה בשנים האחרונות משמשת כיחידה ארצית לחשיפת עבירות מין נגד קטינים ברשת.
הסוכן הסמוי של היחידה פעל באפליקציות "אטרף", KIK ו- MyBf המיועדות לקהילת הגייז. הוא הזדהה כקטין בן 13 וחצי, ופעל תחת הכינויים timi tr או "נערי 18" (ככל הנראה משום שהרישום לאתרים מחייב הצהרה כבגיר). הסוכן הונחה לא לפנות לאחרים ביוזמתו, אלא להמתין לפניות ולהתכתב בצ'אט רק עם הפונים אליו. על פי כתב האישום, הסוכן הבהיר למי שפונה אליו כי הוא בן פחות מ-14 שנה.

על פי כתב האישום נגד עד המדינה, ב-5 בינואר השנה הוא פנה אל הסוכן אשר השתמש בכינוי timi tr באפליקציית MyBf. עם תחילת ההתכתבות בין השניים שאל הנאשם את הסוכן הסמוי האם הוא מחפש "תומך" ומסר לסוכן הסמוי כי הוא בן 40.
סמוך לאחר מכן מסר הסוכן הסמוי לעד המדינה הנאשם כי הוא בן פחות מ-14 שנה.
בתגובה, שאל הנאשם את הסוכן "האם יש לו נסיון".
הסוכן השיב בשלילה.
אז, נטען, הנאשם שאל את הסוכן "היית רוצה לנסות?".

לפי כתב האישום, לאחר שהסוכן הסמוי הבהיר כי מדובר בקשר של "תמיכה", שלח הנאשם תמונה של מספר שטרות בסך 200 שקל.
בהמשך לכך, לבקשת הנאשם, עברו השניים להתכתב באפליקציית קיק. שם, הנאשם המשיך להפציר בסוכן: "מה קורה? באמת לא בעניין של להיפגש?". הנאשם שאל את ה"נער" האם הוא מתל אביב והאם הוא "פנוי הערב", והציע לאסוף אותו ולהחזיר אותו לביתו, ואף לשלוח לו מונית כדי שייפגשו באותו יום.

לפי כתב האישום, בהמשך ההתכתבות הנאשם ביקש מ"הנער" שישלח תמונה של עצמו. כאשר הסוכן שלח תמונה בה נראה נער לבוש, הנאשם שאל האם הוא "חתיך חלק?".
כאשר "הנער" אישר שכן, עד המדינה הגיב: "אש!", והוסיף: "בא לך?", ופעם נוספת: "מתי אתה פנוי?".

על פי כתב האישום, כעבור כמה ימים, ב-14 בינואר בשעת צהריים שב הנאשם ופנה לסוכן אשר השתמש הפעם בכינוי "נערי 18".
הנאשם שאל לשלומו ו"הנער" השיב לו כי הוא "השתגע משיעורי הזום בבית הספר".
הנאשם, נטען, שאל את הסוכן מה הוא מחפש ב-MyBf, ו"הנער" השיב כי הוא מחפש "תמיכה" מאחר שהוא רוצה לקנות מכשיר טלפון מתקדם בדומה לשאר חבריו לכיתה.

לפי כתב האישום, גם בשיחה הזו הנאשם שאל את הסוכן "האם יש לו נסיון", והסוכן הבהיר כי טרם מלאו לו 14.
הנאשם המשיך ושאל: "האם הוא כבר נפגש בעבר ומה הוא אוהב", ולאיזה גובה של "תמיכה" הוא מצפה.
"הנער" השיב כי הוא בבידוד ולכן לא יוכלו להיפגש.
לפי כתב האישום, ב-18 בינואר חידש הנאשם את השיחה עם "הנער" ושאל אותו מתי הוא מסיים את הבידוד, כי הוא מחפש "משהו מעניין".

בעקבות השיחה עם הסוכן של להב 433, נעצר עד המדינה ב-22 בפברואר – אולם מאז הוא שוחרר כמובן, לא ברור באיזה תנאים.
מכתב האישום עולה כי במחשב שנתפס בביתו, הוא החזיק 20 קבצי וידאו ובהם חומר תועבה פדופילי הכולל תיעוד של יחסי מין בין בגירים לבין ילדות הנחזות כבנות שבע עד 14.

הפרקליטות מייחסת לעד המדינה הנאשם שתי עבירות של נסיון הטרדה מינית אסורה של קטין שטרם מלאו לו 15.
סעיף אישום שני המיוחס לעד המדינה נוגע ל"החזקת פרסום תועבה ובו דמותו של קטין".
ב-31 לאוגוסט, לבקשת הפרקליטות הוציא שופט בית משפט השלום בתל אביב, ירון גת, צו איסור פרסום על שמו של הנאשם ופרטיו המזהים.

מהפרקליטות נמסר בתשובה לשאלת "פוסטה", כי היא הבקשה לאיסור פרסום שם הנאשם נועדה, "למנוע אפשרות לעקוף צו איסור פרסום אשר הוצא בפרשה אחרת, באמצעות פרסום זהותו של הנאשם, אשר שימש כסוכן בפרשה האחרת".

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
6 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות