מה קשור?

שתף כתבה עם חברים

עוד הסדר טיעון בפרשת הסחר באמצעי לחימה מהכלא: 15 חודשי מאסר לאסיר וואיל אבו גאנם, לאחר שהפרקליטות לא הצליחה להוכיח קשר בין האזנת הסתר לנשק שהועבר

הסדר טיעון לוואיל אבו גאנם, אסיר מכלא רימונים ונאשם מספר 12 בפרשת רשת הסחר באמצעי לחימה שהופעלה מהכלא על ידי נימר בשארה מטייבה. כתב האישום נגד אבו גאנם תוקן, והוא הורשע בעבירה של "קשירת קשר לעסקה אחרת בנשק".

במסגרת הסדר טיעון בין הסנגורית של אבו גאנם, עו"ד אתנה אדרי, לבין הפרקליטות, הוסכם שהצדדים יעתרו במשותף לעונש של 15 חודשי מאסר – תשעה מהם ירוצו במצטבר למאסרו הנוכחי של אבו גאנם והיתר בחופף. כמו כן הוסכם שייגזר על אבו גאנם מאסר על תנאי וקנס של 5000 שקל.

בדיון שהתקיים בפני שופטת בית המשפט המחוזי מרכז, רות לורך, צוין על ידי עו"ד שרון משעל מהפרקליטות, כי כתב האישום נגד אבו גאנם התבסס על האזנת סתר לשיחת טלפון בינו לבין נאשם מספר 1 בפרשה, מיאס מסארווה, שאחריה הועבר נשק למסארווה על ידי מי מהנאשמים. לדברי עו"ד משעל, לפרקליטות היה קושי ממשי להוכיח שהנשק שהועבר למסארווה הוא אכן הנשק עליו דובר בשיחת הטלפון, ונלקחה בחשבון העובדה שהקשר לא יצא לפועל.

עו"ד אדרי

השופטת לורך קיבלה את הסדר הטיעון כפי שהוצג, וציינה בהחלטתה כי אבו גאנם מרצה בימים אלה עונש מאסר של 19 שנה על מגוון עבירות.

לפי כתב האישום המקורי, בשארה ומסארווה תכננו לבצע עבירות נשק שונות, מכירה וקנייה של רימונים, אקדחים, לבנות חבלה ותחמושת. המחירים, כך נטען, נעו בין מאות שקלים עבור מחסנית תחמושת לבין כמה אלפי שקלים עבור רימונים ולבנות חבלה. כתב האישום הוגש הודות לחקירה סמויה של ימ"ר מרכז, והוא מתבסס בין היתר ובעיקר על האזנות סתר שבוצעו בין החודשים מרס לספטמבר 2014, אז האזינו לשיחות של בשארה ויתר הנאשמים, ובמיוחד לשיחות שלו עם מסארווה. במהלך השיחות נשמעים הנאשמים מדברים בשמות קוד, שפוענחו בעזרת עדויות של ארבעה מהנאשמים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות