צעיר נרצח בחוף בראשון לציון – שמונה חשודים נעצרו

שתף כתבה עם חברים
כוחות משטרה בזירת האירוע

בילוי לילי הסתיים ברצח: יאשיהו בלום, בן 23, מישוב עלי בשומרון, נדקר הלילה (8 באוגוסט) למוות בראשון לציון.

סמוך לשעה 03:35 התקבל דיווח במוקד מד"א במרחב איילון על צעיר שנפצע במהלך קטטה בחוף "ארבע על ארבע" בראשון לציון. עם קבלת הדיווח, הוזעקו למקום כוחות מד"א ומשטרה אשר מצאו את הצעיר פצוע ודמם. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי ולאחר מכן פינו אותו לבית חולים "איכילוב" בתל אביב במצב קשה ולא יציב. אולם, זמן קצר לאחר מכן נמסר כי חרף המאמצים של הצוות הרפואי, הצעיר, שאינו מוכר למשטרה, מת מפצעיו.

שוטרי ראשון לציון שהגיעו למקום פגשו בחבריו של הצעיר וגבו מהם עדויות ראשוניות. מפרטים ראשונים עולה כי מדובר בויכוח שפרץ בין שתי חבורות של צעירים וגלש במהרה לאירוע אלים בחניון של החוף. בשלב מסוים נדקר הצעיר על ידי מי מהחבורה השנייה, שחבריה עלו לרכב ונמלטו מהזירה. לצד גביית העדויות בניסיון להבין את השתלשלות האירוע ואת המניע, במשטרה בודקים מצלמות אבטחה באזור בניסיון להתחקות אחר זהותם של המעורבים שנמלטו. בשלב זה טרם ברור במדויק האם הצעירים בילו בבר – מסעדה שבסמוך או בחוף הים עצמו.

בשעות הצהריים, בתום חקירה משותפת של שוטרי תחנת ראשון לציון וחוקרי ימ"ר מרכז, נמסר על מעצרם של שמונה חשודים, תושבי נס ציונה, רמלה ולוד,  בגין מעורבות לכאורה באירוע. בין העצורים:  חמישה חשודים בני 17, 18, 19 ו – 21, וכן שלוש חשודות בנות 17, 20 ו – 22. שמונת החשודים נלקחו לחקירה, שבסיומה שוחררה לפחות אחת מהחשודות, בת ה – 17, אשר יוצגה על ידי עו"ד עמית שלף.

יש לציין כי מצלמות הפיקוח של החברה לביטחון של עיריית ראשון לציון, סייעו לחוקרי המשטרה להגיע אל שמונת החשודים במעורבות ברצח. בשנים האחרונות השקיעה עיריית ראשון לציון, באמצעות החברה העירונית לביטחון וסדר ציבורי משאבים עצומים כדי לרשת את העיר ראשון לציון בלא פחות מ –  1,500 מצלמות, חלקן מצלמות חכמות אשר מחוברות באמצעות סיבים אופטים למרכז הבקרה של מוקד העירייה המאויש 24 שעות ביממה בכל ימות השנה. לאחרונה רושת גם החניון במצלמות חכמות והן אלה שסיפקו את הצילומים שהובילו ללכידת החשודים. דקות לאחר האירוע האלים בסוף השבוע, הגיעו לזירה כוחות של החברה לביטחון ותוך זמן קצר הצליחו לאתר את צילומי מצלמות הביטחון שמוצבות בחניון חוף הים ובטיילת חוף הים שתיעדו חלקים הקשורים לאירוע, כמו גם חלק מנתיב הבריחה של החשודים. הצילומים איפשרו לחוקרי המשטרה להגיע במהירות אל החשודים ולשים את ידם עליהם.

הנרצח, יאשיהו בלום, הניח אחריו את הוריו שלמה ומרים ואת אחיו מאיר, נטע ויוסף אחיו התאום שלו. בלום סיים שירות צבאי בהנדסה קרבית בתפקיד מ"כ והשתחרר לפני שנה. בימים אלו עמד להירשם ללימודי הנדסת בנייה באוניברסיטת אריאל.

עדכון (9 באוגוסט)

בבית משפט השלום בראשון לציון הוארך מעצרם של חמשת החשודים במעורבות ברצח עד 13 באוגוסט.

החשודים הם: יובל ברהה (21), ווסאם בדר (21) עומרי ברגיג (18), חן דסה (19) וכן קטין בן 17. מהדיונים עלה כי המשטרה תפסה מספר כלי רכב בהם נסעו החשודים. עוד טענה המשטרה, כי לא מדובר ברצח מתוכן, אך על פי הראיות ישנה קשירת קשר בין החשודים לפני האירוע האלים.

החשודים יוצגו על ידי עורכי הדין קטי צווטקוב, איתי בן נון, מאיה סטול רייטן, עבד אבו עאמר ושוקרי אבו טביק. 

כאמור, בתחילה היו עצורות עוד שלוש צעירות, שתיים מהן נהגו בכלי הרכב בהם נסעו החשודים. אחת מהן, נלקחה לזירה, שם סיפרה לחוקרי המשטרה על השתלשלות הדברים כפי שראתה אותם ואף ציינה כי במהלך הנסיעה שמעה מי מהצעירים אומר לחברו שיזרוק את הסכין מהחלון. בהמשך, לאחר שהצביעה במדויק על המיקום, הצליחו החוקרים לאתר את הסכין. הסכין הועברה לבדיקה במעבדות המשטרה בניסיון להפיק ממנה די אן איי שיקשור מי מהחשודים לדקירות הקטלניות. המניע לדקירות טרם ברור.

עו"ד מעיין חיימוביץ', המייצגת את הצעירה ששוחררה, מסרה: "מרשתי שיתפה פעולה באופן מלא עם חוקריה, מסרה גרסה סדורה, ענתה לכל שהתבקשה ושוחררה בתנאי מעצר בית. מרשתי מכחישה מכל וכול ידיעה או מעורבות כלשהי בדקירה ובאלימות. המדובר בבחורה צעירה, מלח הארץ, שכל עולמה חרב עליה על לא עוול בכפה והיא במצב נפשי קשה מאוד".

עדכון (13.8.20)

בבית משפט השלום בראשון לציון הוארך בשבעה ימים מעצרם של שלושה מהחשודים ברצח הצעיר בראשון לציון בסוף השבוע. בעוד מעצרם של שלושת החשודים האחרים הוארך בשלושה ימים.

בדיוני הארכות המעצר, הצהיר נציג המשטרה כי בידי המשטרה צילומים רבים, אך ניתנה תשובה ברורה אם מעשה הרצח עצמו מתועד. על פי החשד של המשטרה, עומרי ברגיג היה זה שדקר את הקורבן. מנגד, סנגוריו, עורכי הדין משה יוחאי ועמיחי ימין, טענו כי מרשם ראה את ההתקוטטות ורץ להפריד. כמו כן, נודע כי בידי המשטרה סכין ששימשה את הדוקר. מעצרם של יובל ברהה , ברגיג ושל קטין בן 17 הוארך עד 19 באוגוסט.

מעצרו של חן דסה, שבית המשפט קבע לגביו כי אין לו ככל הנראה קשר ישיר לרצח אלא לכל היותר מעורבות בקטטה, הוארך עד 17 באוגוסט. החלטה דומה התקבלה בעניינו של מור מוריאל צרפתי, שמעצרו הוארך עד לאותו מועד.

החשודים מיוצגים על ידי עורכי משה יוחאי, עמיחי ימין, קטי צווטקוב, איתי בן נון, מוליארסקי אסנת, עאבד אבו עאמר,

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
3 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות