עוד קורבן לתלונת שווא על תקיפה מינית

שתף כתבה עם חברים

ידידה של איש הייטק צעיר הגיעה לביתו שתויה בשעת לילה מאוחרת, במיטה היא זזה באי נוחות והוא הגיב בדחייה ונטש, אבל היא התלוננה שניסה לכפות עליה מגע מיני. הפרקליטות סגרה את התיק

החליט ש"לא בא לו", עזב את חדר השינה ויצא למרפסת (איור להמחשה: freepik)

פרקליטות מחוז מרכז הודיעה לתושב עיר במרכז הארץ, עובד חברת הייטק מוכרת בן 36, כי הוחלט על סגירת תיק החקירה נגדו, חודשיים אחרי שאחת מידידותיו התלוננה כי תקף אותה מינית בביתו וביצע בה מעשים מגונים.

זה קרה בערב ראש השנה, 6 בספטמבר. המתלוננת, צעירה הנמצאת בקשר עם החשוד מזה חמש שנים, הציעה לקפוץ אליו בשעת ערב מאוחרת אחרי ארוחת החג. בעבר, הקשר שלהם כלל מדי פעם מפגשים מיניים. לגרסתו, הפעם היא הגיעה אליו הביתה כשהיא שתויה. הם נכנסו למיטה בהסכמה הדדית, אבל היא התחילה לזוז בחוסר נוחות ואי שקט, הדברים לא הסתדרו, ובשלב מסוים הוא החליט ש"לא בא לו", עזב את חדר השינה ויצא למרפסת.

אחרי כמה דקות, כשחזר לחדר השינה, הוא גילה כי ה"ידידה" יצאה מהבית מבלי לומר מילה ונעלמה מבלי שהבחין בכך.
לא עבר זמן רב, ועוד באותו לילה דפקו שוטרים על דלתו ועכבו אותו לתחנת המשטרה, לחקירה בחשד לתקיפה מינית – עלה על המתלוננת וניסה לכפות עליה מגע מיני.

הבחור היה המום: פעם ראשונה בחייו הוא מעוכב לחקירה בתחנת משטרה. האיש סיפר כי הוא מצוי עימה בקשר כחמש שנים וכי היא מתגוררת בצפון, יזמה את הפגישה בערב החג, הגיעה לביתו ונכנסה למיטתו מרצונה. לדבריו, עקב התנהגות מוזרה שלה באותו ערב, הוא החליט שאינו רוצה מגע מיני, הגיב בדחייה ולאחר שעזב את חדר השינה היא עזבה את ביתו והתלוננה.
לטענת החשוד במשטרה, המעשה שייחסה לו לא היה ולא נברא. המשטרה תפסה את מכשיר הטלפון שלו, אבל לא מצאה שם התכתבויות מחשידות, אלא ככל הנראה ההפך: התכתבויות שתמכו בגרסתו.

עו"ד ברוך גדע

עו"ד ברוך גדע, פרקליטו של החשוד, פנה לפרקליטות במספר בקשות לסגור את התיק. "המתלוננת הגיעה לביתו בשעת לילה מאוחרת כשהיא בגילופין", כתב עו"ד גדע, בעצמו יוצא פרקליטות מחוז חיפה. "המבקש לא הטריד את המתלוננת, ובין השניים לא היתה אינטראקציה בעלת אופי מיני באותו הלילה כלל וכלל… בהמשך התברר למבקש כי המתלוננת הגישה תלונה כוזבת נגדו… הוא איש הייטק, אדם נורמטיבי, בן למשפחה נורמטיבית שמעולם לא פגש בעולם הפלילי וכל הסתבכות עם החוק ממנו והלאה. עצם חקירתו באישון ליל והמפגש עם גורמי האכיפה, הסבו לו נזקים ולחצים נפשיים רבים, על לא עוול בכפו".

השבוע הגיעה למשרד עו"ד גדע הודעת הפרקליטות ובה החלטתה לסגור את התיק. בהתאם לחוק, עילות הסגירה לא צוינו במכתב הרשמי.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות