מעבדת ענק עם חצי טון קנאביס נחשפה במרתף באזור התעשייה באשדוד

שתף כתבה עם חברים

שבעה חשודים נעצרו בשיאה של חקירה בת מספר חודשים שכללה מעקב צמוד של ימ"ר לכיש אחר המעבדה המשתרעת על פני כ-800 מ"ר

video
צפו בפשיטה על מעבדת הענק באשדוד
היחידה המרכזית של משטרת מרחב לכיש ניהלה בחודשים האחרונים חקירה סמויה נגד מעבדה לגידול קנאביס שהוקמה במרתף בניין באזור התעשייה הצפוני בעיר אשדוד.
בלשי המשטרה פיקחו באופן הדוק על המעבדה מיום הקמתה, ואספו ראיות וממצאים נגד מספר חשודים שנהגו להגיע למקום מידי יום על מנת לטפל בגידול השתילים.

מחקירת המשטרה עלה, כי החשודים השקיעו בהקמת המעבדה מאות אלפי שקלים וקנו ציוד יקר ערך לצורך הגידול, את חלקו שינעו באמצעות משאית השייכת לאחד החשודים.
במהלך הפעילות הסמויה נחשפו השוטרים לגודל המעבדה, המשתרעת כאמור על מרתף בניין בגודל של כ-800 מ"ר, שחולק לחללים נפרדים על פי שלבי גידול השתילים, לרבות חלל המיועד לקצור את תפרחת השתילים והפקת הסם, כששווי השוק המוערך שלהם נאמד בעשרות מיליוני שקלים.

אמש אחר הצהריים עברה החקירה לשלב הגלוי. כאשר חמישה מהחשודים הגיעו למעבדה ניתן האות והכוחות פשטו על המעבדה ועצרו את החשודים. במקביל נעצרו שני חשודים נוספים המעורבים בתפעול המעבדה.
במסגרת הפשיטה נתפסו יותר מ-3,100 שתילי קנאביס במשקל כולל של כחצי טון, בשווי שוק מוערך של עשרות מיליוני שקלים. כמו כן נתפסו הציוד ששימש לגידול, שלושה כלי רכב ומשאית, שיועברו להמשך חקירה כלכלית והליך חילוט.

החשודים שנעצרו, הובאו היום לבית משפט השלום באשקלון הם:
אלמוג דרור יוסף (26) מקיבוץ בחן
הושעיה אוחנה (19) מנחלים
ראם קדראי (19) מנס ציונה
יהודה מדמוני (29) מבני ברק
יוסף יוסי כהן (33) מלוד
דר קדראי (23) מנס ציונה
קטין (17)

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם בשמונה ימים, כשהיא מייחסת להם עבירות של גידול סמים, קשירת קשר לפשע והחזקת מקום לגידול סמים. מהדיון עלה כי במעבדה נתפסו 3,147 שתילי קנאביס. עוד התברר כי החקרה סמויה החלה לפני יותר מחצי שנה.

ארבעה מהחשודים – יוסף, אוחנה, קדראי ומדמוני – הובאו לדיון במשותף. מהדיון עלה כי באמתחתם של שלושה מהם אין עבר פלילי, בעוד אוחנה בעל עבר פלילי. סנגוריהם של החשודים, עורכי הדין עמית שלף, קובי בן שעיה וחסונה אכרם, הכחישו את המיוחס למרשיהם, פרט לחשוד יוסף שקשר את עצמו למעבדה.

בתוך כך, השופטת דורית בונדה, שעיינה בחומרי החקירה, קבעה כי "חומרי החקירה אשר הונחו לפני מלמדים על קיומו של חשד סביר הקושר את כלל החשודים למעבדת הסמים ולעבירות אשר בוצעו במעבדה". לאור כך, מעצרם הוארך עד 16 בינואר.

בדיון בעניינו של החשוד קדראי, המיוצג על ידי עו"ד בן שעיה, עלה שגם הוא הכחיש את המיוחס לו.  גם מעצרו הוארך עד 16 בינואר.

לגבי החשוד כהן, שיוצג על ידי עו"ד רבינוביץ', בדיון בעניינו טענה המשטרה כי חומר החקירה קושר אותו וכן קטין (17) נעצר. מעצרו של כהן הוארך עד 16 בינואר, בעוד מעצרו של הקטין הוארך עד 12 בינואר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות