טייקון התקשורת אביב גלעדי הורשע בתקיפת עובד במסעדה של אייל שני

שתף כתבה עם חברים

איש הטלוויזיה שהשכיר לשני את המסעדה, הוזעק על ידי בנו שטען כי ספג מעובדיו של שני יחס משפיל. גלעדי האב הכה את אחד העובדים. התביעה מבקשת לגזור עליו עבודות שירות. הסנגור טוען כי ההרשעה תפגע בעבודתו כנשיא חברת שידורי ספורט בינ"ל

אביב גלעדי (צילום: שלומי יוסף ל"גלובס")

זה אירע לפני חמש שנים, ביולי 2017. אביב גלעדי, אחד מאנשי הטלוויזיה המשפיעים בישראל, תקף באלימות עובד במסעדת "הסלון" של השף אייל שני. לפני שלוש שנים הוגש כתב אישום נגד טייקון שידורי הספורט ונגד בנו, אשר היה שותף לתקיפת עובד המסעדה. פרטי כתב האישום פורסמו לראשונה ב"פוסטה".
בהמשך, במסגרת הסדר טיעון, הוסכם על סגירת התיק נגד גלעדי הבן במסגרת הסדר מותנה, ואילו גלעדי האב הורשע, לפי הודאתו, בעבירה של תקיפה הגורמת חבלה ואיומים.

אתמול ביקשה התובעת המשטרתית לגזור על אביב גלעדי עונש מאסר – לריצוי בעבודות שירות (10 יולי). סנגורו של גלעדי טען כי הרשעה פלילית של גלעדי, שמונה בשנה האחרונה כנשיא חברת שידורי ספורט בינלאומית, תפגע בו אנושות ותמנע ממנו כניסה לתחומי ארצות הברית במסגרת עסקיו.
החברה, DAZN, שמושבה בלונדון, מחזיקה בזכויות לשיווק שידורי הפרמיירליג (הליגה האנגלית בכדורגל) וליגת ה-NBA האמריקאית בכדורסל, לכ-200 מדינות. גלעדי מכהן כנשיא אחת החטיבות הבכירות בחברה.
על רקע הדברים, ביקש הסנגור עו"ד עפר ברטל מהשופט שאול אבינור מבית משפט השלום בתל אביב, כי התיק נגד גלעדי יסתיים בביטול הרשעתו. השופט שמע את הבקשה, אך הורה לממונה בשירות בתי הסוהר לבחון את התאמתו של גלעדי בשלב זה לביצוע עבודות שירות.

הנה תזכורת לכתב האישום בפרשה: הכל החל בבנו של גלעדי בן ה-20 שישב במסעדת "הסלון" עם חברתו. גלעדי הבן כעס על היחס והשירות שקיבל במקום, מאחר שאביו היה בעל הנכס, והשכיר לשני את המסעדה בשכונת נחלת יצחק. לטענת גלעדי הצעיר, במהלך הבילוי במקום, הוא שמע אפילו את המנהלת מדברת בגנות אימו. הכל על רקע סכסוך קודם שהיה בין הצדדים.
הבן הזעיק את אביו. האבא, אביב גלעדי, היה באותה עת בעל השליטה בערוץ הספורט ומבעלי ערוץ 13 – "טייטלים" מכובדים אשר לא ריסנו את ההתפרצות שבאה לאחר מכן.

לפי עובדות כתב האישום שהוגשו בהסכמה, גלעדי הגיע בחמת זעם למקום, דרש לדבר עם המנהל, ובדרכו למטבח דחף את אחד העובדים וקילל אותו נמרצות. בשלב הזה צעק גלעדי לעבר יושבי המסעדה: "ערב טוב לכולם, נא לעזוב את המקום, קומו, אתם לא מבינים? המקום נסגר…".
כאשר העובד ניגש לאביב גלעדי כדי להרגיעו, וביקש שייצאו החוצה ללבן את הדברים – גלעדי דחף אותו בחוזקה ואיים עליו: "אני אהרוג אותך, אני א**** אותך, אתה לא מכיר אותי, אתה לא תעבוד פה בחיים".
העובד יצא אל מחוץ למסעדה, וכשביקש לחזור פנימה, גלעדי ובנו מנעו ממנו להיכנס, תוך דחיפות ואיומים: "אתה לא עובד פה יותר, אתה לא מבין?". העובד הגיב ביריקה, מה שגרם לגלעדי לעבור ל"טיפול פיזי" בהמשך לקללות. האב המפורסם היכה אותו בפנים, והבן הוסיף בעיטה. העובד דימם מהאף, ופניו התנפחו.

כאמור, במסגרת הסדר הטיעון, נמחק התיק נגד הבן תוך הסכמה שהמתלונן יקבל פיצוי של 15 אלף שקל מגלעדי ומבנו. במקביל, הנאשם המפורסם נשלח לקבל תסקיר מקצין מבחן בטרם ייקבע העונש בעניינו.
ביום חמישי האחרון הוגש לבית המשפט התסקיר בעניין הנאשם, אשר הביע חרטה עמוקה.
מנגד, עובד המסעדה של אייל שני, הגיש הצהרת נפגע באמצעות פרקליטו עו"ד אייל בסרגליק, והצהיר כי היה לילה באשפוז בבית חולים, והאירוע וההשפלה שספג השפיעו עליו וגרמו לו טראומה נפשית.
נפגע העבירה ביקש באמצעות עו"ד בסרגליק שלא להקל בעונש של גלעדי לאור האלימות והתקיפה הבריונית. על פי הצהרת נפגע העבירה, לאחר שבנו של גלעדי התעמת מילולית עם עובדי המסעדה, הגיע אביו למקום, ועורר מהומה, דרש לדעת מי המנהל האחראי, ונתקל אקראית במנהל המטבח – המתלונן. לדבריו, גלעדי השתלח בו הורה לו להסתלק מהמסעדה, לאחר מכן החליט לסגור את המסעדה ולפנות את כל הסועדים תוך כדי הארוחה. לפי הצהרת נפגע העבירה, במהלך נסיונו להרגיע, הוא נדחף על ידי הנאשם ש"העיף אותו" על אחד מלקוחות הבר. לאחר מכן תאר את סילוקו מהמסעדה והבעיטות והאגרופים שספג מחוצה לה.

התובעת בתיק מהתביעה המשטרתית, עו"ד טל סלגניק, דרשה לגזור על גלעדי האב "מאסר בפועל שיכול וירוצה בעבודות שירות". לדבריה "כתב האישום מגולל אירוע מכוער וחמור".
התובעת הדפה את הבקשה לסיים את ההליך באי-הרשעה, ובחרה לציין כדוגמה פסק דין שניתן נגד מפורסם אחר, השחקן נאור ציון, שהורשע בתקיפת אדם בקניון רמת אביב, ונשפט למאסר על תנאי וביצוע עבודות של"צ.

הסנגור, עו"ד ברטל, טען בתגובה כי על רקע הסדר סגירת התיק עם הבן, מוצדק לסגור גם את התיק נגד האב ללא הרשעה "לפי עקרון אחידות הענישה". עו"ד ברטל טען כי דווקא המתלונן הוא זה אשר גרם להסלמת הוויכוח, ולדבריו גלעדי איבד שליטה לאחר שהמתלונן ירק לעברו, "ורק אז החלו המכות".
הסנגור טען גם כי ברקע האירוע כולו עמד סכסוך קודם, "היה רקע בין אייל שני וחבורת העובדים לבין משפחת גלעדי. ההערות שהבן שמע (כאשר ישב במקום) עלו בעקבות הרקע הזה, ובעקבות כך הגיע הנאשם וקרה כל מה שקרה".

"הנאשם חש בושה ומבוכה, ומצטער", אמר עו"ד ברטל וסקר את תולדותיו של הנאשם: "מבכירי היזמים בתחום התקשורת בארץ, ייצג את מיטב אמני ישראל. בשנות ה-90 הפיק את התוכניות של דודו טופז ודן שילון. ב-2002 הקים את קבוצת RGE שרכשה והקימה ערוצים (ביניהם ערוץ הספורט). גלעדי היה בעל המניות העיקרי עד שנת 2018. לפני שנה הוא מונה כנשיא החברה הבינלאומית DAZN".
לפי העיתונות הכלכלית, מדובר בחברה בבעלות לן בלווטניק, השולט גם בערוץ 13, שגלגלה כמיליארד דולר ב-2021. "באירועים מעין אלה", טען הסנגור, "ניתן לתת צו מבחן ללא הרשעה, או לשלוח להסדר מותנה לסגירת תיק". הוא טען כי התצהיר של נפגע העבירה נופח.
השופט אבינור, כאמור, הורה לממונה על עבודות שירות להכין חוות דעת בעניין הנאשם, ומתן גזר הדין נקבע לחודש ספטמבר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
4 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות