חשד: סחטו את הווטרינרית העירונית בבית שמש והציתו את משרדה

שתף כתבה עם חברים

שני צעירים נעצרו בחשד למעורבות באיומים על הווטרינרית על רקע החרמת הכלבים של אחד מהם. לטענת המשטרה הכלבים הוחזרו לבעליהם בעקבות האיומים של החשודים

video
בסרטון: משרדה של הווטרינרית לאחר ההצתה (צילום: דוברות כב"ה ירושלים)
ב-11 בדצמבר הוצתה אש במשרד הווטרינרית העירונית בית שמש. לוחמי אש שהגיעו אל המקום השתלטו על הלהבות. איש לא נפגע, אך נזק כבד נגרם למבנה.
"כשהגענו ראינו אש בוערת בתוך המבנה בן שלושת החדרים", סיפר אז רשף משה ביטון משירותי כיבוי והצלה במחוז ירושלים, שפיקד על האירוע, "פרצנו את הדלת והתחלנו מיד בפעולות כיבוי. כשהבנו שהמקום משמש את המחלקה הווטרינרית חששנו שנמצאים בו בעלי חיים. לשמחתי לא מצאנו כאלה, רק כלובים ריקים".

מאז המקרה נפתחה חקירה סמויה שהובילה למעצרם של שני צעירים תושבי העיר – פקדו עלמו (27) וסלמקן מהרי (22). היחידה ללחימה בפשיעה במשטרת מרחב ציון מייחסת לחשודים לא רק הצתת המבנה, אלא גם קשירת קשר לפשע וסחיטה באיומים של עובדת ציבור (הווטרינרית העירונית).

לאחר חקירה ראשונית הובאו החשודים לבית משפט השלום בירושלים, שם ביקשה היחידה החוקרת להאריך את מעצרם בעשרה ימים. בפתח הדיון סיפר נציג המשטרה על השתלשלות הדברים שהובילו למעצר: "השניים חשודים שהיו מעורבים באירוע של הצתה של המשרד הווטרינרי העירוני בעיר בית שמש, על רקע הכעס שלהם על הווטרינרית העירונית על כך שהחרימה לחשוד מהרי את כלביו. שמם עלה כחשודים באירוע כבר ביום ביצוע העבירה. יחד עם זאת, התנהלה חקירה סמויה שאני סבור שביססה את החשד הסביר נגדם".
לדברי נציג המשטרה, ההצתה הגיעה לאחר איומים כלפי אותה עובדת ציבור. כמו כן צוין כי לשניים עבר פלילי הכולל הרשעות קודמות.

יש לציין כי מהרי שוהה באיזוק אלקטרוני כבר תקופה לא קצרה, וכך היה גם ביום ההצתה. על רקע זה עלתה תמיהה – כיצד היה שותף להצתה אם אין אינדיקציה לכך שיצא מביתו?
נציג המשטרה סירב להשיב אם החשד כלפי מהרי מייחס לו את הביצוע בפועל או שליחת המצית.
סנגורם של החשודים, עו"ד מיכאל עירוני, טען בדיון כי הכלבים כבר הוחזרו למהרי, כך שאין לחשודים מניע.
נציג המשטרה טען מנגד כי הכלבים הוחזרו לאחר איומים שהופנו כלפי הווטרינרית.
הסנגור המשיך והכחיש את המיוחס למרשיו, וטען כי לגורמים אחרים יש סכסוך עם אותה וטרינרית.

גרפיטי נגד הווטרינרית בכניסה למבנה שהוצת

בהקשר זה יש לציין כי לפני יותר מחודש אם ובנה נעצרו בחשד לאיומים על הווטרינרית על רקע עבודתה, אך בשלב זה לא ברור אם ישנו קשר בין המקרים.
השופט אלעד לנג, שעיין בחומרי החקירה – ובין היתר בסרטונים שהוצגו לו – קבע כי הראיות מניחות חשד סביר לביצוע העבירות המיוחסות לחשודים. לדברי השופט, כיוון שמהרי היה נתון במעצר בית באיזוק אלקטרוני, החשד הוא שלכל הפחות הוא הזמין את ביצוע מעשה ההצתה על רקע הסכסוך.
השופט הוסיף וציין כי לחובת החשודים הרשעות קודמות מהעת האחרונה, בגינן ריצו עונשי מאסר בפועל. בסיום הדיון, מעצרם הוארך עד 9 בינואר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות