בימ"ש עליון שיחרר את הקבלן ירון סולמי למעצר בית באיזוק אלקטרוני

שתף כתבה עם חברים

השופט עמית: "אין להתעלם מכך שדווקא סולמי ששיתף פעולה בחקירתו נותר במעצר, בעוד אבו סובחי, שותפו המרכזי לכאורה לעבירות הלבנת הון שלא שיתף פעולה – משוחרר"

sulami yaron facebook  
ירון סולמי  

בית המשפט העליון הורה על שחרורו של הקבלן ירון סולמי למעצר בית באיזוק אלקטרוני. סולמי נאשם יחד אבו סובחי (מחמד אזברגה), הבעלים לשעבר של קבוצת הכדורגל בני לוד, בהלבנת הון והונאת מס של מאות מיליוני שקלים דרך תאגיד כוח אדם לעובדים זרים בענף הבנייה, בו שלטו שניהם במרמה על פי הנטען, באמצעות אנשי קש.

באופן חריג קיבל היום (שני, 25.12) שופט בית המשפט העליון, יצחק עמית, החלטה על חלופת מעצר בבקשה ראשונה להארכת מעצר נוספת של 150 ימים, אחרי ההחלטה על מעצר עד תום ההליכים בחודש אפריל השנה. סולמי יוצג בבקשה על ידי עורכי הדין אייל בסרגליקתמיר סולומון ואסנת צחי.

השופט עמית כתב: "לא אחת אנו מוצאים אצל נאשמים בעבירות כגון דא דפוסי התנהגות הבאים לידי ביטוי בעבר פלילי בעבירות בעלי מאפיינים של תרמית וזיוף. במקרה זה, זו הסתבכותו הראשונה של המשיב בפלילים והפעם הראשונה שהוא מוצא עצמו מאחורי סורג ובריח. נכון להיום, המשיב נמצא במעצר מזה כשנה".

השופט עמית ציין כי סולמי שיתף פעולה עם חוקריו מתחילת הדרך, ומסר גרסה שמפלילה אותו בחלק מעובדות כתב האישום. זאת כאשר "מנגד, נאשמים ומעורבים אחרים בפרשה, שלא שיתפו פעולה עם חוקריהם, משוחררים (למעט נאשם אחר, עבאס עבד אלגני, שכבר הודה ונדון למאסר של חמש שנים). אכן, ניתן להבחין בין הנאשמים השונים, ואזברגה-אבו סובחי שוחרר בשל נסיבות רפואיות מיוחדות", כתב השופט. "עם זאת, אין להתעלם מהמצב שנוצר ולפיו דווקא המשיב, ששיתף פעולה בחקירתו ואף הודה בחלק מהמעשים, נותר רק הוא במעצר", כתב עמית ובכך אימץ טענה מרכזית של ההגנה.

od beserglik and solomon    
עורכי הדין אייל בסרגליק ותמיר סולומון    

"ענייננו במגה תיק וגם בשלב זה טרם הסתיימו ההליכים הקשורים לקבלת חומרי חקירה… עוד בהקשר של אופי התיק יש ליתן ולו משקל-מה, לכך שהישיבה במעצר אינה במתבטאת 'רק' בשלילת חירותו של הנאשם, היא גם מקשה עליו ועל עורך דינו להתכונן לדיון, במיוחד מקום בו מדובר בחומר חקירה רב וסבוך שהנאשם עצמו הוא שיכול להאיר את עיני בא כוחו בקשר אליו", הוסיף השופט עמית. "בנסיבות התיק, החשש לשיבוש הליכי משפט הולך ופוחת. המשיב ניהל חברות של ממש, לא חברות פיקטיביות 'על הנייר', ואלו כבר קרסו ורבים מהעובדים הסינים חזרו למולדתם". התיק הוחזר לבית המשפט המחוזי לקביעת תנאי הפיקוח המדויקים.

shofet amit itzhak200 200    
השופט יצחק עמית    

עורכי הדין בסרגליק, סולומון וצחי, ממשרדו של בסרגליק, מסרו: "אנו שמחים על כך שבית המשפט העליון קיבל במלואה את עמדתנו, ולפיה יש לשחרר את מר סולמי לשחרור למעצר בית. לא יעלה על הדעת כי חודשים ארוכים מר סולמי היה עצור, כשהלכה למעשה הפסיקה בתיקים מקבילים ובכתב אישום מקביל, שחררה את כל הנאשמים שחרור בתנאים למעצר בית, כולל איזוק אלקטרוני. אמנם אנו ערים לכך, שהייצוג של משרדנו הגיע בשלב מאוחר יותר, לאחר שכבר הייתה החלטה על מעצר עד תום ההליכים, וגם העיון החוזר שהוגש על ידי קודמינו נדחה. בשלב שבו אנו הגענו, הערר שהוגש היה על ההחלטה לעיון חוזר בלבד, והיה קושי ממשי לבית המשפט העליון לקבל את הערר בשלב זה. אולם שעה שעניין המעצרים כולו נבחן מחדש, החליט בית המשפט באופן חד משמעי, כי הוא דוחה את בקשת המדינה למרות שהמקרה גבולי. אנו מברכים את בית המשפט העליון, כשטוב עשה כשעשה צדק, כאשר הפך החלטה קודמת שלו וקיבל  את התנגדותנו להארכת מעצר מעבר לתשעה חודשים".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות