אישום: צעירה מבאקה אל-גרביה סחטה גברים שהכירה באתרי היכרויות

שתף כתבה עם חברים

הצעירה נאשמת כי לאחר ששכבה עם שני גברים שהכירה, סחטה מהם אלפי שקלים תוך שאיימה לפרסם תמונות אינטימיות שלהם ברשתות חברתיות. "אם לא יהיה כסף בסכום שסגרנו, אני מציעה לך שתתאבד", כתבה לאחד מהם, "אני אראה לך מה זה לשחק איתי"

פגישות בצימרים והודעות מאיימות בווטסאפ (אילוסטרציה: Tony Lam Hoang מאתר Unsplash)

מכתב אישום שהגישה פרקליטות מחוז מרכז לבית המשפט המחוזי עולה, כי לצעירה מבאקה אל-גרביה (29) היה מנהג: היא התחברה לאתרי היכרויות, הציגה עצמה בשמות לא שלה, הכירה גברים ולאחר מכן נפגשה ושכבה איתם. בכתב האישום נטען כי לפחות שניים מהגברים האלה היא סחטה באיומים.

בחודש מרס 2018 הכירה הנאשמת את ב"ב באתר היכרויות והציגה עצמה כעדן. לאחר ההיכרות היא נפגשה עם ב"ב וקיימה איתו יחסי מין בהסכמה. ב-26 בינואר השניים הכירו שוב באתר היכרויות, רק שהפעם הנאשמת הציגה עצמה כנופר, ובהתכתבויות עם ב"ב הפצירה בו להלוות לה כסף לתשלום חובות. מכתב האישום עולה כי לאחר שב"ב אמר שאין ביכולתו לעזור, הנאשמת החלה "להפציץ" אותו בהודעות שבהן איימה כי במידה ולא ייתן לה 1,200 שקל, היא תפרסם תמונה שלו ואת כל ההתכתבויות ביניהם "ב-21 קבוצות ווטסאפ" "וגם בפייסבוק שתלמד לקח". "אל תשחק איתי משחקים", הזהירה, והאיומים לכאורה עבדו: ב-27 בינואר השניים נפגשו, ולפי האישום ב"ב העביר לנאשמת 1,200 שקל במזומן.

אלא שמכתב האישום עולה, כי מאז אותו יום ועד ל-1 באפריל השניים נפגשו מספר פעמים, והיחסים ביניהם התהדקו, עד כדי כך שב"ב האמין כי יבוא היום והם יתחתנו. הפרקליטות טוענת כי הוא אף נטל הלוואות מהבנקים והעביר לה עשרות אלפי שקלים לכיסוי חובות שהציגה בפניו. ב-24 במרס, כך נטען, הנאשמת טענה כי היא בהריון ודרשה מב"ב 60 אלף שקל לצורך ההפלה וסידורים נלווים. לדרישות הללו היא צירפה תמונות אינטימיות וסרטונים שצילמה בזמן המפגשים ביניהם, וגם פרופילי פייסבוק של משפחתו וקרוביו. "אם לא יהיה כסף בסכום שסגרנו, אני מציעה לך שתתאבד", כתבה לו, "אני אראה לך מה זה לשחק איתי".

ב"ב, כך נטען, ביקש מהנאשמת להפסיק, אך היא המשיכה בשלה, וב-27 במרס "מיתנה" דרישתה ודרשה ממנו 27 אלף שקל בלבד לכיסוי הוצאות ההפלה לאחר "חישוב מחדש". נראה כי לב"ב זה הספיק, והוא התלונן במשטרה. לאחר מכן קבע עם הנאשמת פגישה במשרדו. כאשר הגיעה לשם, היא נעצרה על ידי המשטרה.

המשטרה חקרה את הנאשמת באזהרה ושחררה אותה בתנאים מגבילים, מה שלטענת הפרקליטות לא מנע ממנה לשוב ולהכיר גברים אחרים, ולסחוט את אחד מהם מספר חודשים לאחר מכן. הפעם הקורבן לכאורה היה א"א, אותו הנאשמת הכירה בחודש אוקטובר 2019 באתר היכרויות. לאחר תיאום מראש היא נפגשה איתו ב-6 בנובמבר בשעות הצהריים בצימר ביישוב בשדה חמד, סיפרה לו על חובות ושאימה חולה, וביקשה סיוע כספי של 8,000 שקל במזומן. א"א סיפר לחוקרים כי חס עליה ולכן משך מכספומט ומסר לה 5,000 שקל. אלא שבסיום המפגש, כך נטען, היא שלחה לו הודעת וואטסאפ שבה ביקשה 3,000 שקל לפגישה הבאה.

מכתב האישום עולה כי ב-11 בנובמבר נפגשו השניים בצימר בכפר טרומן, ועם כניסתו של הגבר לצימר הנאשמת איימה כי תיעדה את שני המפגשים ואת רכבו, סיפרה שהיא מכירה את כתובות ביתו ומקום עבודתו, ודרשה 6,000 שקל. א"א, כך נטען, חשש ואמר כי סיכמו על 3,000 שקל בלבד, אך כאשר שבה על דרישתה חשש והעביר לה את מלוא הסכום. התביעה מוסיפה וטוענת כי בשלב מסוים, בעת שהנאשמת ישבה ברכבו, היא גנבה את כרטיס הזיכרון במצלמת רכבו.

ב-19 בנובמבר נפגשו השניים שוב בצימר, ולפי האישום א"א ביקש את כספו בחזרה. הפרקליטות טוענת כי בתגובה, היא איימה לגבות ממנו 50 אלף שקל נוספים, אך הוסיפה שהיא מסתפקת ב-10,000 שקל במזומן, ובתמורה לאחר מכן היא תמחק את כל תמונותיו. לפי האישום היא איימה כי במידה ולא יעשה זאת – היא תפרסם את הקשר המיני ביניהם ברשתות החברתיות, ואף תספר לאשתו.

א"א, טוענת התביעה, סירב לדרישתה של הנאשמת, שנעלה את דלת הצימר ושוחחה טלפונית עם אדם אחר שזהותו אינה ידועה, מה שהוביל את א"א לבקש להעביר לידיה את הכסף בערב. לפי האישום, בתגובה היא אמרה לאותו אדם אחר בטלפון: "30 דקות אני מעדכנת אותך, תגיד לאברהים וחמודי שיחכו לי למטה, שם ליד הרכב שלו". בהמשך, כך נטען, יצאו מהצימר והלכו לכיוון רכבו, ואז א"א נכנס לרכב ונמלט מהמקום.

הפרקליטות טוענת כי בהמשך היום הנאשמת שלחה לא"א הודעות רבות ואיימה עליו בפרסום המפגשים ביניהם. היא צירפה תמונות וסרטונים של א"א ברכבו, וציינה כי היא מחזיקה בידיה את כרטיס הזיכרון של מצלמת רכבו. "אני מפרסמת נייד שלך בפייסבוק וגם בטלגרם וגם בקבוצות הוואטסאפ… חכה ותראה", כתבה לו בין היתר ואיימה לפרסם גם את הכרטיס שלו באתר ההיכרויות. "יא מסריח", כינתה אותו, "אל תדאג אטפל בך טוב מאוד… חכה 5 דקות כל המדינה תדע מי אתה". בין היתר איימה להגיע לביתו, והוסיפה :"בשעה 18 מתחילה לפרסם אתה יכול לא להאמין אבל אחרי 18 לבד יתחילו כל החברים שלך והמשפחה יתקשרו וידברו עליך מילה".

הנאשמת קיבלה לכאורה אלפי שקלים במזומן (אילוסטרציה)

לפי כתב האישום, ב-20 בנובמבר המשיכה הנאשמת לשלוח הודעות מאיימות לפיהן תגיע לביתו. "אני אלך למשטרה אפילו אהיה עצורה ואני אראה לך אפילו בחוק שאני יותר חזקה ממך. לא רוצה שקל", כתבה לו.

לפי אישום זה, בבוקר ה-22 בנובמבר הגיעה הנאשמת לחניית ביתו של א"א, וכשהבחינה שהוא ברכבו ניסתה לפתוח את הדלת אך א"א נמלט בנסיעה. לפי האישום, היא נקשה על דלת הבית וכאשר הבחינה בבתו יוצאת מהבית ונוסעת ברכבה, הנאשמת נכנסה לרכבה שלה ועקבה אחרי הבת במשך כשעה, שבמהלכה חייגה הבת למוקד 100 ונסעה לכיוון תחנת משטרה. בשלב מסוים, כך נטען, הנאשמת עצרה את רכבה ונמלטה רגלית, אך בהמשך נעצרה על ידי שוטרים.

מלבד המקרים של א"א ו-ב"ב, אישום שלישי מייחס לנאשמת גם עבירת גניבה. נטען בו כי לאחר הכירה נהג מונית ונפגשה איתו בבית מלון. מכתב האישום עולה כי בעת שהיה בשירותים, גנבה 200 שקל מכיס מכנסיו ונמלטה.

תיק החקירה נגד הנאשמת כולל הודעות מפורטות של המתלוננים לגבי האיומים, וגם את הודעתו של חוקר פרטי אשר צילם חומרים המחזקים את הודעתו של א"א. סרטונים בתיק החקירה מתעדים את הנאשמת בחניית ביתו של א"א, כשניסתה לפתוח את דלת רכבו של המתלונן. בנוסף יש בתיק הודעות וואטסאפ מאיימות ששלחה לא"א, בהן איימה לפרסם את תמונותיו. בטלפון של הנאשמת נתפסו לא מעט ראיות, בכללן הודעות ווטסאפ ואף צילום של פעמון ביתו של א"א. בהקלטות שיש בידי החוקרים נשמעת הנאשמת מאיימת.

בבקשה להארכת מעצרה של הנאשמת עד תום ההליכים מציינת הפרקליטות כי היא מאשרת חלק מטענותיהם של המתלוננים, אך מכחישה כי סחטה אותם. כך או כך, כתב האישום מייחס לה עבירות סחיטה באיומים, נטילת נכסים לשם סחיטה, קבלת דבר במרמה, גניבה ופגיעה בפרטיות.

עו"ד שלומי הכהן

לאחר שהנאשמת נעצרה, בזמן שהיתה עדיין בגדר חשודה, בית משפט השלום הסיר צו איסור פרסום זמני וקבע כי אין הצדקה לאיסור פרסום שמה ופרטיה של הנאשמת. עם זאת, סנגורה של הנאשמת, עו"ד שלומי הכהן, פנה לאחר הגשת כתב האישום לבית המשפט המחוזי בבקשה לאיסור שמה ופרטיה של הנאשמת. השופט עידו דרויאן גמליאל קבע דיון בעניין לצורך קבלת תגובת התביעה, ועד אז אסר לפרסם את זהותה של הנאשמת. עו"ד הכהן מסר בתגובה: "כתב האישום הוגש זה עתה. טרם קיבלנו לידנו את חומרי החקירה. מרשתי מכחישה כל קשר לעבירות שבוצעו מצדה. מדובר בעלילת שווא אשר תלך ותתפורר עם התקדמות ההליך בתיק".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות