"אלי מותגים" – שיווק פריטי אופנה יוקרתיים מזוייפים ברשת

שתף כתבה עם חברים

בין הרוכשות, הדוגמנית רוסלנה רודינה * 14 חודשי מאסר על מכירת תיקי "שאנל ולואי ויטון" במאות אלפי שקלים. עמוד העסק שלו באינסטגרם עדיין פעיל

מותגים מזוייפים (צילום ארכיון: משטרה)

אלי אברהם (43), תושב ראשון לציון, נשפט ל-14 חודשי מאסר על מכירת מותגי יוקרה מזויפים של החברות לואי ויטון, שאנל, ולנטינו, גוצ'י, פנדי, קלואי, הרמס ועוד. אברהם ייבא את הפריטים המזוייפים מסין ומכר עשרות תיקים, נעליים, חגורות, צעיפים ומשקפי שמש ללקוחות – ששילמו אלפי שקלים כל אחד.

אברהם פרסם את הסחורה ה"יוקרתית" לכאורה ברשתות החברתיות, בדפי פייסבוק ואינסטגרם, תחת הפרופיל "אלי מותגים". על פי כתב האישום המתוקן בעניינו, במשך חמש שנים היו הכנסותיו ממכירת האופנה החקיינית 761 אלף שקלים – נקיים ממס. אברהם לא טרח להודיע לרשות המסים על עיסוקו, לא פתח תיקים, לא ניהל פנקסי חשבונות, והעלים את כל הכנסותיו.

אגב, בין הלקוחות שרכשו פריטי אופנה והופיעו ברשימת 80 עדי התביעה היתה הדוגמנית והשחקנית רוסלנה רודינה – אבל סנגורו של אברהם ויתר על זימונה כמו גם על יתר העדים.
עוד על פי כתב האישום בו הודה, אברהם דאג לקבל את הפריטים שייבא מסין לכתובות שונות, אצל קרובים ומכרים, כדי להסתיר את עסקו. חלק מהלקוחות שילמו במזומן, דרך חשבונות בבנק הדואר.

כאשר רשות המסים דרשה בשנת 2014 כי יצהיר על מקורות הכנסתו, הוא כתב בטופס ההצהרה:  "השתחררתי מבית הסוהר… אני לא עובד, אין לי הכנסות, אין לי עסק, אין לי כלום בחיים חוץ מחובות". לאברהם שבע הרשעות קודמות בגין ביצוע עבירות שונות מתחום האלימות, מרמה, הונאה, סמים ונשק. בפעם האחרונה השתחרר מבית הסוהר לפני שנה.

עמוד האינסטגרם כיום (צילום מסך)

מבדיקה באפליקציית אינסטגרם, עולה כי אברהם ממשיך גם כיום בשיווק פריטי אופנה יוקרתיים ותיקי מותגים, ומספר הטלפון שמופיע בעמוד הוא גם מספר הטלפון ששימש אותו בעבר. עם זאת, לדברי אברהם, כפי שמסר לשירות המבחן, כיום הוא מנהל עסק ליבוא טקסטיל ותיקים באופן חוקי, ומדווח גם למע"מ ומס הכנסה.

בתיק שנוהל במשותף על ידי מחלקת התביעות בלהב 433 ורשות המסים, הוא הורשע בעבירות על פקודת סימני מסחר ועבירות מס הכנסה בגין השנים 2013-2017. הצדדים הסכימו על שליחתו לקבלת תסקיר, אך לא הגיעו להסכמות על העונש. התובעים ביקשו לגזור עליו 12-20 חודשי מאסר. שירות המבחן המליץ על עבודות שירות, למרות העבר המכביד, עקב טיפול שהנאשם עובר, לאחר שהנאשם ציין התמכרות להימורים. לצד זאת, יש לו חובות רבים בהוצאה לפועל והוא הוכרז כחייב מוגבל באמצעים.

השופטת דנה אמיר מבית משפט השלום בתל אביב ציינה את אי-תיקון מחדלי המס והנזק לקופה הציבורית, שעדיין לא הוסר בסך מאות אלפי שקלים, כעומד ברקע הענישה הקשה יחסית שהטילה עליו: 12 חודשי מאסר ועוד חודשיים במצטבר מהפעלת מאסר מותנה מתיק קודם. בסך הכל 14 חודשי מאסר וקנס בסך 35 אלף שקל – או שלושה חודשי מאסר נוספים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות