לאב נולדה תינוקת והמזונות עבור בתו הבכורה הופחתו משמעותית

שתף כתבה עם חברים

השופטת בהחלטה יוצאת דופן: שינוי הנסיבות מצדיק את הוזלת הסכום אליו התחייב בהסכם הגירושין המקורי

לאב נולדה תינוקת. סיבה מספיק טובה כשינוי נסיבות? (אילוסטרציה)

בהחלטה יוצאת דופן שפורסמה השבוע נקבע כי דמי המזונות שנפסקו לחובתו של אב במעמד הגירושין יופחתו ביותר מחצי (23 נובמבר). זאת עקב שינוי בנסיבות חייו: נולדה לו בת נוספת במסגרת מערכת זוגית חדשה.
בהסכם הגירושין שהושג בין ההורים של ילדה כבת שש, שהיתה בזמן פרידתם בת שנתיים, הוסכם בין היתר כי חיוב המזונות של האב יעמוד על 2,000 שקל ודמי המדור עבור הבת בסך 1,500 שקל.
האב הגיש תביעה להפחתת מזונות נגד אשתו לשעבר, כארבע שנים לאחר שההסכם ביניהם אושר ונחתם. האב טען באמצעות עו"ד אסי סגל, כי חלו מספר שינויים המצדיקים את דרישתו להפחתת המזונות, ביניהם העובדה שבתם המשותפת של ההורים שוהה בשני הבתים באופן כמעט שוויוני, בהתחשב בכך שגדלה מאז התגרשו. עוד נטען, כי מאז השגת הסכם הגירושין גדלו הכנסותיה של האם, אך סך הוצאותיו של האב גדלו, וכי האם מתגוררת עם הוריה בעוד שהוא ובת זוגו החדשה, ובתם התינוקת, משלמים על הוצאות מגורים. בסיכום טענותיו דרש האב לבטל את המזונות בכלל, והצהיר כי בלאו הכי גרושתו והוא נוהגים עם בתם בהורות משותפת.

השופטת עפרה גיא מבית המשפט לענייני משפחה באשדוד קיבלה את הטענות וקבעה כי האב ישלם דמי מזונות בסך כולל של 1,521 שקל בלבד.
זה המקום לציין כי באופן די שגרתי מוגשות תביעות זהות לבתי המשפט בישראל, בין אם לאחר שנחתם הסכם מוסדר כאמור, או בין אם במקביל להכנת הסכמי גירושין. מצב שכיח נוסף הוא כאשר אבות רבים פותחים בפרק ב' בחייהם ומביאים לעולם ילדים נוספים. אלא שנדיר הוא מצב לפיו ילד חדש נחשב כשינוי נסיבות מספק עבור הפחתת מזונות של האב כלפי ילדיו ממערכת זוגית קודמת.

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות