מתמחה בעריכת דין גידל קנביס ויצא ללא הרשעה כדי לא לפגוע בעתידו

שתף כתבה עם חברים

האישום המייחס לו גידול 4 ק"ג נמחק. הצעיר הודה בהחזקת 300 גרם שלא לצריכה עצמית, ויבצע עבודות לתועלת הציבור ללא רישום פלילי

מעבדה קטנה בחלק האחורי של החדר (צילום ארכיון להמחשה: משטרה)

צעיר תושב דרום הארץ, מתמחה בעריכת דין, הואשם בגידול ארבעה ק"ג קנאביס במעבדה ביתית. בהסדר חריג, לשכת תביעות נגב הסכימה לסיים את התיק ללא הרשעה, ובית המשפט אישר את ההסדר על מנת שלא לפגוע בעתידו המקצועי של הנאשם כעורך דין.
לפי כתב האישום נגד המתמחה, בחיפוש בחלקו האחורי של חדרו נחשפה מיני-מעבדה שבה הוא גידל שבעה שתילי קנביס במשקל של ארבעה ק"ג עם כל הציוד הנדרש. בחיפוש בארון בגדיו של הצעיר נמצאו יחידות סם במשקל 62 גרם. כתב האישום כלל עבירות גידול, החזקה שלא לצריכה עצמית והפרעה לשוטר.
הסנגור, עו"ד אסף דוק, טען לפגמים ראייתיים בתיק, ובין היתר שהחיפוש נערך באופן לא חוקי ללא שני עדים. עו"ד דוק ציין עוד כי מדובר בסטודנט, ללא עבר פלילי, שסיים כבר את לימודי המשפטים והתקבל להתמחות. הרשעה תגרום נזק בלתי הפיך לעתידו, טען הסנגור, שכן הוא לא יוכל לקבל את תעודת ההסמכה, ולכן מדובר במקרים המצדיקים מחיקת רישום פלילי.
בהסדר עם לשכת התביעות תוקן כתב האישום. עבירת הגידול נמחקה וסוכם כי הנאשם יודה מבלי שיורשע בהחזקת סם שלא לצריכה עצמית, במשקל 300 גרם. הנאשם אמר לשופט צבי פורר בבית משפט השלום בבאר שבע, כי הוא לוקח אחריות מלאה על מעשיו.

עו"ד אסף דוק

השופט פורר: "הנאשם הודה בכתב האישום המתוקן בעבירה של החזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית. כלל הוא כי בית המשפט הקובע כי אדם ביצע עבירה, ירשיעו בדין. הסמכות המוקנית לבית המשפט להימנע מהרשעה שמורה למקרים החריגים שבחריגים, בהם אין יחס סביר בין הנזק הצפוי לנאשם מן ההרשעה, לבין חומרתה של העבירה… הנאשם נעדר עבר פלילי. בנסיבות העניין, הסכמת הצדדים הינה סבירה ובית המשפט יאמץ את ההסדר, על אף שמדובר במקרה גבולי ביותר".
לפי ההסדר, הצעיר יבצע עבודות לתועלת הציבור (של"צ) בהיקף של 60 שעות, ישלם הוצאות משפט של 10,000 שקל ויחתום על התחייבות בסך 5,000 שקל לא לעבור כל עבירה על פקודת הסמים במשך שנה.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות