חדרה: מגדל הקנאביס שוחרר למעצר בית

שתף כתבה עם חברים

תושב חדרה שהואשם בגידול קנאביס ב-157 עציצים במתחם באזור התעשייה בחדרה, טען שהוא רק עובד המקום, אלא שאז הסכם השכירות הגיע לידי המשטרה

knavis adam ohana
שתילי קנאביס (ארכיון)

במתחם באזור תעשייה בחדרה נמצאו 157 עציצים של קנאביס. תושב חדרה, ששכר את המקום, הואשם בגידול סמים אך בניגוד לעמדת התביעה החליט בית המשפט לשחררו למעצר בית

שופטת בית משפט השלום בחדרה, רקפת סגל מוהר, שחררה למעצר בית, בניגוד לעמדת המשטרה, את יותם אדינייב (41), שהואשם בגידול של עשרות עציצי קנאביס.

על פי כתב האישום שהגישה התביעה המשטרתית, אדינייב גידל במבנה ברחוב הזגג באזור התעשייה בחדרה  148עציצים קטנים ותשעה עציצים גדולים של קנאביס במשקל כולל של כק"ג. התשתית הראייתית נגדו מתבססת בין היתר על כך שנתפס במתחם עצמו כשברשותו המפתחות למתחם ולחדר בו היו הסמים, כמו גם חוזה שכירות בינו לבין בעל המתחם, שהגיע לידי המשטרה.

בחקירתו הראשונית הכחיש אדינייב כי ידע על הסמים, והוסיף כי בסך הכל עובד שם ואינו יודע מי בעל המקום. בהמשך, לאחר שבעל המקום מסר עדות, הודה אדינייב כי שכר ממנו את המבנה אך שמר על זכות השתיקה לגבי שאלות מהותיות וטען שאינו משתמש בסמים. עוד הוא ציין בפני החוקרים, כי הוא מסובך בחובות וחשבונותיו ורכבו עוקלו. בנוסף אמר כי הכין את המקום עבור אדם אחר, אך סירב לחשוף את זהותו.

od masarwa amir
עו"ד אמיר מסארווה

עם הגשת כתב האישום ביקשה התביעה להאריך את מעצרו של  הנאשם – שבאמתחתו מספר הרשעות בעבירות שונות – עד תום ההליכים. סנגורו, עו"ד עומר מסארווה, ביקש לשחררו לחלופת מעצר, וטען בין היתר כי "מה שמיוחס לו אינו תואם את הערכים הנורמטיביים המנחים אותו בחייו".

השופטת נענתה לבקשת הסנגור והורתה על שחרורו של  אדינייב למעצר בית מבלי לשלוח אותו לקבלת תסקיר משירות המבחן, תוך שהיא מוסיפה תנאים מגבילים נוספים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות