אישום: יוסי שנגלוף הניח מטען חבלה בחצר בית של קרובי משפחתו

שתף כתבה עם חברים

הרקע: טענתו כי קרוב משפחתו חייב לו חצי מיליון שקל כתשלום על זכויות בדירה בתל אביב. נאשם גם בתקיפת קרוב המשפחה ואיומים עליו

יוסי שנגלוף (שלו)

שבועיים לאחר שבאתר "פוסטה" נכתב על מעצרו של יוסי שנגלוף (שלו) ממבשרת ציון, בחשד להנחת מטען חבלה בחצר ביתם של קרובי משפחתו, חקירת ימ"ר ירושלים הבשילה לכדי כתב אישום.

כרקע לכתב האישום, עו"ד אייל לידני מפרקליטות מחוז ירושלים טוען בכתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בעיר, כי במהלך שנת 2013 התגלע סכסוך בין שנגלוף לבין קרובי משפחתו, במסגרתו דרש מהם 400-500 אלף שקל.
באישום ראשון נטען כי לפני כשנתיים פנה הנאשם לאחד מבני משפחתו ודרש ממנו לקבל זכויות בדירה בתל אביב, על אף שלא רכש את הדירה או שילם עליה. קרוב משפחתו משפחה סירב לדרישה.

עוד נטען, כי ב-24 באוקטובר טען הנאשם כי קרוב משפחה שלו חייב לו חצי מיליון שקל על הדירה, ובתגובה אמר לו אותו בן משפחה כי אינו חייב לנאשם דבר. או אז, כך נטען, הנאשם היכה את קרוב משפחתו בפניו באגרוף, וזה נפל ודימם. נטען כי קרובת משפחה אחרת ניסתה למנוע מהנאשם להכות את קרוב משפחתו, אך הוא הפיל אותה ארצה והמשיך להכות את האיש בעודו שרוע על הרצפה. סמוך לאחר מכן, נטען, הוא נטל סכין מטבח ועמד מחוץ לחדר השירותים, תוך שאיים: "אני אדקור אותו".

בכתב האישום נטען עוד, כי ב-28 באוקטובר הגיע הנאשם – שהוגדר בעבר על ידי המשטרה כגובה חובות אלים – לביתו של קרוב משפחתו במעלה אדומים, ואמר לאשתו של האחרון שסירבה לפתוח לו את דלת הבית: "את אחראית מבחינתי על החוב, אני אעשה לך ר"פ (רישום פלילי, מ.פ) בכל מקום ולא תוכלי לעבוד בשום מקום. אין בעיה, אם את לא פותחת אני יושב פה". בהמשך, בשל חששם של בני המשפחה, הם עזבו את ביתם למספר שבועות.

באישום השני נטען כי על רקע זה, החליט הנאשם להניח מטען חבלה בביתם של קרובי משפחתו. לפי אישום זה, ב-21 בנובמבר הוא הגיע בסמוך לביתם במבשרת ציון כשברשותו מטען חבלה שכלל בין היתר כ-27 גרם רסס, כדוריות מתכת ותערובת נפץ במשקל של כ-93 גרם. המטען הונח בתוך חלקה הפנימי של גדר החצר, כשמתג ההפעלה במצב דולק. נטען כי לאחר שהניח את המטען, הנאשם נמלט מהמקום, ולמחרת מי שמצא את המטען היה בנם בן ה-13 של דיירי הבית.

מעצרו של הנאשם הוארך מעת לעת עד שהוגש נגדו כתב האישום המייחס לו עבירות סחיטה בכוח, סחיטה באיומים, תקיפה הגורמת חבלה של ממש, נשיאה והובלת נשק, ניסיון לחבול בחומר נפיץ וסחיטה באיומים.
התשתית הראייתית נגד הנאשם מתבססת על עדויות המתלוננים, סרטוני אבטחה, דוחות פעולה של שוטרים וחוות דעת של מעבדות המשטרה.
לצד כתב האישום הוגשה נגד הנאשם, המיוצג על ידי עו"ד חן הולנדר, בקשה למעצר עד תום ההליכים, ממנה עולה כי באמתחתו שמונה הרשעות קודמות בעבירות אלימות וכן תלויים ועומדים נגדו מאסרים על תנאי ברי הפעלה.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות