לשון הרע | הפרת פרטיות | זכויות יוצרים | תכנון ובנייה
מידע מורחב
אורי קינן ושות' – משרד עו"ד ונוטריון
פלילי | צווארון לבן | כלכלי | מיסים והלבנת הון
מוטאי-מצגר-גרבאווי
תעבורה | מיסים | נזיקין

אני מאשים

עו"ד אמיר מסארווה משיב על השאלה, האם האלימות במגזר הערבי היא תוצאה מפעילותם של ארגוני הפשיעה או ממחדליהם של שוטרי משטרת ישראל
כאן נגבו חייהם של שלושה בני משפחה אחת. המרצדס שנסעה אחרי האמבולנס

כן, אני מאשים, ובלי להניד עפעף, את המדינה בחוסר שליטתה באלימות המשתוללת במגזר הערבי; בפשיעה הגואה, באובדן חיי אדם – בדם קר; בחוסר מנוחתם של אזרחים נורמטיביים מקולות הירי בלילות; ובעיקר, מאשים אותה במחדליה ובהימנעותה מהשקעת משאבים מינימליים להשלטת סדר וביטחון אישי, אצל, תושביה, עובדיה, אזרחיה – משלמי המיסים, ולא פחות מהאמור ובנוסף לו, מגיניה – חייליה "הערביים" שגם הם חיים תחת אש פנימית, בלתי פוסקת !!

כן, אני ערבי ואני גאה. אני לא מאלו שיורים, לא מאלו שאלימים ולא מאלו המניחים מטענים, ומרבית המגזר הערבי בדיוק כמוני. אחדים מאיתנו בלבד הם עבריינים מאורגנים המפוצצים מכוניות ובתים, ואת חייהם של אזרחים ערביים אחרים (אבל גם של אזרחים ישראלים אחרים).

למשטרה אין שליטה עליהם, והפתרון לא קשור בנו האזרחים הערבים הפשוטים, שאיבדנו את תחושת הביטחון האישי, אלא באלה אשר אמורים לספק לנו ביטחון אישי, משטרת ישראל.
למה אני כותב שורות אלו, למה לא כתבתי קודם, חרף העובדה שלמעלה מ-100 ערבים נרצחו בשנה האחרונה?
התשובה פשוטה, כי עד היום התבלבלתי, אם המתרחש הוא תולדה של חינוך לקוי, אוכל מקולקל, תקופה חולפת, או שמא התרבות היא זו המשתנה? מודרניזציה יענו.

בשני המקרים האחרונים נדלקה נורה אדומה, לא רק אצלי אלא אצל מרבית אזרחי המדינה, ובעיקר אלה מהם הערבים, שכל שחסר הוא זרועה הארוכה של המשטרה וידיהם של השוטרים בשטח.
באירוע אחד נורו למוות ברכבם בכביש 9 סמוך לחדרה שני בני משפחה שנסעו אחרי אמבולנס אשר הוביל בן משפחה אשר נורה למוות שעה קלה לפני כן – כך נגבו חייהם של שלושה בני משפחה אחת.
באירוע השני בכביש 6 נורה למוות ברכב צעיר שמשטרת ישראל אבטחה את נסיעתו עקב סכנה לחייו וחיי בני משפחתו שנסעו עימו.
שני האירועים האלה אינם אירועים קלאסיים של ירי על בית מגורים, בזמן שהמשטרה לא מודעת למתרחש, אלא עסקינן באירועים שהתרחשו תתחת עיניה הרדומות של משטרת ישראל אשר אמונה על בטחונם האישי של אזרחיה – עייני עיינאק. משטרת ישראל לא באה לעולם כדי לטפל במגיפות ולחלק קנסות לאזרחים שלא עוטים מסיכות, אלא בעיקר כדי למנוע מעשי רצח של אזרחים על לא עוול בכפם.

פעם חשבתי. עו"ד אמיר מסארווה

אז כן, אני מאשים את הממשלה, אני מאשים את שרי הממשלה, אני מאשים את השר לביטחון פנים, אני מאשים את ממלא מקום המפכ"ל, אני מאשים את מפקדי תחנות המשטרה, אני מאשים את השוטרים עצמם.
אני כמובן לא מאשים ולא יכול להאשים את הנרצחים שמצאו את מותם בשעה שהיו בדרכם על הכביש בחסות מערכת אכיפת החוק הקלוקלת.

פעם חשבתי לתומי, שלחינוך שלנו יש יד במתרחש. פעם אחרת סברתי, שלסביבה החברתית שלנו ישנה תרומה לנעשה. בהזדמנות אחרת חשבתי שאפילו להורים שלנו יש יד באירועים ובתוצאותיהם. אבל הפעם אין לי ספק, שארגוני הפשיעה המאורגנים הפכו להיות חזקים יותר ממשטרת ישראל, שהינה ידה הארוכה של מדינת ישראל, שאמורה להיות אמונה על ביטחונם האישי של קורבנות אותה הפשיעה המאורגנת.

להבהרת התמונה, מי שהחליט לירות בכביש 6 בשלושה כלי רכב שנוסעיהם היו מלוווים על ידי שלוש ניידות משטרתית, ידע היטב שהכלים והמשאבים המשטרתיים אשר מושקעים במקרי רצח במגזר הערבי הם אפסיים. לא היה לו צל של ספק כי כל עוד היעד הוא ערבי אז למשטרה והמיוחד לשוטריה "הגיבורים על חלשים" אין אינטרס להילחם על ביטחונם האישי של לקוחותיהם הערביים.
אז כן, אני מאשים את המדינה, שלא מתעוררת בזמן אמת. כי בקצב הזה, אזרחים עוד ימצאו את מותם ירויים בתוך תחנות משטרה. לא ככה?

כולי צער, שנאלצתי לכתוב שורות אלו במדינה מתוקנת כמו שלנו. אבל העובדות הן שבמדינה המתוקנת הזו שלנו החשוד ברצח האישה אסתר הורגן בת ה-52 ביער ריחן מצא את עצמו מאחורי סורג ובריח כעבור מספר ימים בלבד, אולם החשוד ברצח עאידה אבו חוסין בת 46 שנים מבאקה אלגרבייה עודנו מסתובב חופשי.
בושה וחרפה, וזה בלשון המעטה, למדינה הדוגלת לפחות רשמית בשוויון בין אזרחים.
אז כן, אני לא מאשים עוד את ההורים ואת החינוך שנתנו לילדיהם. אני לא מאשים עוד את הסביבה הטבעית. אני לא מאשים עוד את הצעירים.

ואתם הערבים, מה קורה אצלכם במגזר? נשאלתי לא פעם בשיחות נפש עם חברים מהמגזר היהודי. הנשק משתולל, הפשיעה גואה, הרציחות לא פוסקות.
התשובה היחידה שלי היא אחת: שהראשון מבין 100 הנרצחים בשנה החולפת, דמו הופקר על ידי המדינה, כאמור, מה שהביא לעוד 99 מעשי רצח בשרשרת, שגם דמם הופקר על ידי אותה המדינה.
המשטרה איבדה את אפקט ההרתעה ומה שצפוי להתרחש כעת הוא שערבים נורמטיבים (יש דבר כזה) יסתובבו עם שכפ"ץ ואולי גם עם נשק צמוד. כאזרחים מן השורה אנחנו רק מבקשים שלא נקבל כדור תועה, אבל התשובה לכך מצויה במנדט של המדינה והמשטרה, לא בידינו.

כאן נרצח צעיר בן 17 בכביש 6, מתחת לאף של המשטרה

 

אתר "פוסטה" עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

5 תגובות

 1. מוקי הגב

  עו״ד מסראווה היקר
  סלח לי , הכי קל להפיל את התיק על המשטרה , ולטעון כל הזמן להפליה חברתית.
  גם במגזר היהודי הפשיעה והחיסולים מתבצעת יום יום.
  במגזר שלכם הערך לחיים נמוך יותר ולכן כמות הרציחות גבוה יותר.
  הפשיעה במדינת ישראל בעשר שנים האחרונות חוצה גבולות.
  אבל תבדוק מה קורה במדינות אחרות בעולם ותראה שארגוני הפשיעה זהים בכל העולם.
  אם המדינה לא תחליט להשקיע משאבים ולשים את ארגוני הפשיעה בראש סדר העדיפות תוך מספר שנים יהיה פה אנרכיה אחת גדולה.

 2. קולומביה הגב

  המשטרה גם אשמה אבל מי שיותר מן הסתם אשמים הם הערבים עצמם אשר המנטליות שלהם דוגלת באלימות לפתור סכסוכים ולהיות עבריין כיום נחשב למעמד בחברה שלהם..זו האמת..שקודם כל יעשו תיקון בעצמם לפני להאשים כל הזמן אחרים

 3. עו"ד אחד הגב

  כלכך קל לגלגל את האחריות על המשטרה על המדינה ועל טיפות הגשם.
  אבל איפה האחריות החברתית של החברה הערבית בישראל?
  מתי קם אדם אחד ועזב חתונה בה יורים בנשק?
  מתי דיווח אדם על חתונה כזו? או על כך ששכנו נושא נשק?
  אפס אחריות.
  מה עם כל הdvr שנעלמים מיד כאשר ישנו אירוע פלילי שהמשטרה רוצה ומנסה לחקור? כבר לא מדובר רק בעדי ראייה שמסתירים מידע. אלא בהעלמת ראיות.
  אני בהחלט מסכים שהמשטרה צריכה וחייבת לעשות יותר, במגזר הערבי ובמגזר היהודי כאחד.
  אבל חובה על המגזר גם לגלות אחריות חברתית מינימלית.

 4. מיכה הגב

  אדון מסרוואה הנכבד..
  הכי קל להשליך על המשטרה..
  אבל כל עוד תמשיכו לבכות לרטון ולהאשים ..הבעיה לא תיפטר..
  אתם לא משתפים פעולה עם החוק ופוחדים להלשין על הצעירים עם הנשק והאמלח..(מפחד.. בצדק)
  אתם חייבים להבין שאתם חלק מהפיתרון חלק אינטגרלי ומכריע..
  המשטרה לבד לא יכולה למגר את התופעה בלי שיתוף מצידכם..
  אותו דבר בחברה היהודית..
  דיבורים לבד לא יועילו ובטח ובטח האשמות….
  צריך מעשים ושיתוף פעולה

 5. חננאל הגב

  קשקוש מקושקש. האחוז המטורף של רציחות ביחס לאחוז הרציחות באוכלוסיה הכללית, נובע מכך שנקמת דם, רצח בענייני כבוד, אלימות וכד' טבועות במסורת ובתרבות של הערבים (המוסלמים בעיקר) לא רק בישראל, אלא בעולם כולו.
  חפש את הבעיה והפתרון אצלכם ואל תבלבל לנו את המוח.

השארת תגובה

Comments icon

סמן כאן שאינך רובוט

נבנה על ידי אנגורה מדיה
דילוג לתוכן