אבנר הררי בדרך לעליון: שכר את שירותיו של עו"ד אייל בסרגליק

שתף כתבה עם חברים

עו"ד בסרגליק לאתר "פוסטה": "התיק כולו הוא תיק נסיבתי שנובע מפרשנות מוטעית של בית המשפט, שלא בדק מסקנות הגיוניות אחרות"

כשבוע לאחר שבית המשפט המחוזי בתל אביב גזר 11 וחצי שנות מאסר על אבנר הררי בתיק "מטענים למפורסמים", לאתר "פוסטה" נודע כי לצורך הערעור לבית המשפט העליון שכר הררי את שירותיו של עו"ד אייל בסרגליק, מבכירי הסנגורים הפליליים ויו"ר הפורום הפלילי הארצי בלשכת עורכי הדין.

תזכורת: הררי הורשע באישום המרכזי בתיק בניסיון רצח הכדורגלן קובי מוסא, אך מנגד השופטים רענן בן יוסף, ציון קפאח ואירית קלמן ברום זיכו אותו מהאישום המתייחס להנחת המטען שהתפוצץ ברכבה של הזמרת מרגלית צנעני.
עונש המאסר שנגזר על הררי מגלם בתוכו גם הפעלת מאסר על תנאי של 18 חודשים. לאחר הקראת גזר הדין, הררי אמר לשופטים: "שלחתם למאסר בן אדם חף מפשע, זה על מצפונכם".

חלפו ימים ספורים ונראה שהררי נערך לקרב המשפטי על חפותו וחירותו בבית המשפט העליון. לצורך כך הוא שכר את שירותיו של עו"ד בסרגליק לצורך ערעור על הכרעת הדין וגזר הדין.  יחד עם עו"ד בסרגליק תייצג גם עו"ד ליזה בנאיון ממשרדו.

בראיון ראשון מאז שהררי שכר את שירותיו, עו"ד בסרגליק נותן רמזים על קו ההגנה הצפוי בבית המשפט העליון. "התיק כולו הוא תיק נסיבתי שנובע מפרשנות מוטעית של בית המשפט לאחת השיחות", אומר עו"ד בסרגליק בהתייחסו לאותה שיחה בין הררי לבין העובד שלו, אבישי בן דוד, שבה הם מדברים על "משלוחי תותים", כטענת ההגנה, אך מכוונים ל"שם קוד למטענים", לטענת הפרקליטות והמשטרה.

"ראשית, ההרשעה על סמך ראיות נסיבתיות צריכה להוביל למסקנה הגיונית אחת ויחידה. כאן יש מספר רב של מסקנות הגיוניות אחרות שאפילו לא נבחנו על ידי בית המשפט", אומר עו"ד בסרגליק, "שנית, העובדה שאחרי חמש וחצי שנים של מאסר רצוף, הוא זוכה מהעבירה המרכזית והורשע נסיבתית בעבירה אחת, לא היתה צריכה להוביל לעונש של 11 וחצי שנים גם אם ראייתית ההרשעה היתה מתאפשרת. ההרשעה הזאת, שהשופטים מציינים אמירות שאין להן שום בסיס כאילו לכאורה הוא לא זנח את דרך הפשיעה, טענות שלא נבחנו ולא הוכחו ראייתית לצורך גזר הדין, אינן יכולות להחזיק מעמד. גם הענישו אותו על היותו אבנר הררי שבעבר הורשע בהכרעת הדין וגם בגזר הדין. למשטרה לא היתה שום אינדיקציה לפעילות פלילית שלו, והשופטים גם התייחסו לכך. אנחנו לא נותיר אבן אחת, לא מהכרעת הדין וגם מגזר הדין בערעור. עצם העובדה שאבנר בחר בי לייצג אותו ואני שמאמין בתיק בוחר לייצג את אבנר, מעידה על כמה משמעותי יהיה הערעור".

המחול התקשורתי הזיק? אבנר הררי בבית המשפט ביום גזר הדין (פוסטה)

האם הסיקור התקשורתי האינטנסיבי השפיע על גזר הדין?
"היה עיסוק תקשורתי רב באבנר לפני הכרעת הדין ולפני גזר הדין. מטבע הדברים התקשורת היא כלי לצורך קידום מטרות של לקוח ולא ההפך. אני לא משוכנע בכלל שהמחול התקשורתי שהיה סביב מרשנו תרם לו, אולי אפילו הזיק לו. את ההתנהלות התקשורתית בהמשך, ככל שתהיה, צריך לנהל אחרת".

ומה לגבי התבטאויות של אבנר עצמו בתקשורת? הזיקו?
"מיותרות לחלוטין. לא תרמו לו. אך עדיין לא היו צריכות להשפיע על התוצאה המשפטית בתיק שהוא כולו ראיות נסיבתיות. העונש חמור בהרבה יותר מהפסיקה הנוהגת במקרים דומים. יותר מכך, היות ואני ואבנר בקשר טוב, חלק מפסיקה שהוצגה בפני בית המשפט המחוזי אותרה על ידי משרדנו ומוכיחה בצורה ברורה שנקטו איתו חומרת יתר בצורה קשה".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
2 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות