נהג מונית הורשע במעשה מגונה בלקוחה תוך כדי נסיעה

שתף כתבה עם חברים

הורשע בכך שבדרך מתל אביב לירושלים נגע בידה וניסה לנשק אותה. השופט זיכה אותו מעישון ג'וינט קנאביס תוך כדי הנסיעה, אך קבע: "לא רק עבירה פלילית אלא גם מעילה באמון"

הצעירה סימסה לחברתה תוך כדי נסיעה (אילוסטרציה: משה שי, פלאש 90)

השופט מוחמד חאג' יחיא מבית משפט השלום בירושלים הרשיע את אבי אלחי (50), נהג מונית מחולון, בביצוע מעשה מגונה בנוסעת אותה הסיע מתל אביב לירושלים. כמו כן הורשע הנהג בהחזקת קנאביס, מאחר שהודה כי עישן יחד עם הנוסעת ג'וינט בעת שהסיע אותה.

הנוסעת עלתה למונית של אלחי בתל אביב בליל ה-31 ביולי 2018, התיישבה במושב הקדמי וביקשה להגיע לתחנה המרכזית. הנאשם שאל את המתלוננת לאן יעדה, והיא השיבה שהיא מתכננת לנסוע באוטובוס לביתה בירושלים. לפי כתב האישום, הנאשם הציע להסיע אותה לירושלים במחיר מוזל, והיא הסכימה.

כאשר הגיעו לכביש 443, הנאשם החל להחמיא לצעירה, אמר לה שהיא "חמודה" ו-"יפה" ואף אחז בידה. המתלוננת משכה את ידה ופנתה להשתמש בטלפון הנייד שלה, אך בשלב זה אמר לה הנאשם: "תעזבי כבר את הטלפון, מה לא תקדישי לי זמן להיות איתי, תקריאי לי בקול מה שאת כותבת בטלפון, אולי יהיה לי מעניין".

בהמשך הנסיעה משך הנהג את המתלוננת אליו וחיבק אותה, והיא בתגובה זזה הצידה. הוא גם ניסה לנשק אותה על שפתיה, אך היא התנגדה, וכתוצאה מכך ניתנה הנשיקה על לחיה. מכתב האישום עלה כי תוך כדי נהיגה ולעיני המתלוננת, הנאשם עישן ג'וינט ואמר לה: "אם היית יותר זורמת וגדולה הייתי מזמין אותך לג'וינט ולבר".

לאחר שהנאשם הגיע לירושלים, המתלוננת ביקשה לעצור לה בקניון רמות לצורך משיכת כסף בכספומט. הנאשם עצר והנאשמת יצאה מהמונית. לאחר זמן מה חזרה למונית, לא לפני שתיאמה עם חברתה הזמנת משטרה למקום.

שוטרים שהגיעו למקום עצרו את הנאשם, ואילו הצעירה פרצה בבכי. סמוך לאחר מכן ניגשה לתחנת המשטרה והתלוננה רשמית.

הנאשם, באמצעות עו"ד חן הולנדר, אישר שהסיע את המתלוננת אך הכחיש כי הסכים למחיר מוזל. הוא גם הודה כי במהלך הנסיעה החזיק בידה של המתלוננת, אך בהסכמתה המלאה. הוא הכחיש מעשה מגונה כלשהו, וגם את הטענה שעישן ג'וינט. לטענתו, המתלוננת העלילה עליו רק כדי לא לשלם לו את עלות הנסיעה, שלא שולמה עד עכשיו.

הסנגור ביקש לזכות את הנאשם, ולו מחמת הספק, נוכח חוסר אמינותה של המתלוננת. כך למשל התברר כי אמרה לנהג שהיא בת 18, למרות היותה קטינה בעת הנסיעה. בנוסף טען הסנגור למחדל חקירה: המשטרה לא בדקה את המסרונים שהחליפה הצעירה עם חברתה במהלך הנסיעה. הסנגור הוסיף כי לא הוכח מעבר לכל ספק סביר שבמהלך הנסיעה הנהג עישן קנאביס.

"לדידי, די באמור כדי להפריך את התזה שמציג הנאשם, הן בתשובתו לאישום הן בסיכומיו, לפיה עוד במהלך הנסיעה, נרקמה קנוניה בין המתלוננת לבין חברתה לבנות סיפור עלילה כדי להימנע מתשלום עלות הנסיעה", ציין השופט חאג' יחיא בהכרעת הדין, "ספקולציה זו אינה מתיישבת עם המציאות, ואף לא עם התנהגותה-תגובתה הראשונית של המתלוננת מיד עם הגעת המשטרה סמוך לקניון ברמות, אז המתלוננת פרצה בבכי".
""אין היגיון בהכחשות הנאשם ובתזה שהוא מעלה", קבע השופט, "ככל שגמלה בליבה של המתלוננת ההחלטה לעקוץ את הנאשם ולא לשלם את תמורת הנסיעה בעודה נוסעת במונית, מדוע שלחה מסרוני מצוקה לחברתה, מדוע אישרה את הקישור ששיגרה המשטרה, וחשוב מכך, מדוע לא ברחה בהגיעם לקניון רמות".

עם זאת, השופט זיכה את הנאשם מעישון ג'וינט במהלך הנסיעה, בנימוק שלמרות שנמצא קנאביס בבדיקת השתן שלו, לא הוכח מעבר לכל ספק סביר שעישן במהלך הנסיעה.
"אני רואה בנהג התחבורה הציבורית כאיש אמון", הוסיף השופט, "לא פחות מכך… סומכים עליו נוסעיו כי יוביל אותם ליעדיהם בבטחה. חשוב מכך, לעתים הוא נחשף על-כורחו לשיחות הפרטיות של נוסעיו, סודותיהם הכמוסים, פרטיותם ובריאותם, חוויותיהם הטובות או תסכוליהם ומצוקותיהם, יעדי נסיעותיהם וסדרי יומם, ועוד… חובתו הנורמטיבית והמוסרית שלכל הפחות, יעניק את המרחב שמאפשר ביטחון אישי לנוסע. שעה שהוא עצמו 'הפוגע' בנוסע – כבמקרה לפנינו בו ביצע הנהג מעשה מגונה בנוסעת – הוא לא רק עובר על הדין הפלילי, אלא גם מועל באמון זה. ובמילים פשוטות יותר, שעה שבנותינו ובנינו – קטינים כבגירים – נדרשים להסעות ציבוריות ממקום למקום, ביום ובלילה, אין לנו אלא לסמוך על הנהג שמסיע אותם…".
עו"ד הולנדר מסר בתגובה: "בית משפט השלום בירושלים הגיע למסקנה מרשיעה ביחס לעבירה של מעשה מגונה אותה הכחיש מרשי מיומו הראשון של המשפט. תחת זאת זיכה בית המשפט את מרשי מעבירות הסמים שיוחסו לו. לאחר בחינת הכרעת הדין ומסקנותיה, תתקבל החלטה בנוגע לאפשרות הגשת ערעור על ההרשעה".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות