השופט על פרשת האונס הקבוצתי: "אירועים קשים, חלקם אף מזוויעים"

שתף כתבה עם חברים

בבית המשפט הוארכו התנאים המגבילים שהוטלו על הנערים החשודים בעבירות מין ואלימות כלפי נערה בת 14 שאחד מהם הכיר ברשתות החברתיות

הנערה התלוננה (אילוסטרציה)

בית משפט השלום בראשון לציון האריך תנאים מגבילים שהוטלו על תשעת הנערים שנעצרו בפרשת האונס הקבוצתי האלים שביצעו לכאורה בנערה בת 14.

אתמול (שלישי, 17.12) הותרו לפרסום חלק מפרטי הפרשה החמורה, לפיהם בסוף חודש נובמבר עצר צוות חקירה מיוחד של מרחב שפלה תשעה נערים בגלאי 15-16 בחשד לביצוע עבירות מין שונות בקטינה. תחילת החקירה כאשר התקבלה במשטרה תלונה מהנערה כי נאנסה על ידי מספר נערים. לאחר גביית עדויות ושורת פעולות חקירה, הנערים נעצרו ומעצרם הוארך מעת לעת במשך כשבועיים, בעוד שחומרי החקירה נבחנו על ידי בתי משפט השלום והמחוזי – מה שמעיד על חומרת המעשים וככל הנראה גם על עוצמת החשד.

מהחקירה עולה כי הנערה הכירה את אחד הנערים ברשת חברתית ועם הזמן אותו נער הכיר לה את חבריו. לפי החשד, במשך כשלושה חודשים התקיימו שורה של מפגשים, הן בבתים והן במקומות ציבוריים, בין הנערה לבין חלק מהנערים – בהרכבים שונים – במהלכם בוצעו בה עבירות מין, כולל אונס, מעשים מגונים ומעשי סדום. לכל אחד מהנערים מייחסת המשטרה עבירות שונות. כמו כן, נבדק חשד לפיו חלק מהנערים איימו על הנערה והשתמשו באלימות, תוך שגרמו לה חבלות שהצריכו אותה לפנות לטיפול בבית חולים.

הנערים מיוצגים על ידי עורכי הדין שחר מנדלמן, שירן גולברי, עדי כרמלי, עופר קופרמן, צפריר יגור, ניל סיימון, טל גולדנר ועידן שני. ברוב חקירותיהם הם טענו כי המעשים בוצעו בהסכמת הנערה. לפני כשבועיים שוחררו החשודים למעצר בית ובתנאים מגבילים שונים למשך שבועיים. היום התקיים דיון בעניינם של שבעה מהם, בסיומו השופט גיא אבנון קבע כי הם ימשיכו לשהות במעצר בית לילי למשך חודש נוסף, ובשאר שעות היממה ישהו בפיקוח צמוד של מפקחים שאושרו.

כמו כן הוארכו תנאי ההרחקה ואי יצירת קשר עם המתלוננת. בעניינו של חשוד נוסף, בית המשפט החליט על הארכת התנאים המגבילים למעצר בית בשעות הלילה למשך 14 ימים, ותנאי הרחקה ואיסור יצירת קשר עם המתלוננת למשך 30 ימים. בעניינו של החשוד התשיעי טרם נערך דיון.

עו"ד עדי כרמלי

השופט התייחס בהחלטתו לחשדות: "כל הקטינים, כל אחד על פי חלקו, מעורבים בעבירות מין חמורות ביותר כלפי המתלוננת. מדובר באירועים קשים, חלקם אף מזוויעים, אשר התרחשו לפי החשד במהלך תקופה בת מספר חודשים, חלקם בבתיהם של מי מהחשודים וחלקם מחוץ לבתים בשטח פתוח… בשלב זה מדובר בחשדות בלבד וחזקת החפות של כל אחד ואחד מהחשודים עומדת לו כמובן. מנגד, חומרי החקירה מבססים חשד סביר בעוצמה גבוהה ביותר, הקושר כל אחד מהחשודים לעבירות המיוחסות לו".

עו"ד גולברי מסרה בתגובה: "מדובר בחקירה מאד רגישה בה מעורבים קטינים ממשפחות נורמטיביות שעברו טלטלה קשה מאד. על פניו האירועים המיוחסים להם משקפים התנהגות חברתית ומוסרית בעייתית אך אין זה אומר שזה גולש למגרש הפלילי. ניתן למשטרה להשלים את החקירה ואני בטוחה שהדברים יתבהרו".

 

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות