המשטרה: מקרה אונס משנת 2009 פוענח בעזרת מסכת קורונה

שתף כתבה עם חברים

תיירת התלוננה לפני 13 שנים כי נאנסה באלימות בירושלים, אך החקירה לא נשאה פרי. בעזרת אמצעים טכנולוגיים נעצר השבוע תושב האזור בשנות ה-30 לחייו

מסכת קורונה של החשוד הביאה לפענוח (צילום: דוברות המשטרה)

בלשי וחוקרי היחידה ללחימה בפשיעה במשטרת מרחב ציון (מחוז ירושלים) עצרו בתחילת השבוע את תושב האזור, בשנות השלושים לחייו, בחשד שבשנת 2009, בעת שהיה קטין, ביצע עבירות מין חמורות בתיירת ששהתה בארץ באותה תקופה.
תחילת הפרשה בראשית שנת 2009, אז התקבל דיווח במשטרה על כך שלבית חולים בירושלים הגיעה תיירת חבולה שלפי החשד נאנסה. חוקרי המשטרה שהגיעו לבית החולים תחקרו את המתלוננת, שסיפרה כי היא שוהה בארץ במסגרת סמינר, ובמהלך שהותה במרכז העיר פגש אותה החשוד שהוביל אותה לגן ציבורי באמתלה תוך שהוא מסייע לה לסחוב את כלי הנגינה שהיה ברשותה. היא הוסיפה וטענה כי החשוד הוביל אותה לאזור חשוך, שם אנס אותה באלימות לאחר שהיכה אותה בראשה.

מהתלונה עלה, כי מיד לאחר האונס נמלט החשוד מהמקום בעוד שהתיירת – שהיתה אז בשנות ה-20 לחייה – פונתה לקבלת טיפול רפואי.
המשטרה פתחה בחקירה בניסיון להתחקות אחר זהותו של החשוד. חוקרי המשטרה אספו ממצאים וראיות וביצעו מגוון פעולות חקירה, אולם מאמצי החקירה הרבים לא נשאו פרי.

לאחרונה חלה התפתחות משמעותית בחקירת המקרה, בין היתר הודות לממצאים וראיות שנאספו, בהם מסיכת קורונה שבה השתמש החשוד. במשטרה מציינים גם כי התקדמות טכנולוגית בתחום הזיהוי הפלילי במשטרה חשפה את זהות החשוד, ובשלב זה והחלו חוקרי היחידה בפעולות חקירה סמויות.

בשלב ראשון איתרו חוקרי המשטרה את קורבן העבירה המתגוררת בחו"ל, ועדכנו אותה בהתפתחויות. בהמשך, בסיוע מחלקת קשרי החוץ במשטרה ואגף החקירות והמודיעין מול מקביליהם בעולם, הובאה המתלוננת לארץ.

בסרטון: רס"מ אורן נגר, חוקר ביחידה ללחימה בפשיעה (יל"פ) מרחב ציון

video

לאחר הגעתה לישראל בראשית השבוע, חוקרי המשטרה עצרו את החשוד. ביום שני הוא הובא להארכת מעצר, ובית המשפט האריך את מעצרו בשבעה ימים (17 ינואר).

עם סיום החקירה, לאחר שגובשה תשתית ראייתית, היום צפויה פרקליטות מחוז ירושלים להגיש נגד החשוד כתב אישום (20 ינואר).

מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג'מן: "פענוח המקרה ומעצר החשוד התאפשרו בזכות ההתמדה של חוקרי יל"פ ציון במחוז ירושלים, שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים ופעולות חקירה יצירתיות. במקרה הזה קורבן העבירה היא תיירת שביקרה בישראל לפני שנים רבות, היתה קורבן למעשה אונס אלים שהוביל לפציעתה והותיר בה גם צלקת נפשית לכל החיים. מדובר בהוכחה נוספת לכך שגם בחלוף הזמן, אנו פועלים בנחישות ובתחכום לאיתור העבריינים ולהעמדתם לדין".

 

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות